Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 13:28:47
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Pomoc s tvorbou gitaroveho softwaru  (Prečítané 8051 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
samaelilith
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 71


Gu!tArt Nixon


WWW
« kedy: 12. Marec , 2012, 11:37:50 »

Zdravim

Robim na jednom gitarovom programe (podobny guitar pro).

Chcel by som sa opytat, ci by sa tu nenasiel niekto ochotny sa tiez angazovat v tomto projekte a prispiet svojimi radami, skusenostami a pod. Ja nie som az tak dobry gitarista ako programator.

Da sa stiahnut stara verzia (rok stara) z tejto stranky http://marianguitar.com/index9_1.html   ale podla mojho nazoru za vela nestoji :) po roku prace som niekde uplne inde s tym programom.. ale aspon aby ste mali predstavu o co ide.
Zaznamenané

majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #1 kedy: 14. Marec , 2012, 23:18:10 »

sKús aj tu: http://hudebniforum.cz/
Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 14. Marec , 2012, 23:51:58 »

Inak nebol tu tak pred 2-3 rokmi nejaky nadsenec, ktory tiez mal ambiciu urobit taku slovensku obdobu GP? Ci to si bol ty? Nechcem brat niekomu vietor z plachiet, ale nie som si isty, ci tu je taka potreba, ked uz teda existuje GPro. Kazdopadne ja ti moc nepomozem  Bavím sa skvele
Zaznamenané
samaelilith
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 71


Gu!tArt Nixon


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 16. Marec , 2012, 11:14:42 »

To som bol asi ja... zacal som s tou myslienkou koncom 2009.. rok a pol som na tom nerobil.. ved nakoniec posledna verzia je z januara 2011. Ja na tom nerobim intenzivne, vo volnom case iba..
Kazdopadne ak mi moc nepomozes, naco mi to pises?
Zaznamenané

yeah
Hosť
« Odpoveď #4 kedy: 16. Marec , 2012, 11:28:46 »

To som bol asi ja... zacal som s tou myslienkou koncom 2009.. rok a pol som na tom nerobil.. ved nakoniec posledna verzia je z januara 2011. Ja na tom nerobim intenzivne, vo volnom case iba..
Kazdopadne ak mi moc nepomozes, naco mi to pises?
Vies co, kasli nato. Vela stastia a PF 2013  Na zdravie!
« Posledná zmena: 16. Marec , 2012, 11:30:06 od Pablo Woozy » Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #5 kedy: 20. Marec , 2012, 13:28:11 »

pablo nechapem, sak ked to niekoho bavi, tak preco nie. Presne tak, radsej nepis. Keby sa kazdy riadil tak, ze naco to robit, ked uz je nieco podobne na svete, tak tu neni nic a ziadna konkurenica. Ci ked je WIN tak nemoze byt MAC ? v podstate to je to iste. Ked je NOD32 nemoze uz byt AVG ?

samaelilith - Drzim Ti palce. Dufam, ze sa niekto najde  Na zdravie! a na ceske fora to neper, nech to ostane pekne na slovensku, keby nieco :)
Zaznamenané

samaelilith
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 71


Gu!tArt Nixon


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 20. Marec , 2012, 16:55:10 »

Mam ludi co mi radi pomozu.. vacsinou sa pytam len na rady, lebo  problem je v tom, ze bud sa rozumia do hudby a programatorske myslenie u nich uplne absentuje, alebo je to opacne, ze su to programatori ale o hudbe nemaju sajnu.. takze sa to tazko sklbi

Tieto dni robim na generatore akordov.. Program stoji na takom vlastnom engine (Cairo) zalozenom na C, takze je pekne zoptimalizovany.. a pojde to aj vo win aj v linuxe..
Zaznamenané

samaelilith
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 71


Gu!tArt Nixon


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 20. Marec , 2012, 20:16:45 »

Urobil som taku vychytavku, ze na hmatniku sa zobrazuju tony a je moznost ich farebne odlisovat (7 farieb duhy + cierna a biela)

Tie farby duhy su dobra vec, lebo ich je 7 ako intervalov (prima - septima, oktava je opat ten isty ton) a idu prirodzene za sebou a do kruhu.. Pouzivam to zatial nato, ze takto odlisujem intervaly..

Takto vyzera pentatonika prirodzena z C

http://marianguitar.com/tevatron/guitart/penta.png

akurat ze to vyzera podla mojho vkusu ako duhovy pochod.. co si o tom myslite?
« Posledná zmena: 20. Marec , 2012, 20:17:16 od samaelilith » Zaznamenané

samaelilith
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 71


Gu!tArt Nixon


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 08. Apríl , 2012, 11:22:12 »

Ktory sa vam pozdava najviac?



http://marianguitar.com/tevatron/guitart/hmatniky.png

Pripadne aky by ste privitali 4ty?
« Posledná zmena: 08. Apríl , 2012, 11:30:31 od samaelilith » Zaznamenané

kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #9 kedy: 08. Apríl , 2012, 11:26:17 »

Pre mna prvy
Zaznamenané
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #10 kedy: 08. Apríl , 2012, 11:46:11 »

paci sa mi prvy aj treti.
Zaznamenané

pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #11 kedy: 08. Apríl , 2012, 11:57:27 »

druhy
Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #12 kedy: 08. Apríl , 2012, 12:01:52 »

pablo nechapem, sak ked to niekoho bavi, tak preco nie. Presne tak, radsej nepis. Keby sa kazdy riadil tak, ze naco to robit, ked uz je nieco podobne na svete, tak tu neni nic a ziadna konkurenica. Ci ked je WIN tak nemoze byt MAC ? v podstate to je to iste. Ked je NOD32 nemoze uz byt AVG ?

samaelilith - Drzim Ti palce. Dufam, ze sa niekto najde  Na zdravie! a na ceske fora to neper, nech to ostane pekne na slovensku, keby nieco :)
A ty si tu na jaku **** prispel ty genius ked mna kritizujes? Sa pozri zaco ma zdrbal... len som napisal to co ty + moj pragmaticky usudok vysloveny velmi slusne este... a ze mu velmi nepomozem, ty mu pomozes?
 ?§!. ?§!.
« Posledná zmena: 08. Apríl , 2012, 12:04:58 od Pablo Woozy » Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #13 kedy: 08. Apríl , 2012, 12:15:34 »

A ty si tu na jaku **** prispel ty genius ked mna kritizujes? Sa pozri zaco ma zdrbal... len som napisal to co ty + moj pragmaticky usudok vysloveny velmi slusne este... a ze mu velmi nepomozem, ty mu pomozes?
 ?§!. ?§!.


ale picu si napisal, uz ma to vazne nebavi sa tahat o taketo veci..

Nechcem brat niekomu vietor z plachiet, ale nie som si isty, ci tu je taka potreba, ked uz teda existuje GPro.

toto je to "najspravnejsie" riesenie, hned cloveka co sa o nieco snazi, dojebat, ze uz niekto druhy na tom robi a potom vtipne zazelat PF. Potom sa pytam, ze na keru picu si sa ty vyjadril, ked ziadal v prispevku o pomoc a ty pomoct nechces.

Ja som sa vyjadril az na Tvoj prispevok a nepomozem mu preto, lebo nemam cas a robim bakalarku. A samozrejme, ze mu drzim palce, lebo to vyzera velmi dobre a bola by skoda to ponechat. Ved nech aj ma GP konkurenciu a kludne aj od nas. ak to bude fajn, tak si to ihned kupim a na gp sa zvysoka vyserem  Žmurk

uplne slusne som Ti to predtym napisal, tak sa neposer z toho
« Posledná zmena: 08. Apríl , 2012, 12:17:13 od mario bross » Zaznamenané

samaelilith
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 71


Gu!tArt Nixon


WWW
« Odpoveď #14 kedy: 08. Apríl , 2012, 12:22:46 »

gently Nezahrávaj sa
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #15 kedy: 08. Apríl , 2012, 12:28:05 »

pardon a mas pm Zdravíčko
Zaznamenané

samaelilith
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 71


Gu!tArt Nixon


WWW
« Odpoveď #16 kedy: 15. Máj , 2012, 10:57:31 »

Vyzna sa tu niekto dobre v akordoch? Urobil som v programe generator akordov, akurat ze Cdur mi dal asi 100 poloh(0 - 24 prazcov).. co je vela a teda treba rozhodnut ktore (a hlavne preco) nezaradit/vyfiltrovat.

Napr co si myslite o tejto polohe?
E -
A 3
D 5
g 0
h 5
e 0

Alebo tieto su odvodene z klasickeho otvoreneho C duru
E -  -  -  -
A 3 3 3 3
D 2 2 2 2
g 0 0 0 0
h 1 1 5 5
e 0 3 0 3


Nasledujuca poloha je sice osetrena v programe tak, ze zakladny ton akordu musi byt najnizsie znejuci ton, ale aj tak to napisem, aby som sa poradil..
E 3 - ?
A 3
D 2
g 0
h 1
e 0
Obcas takto chytam Cdur, aj ked najnizsi ton je tu vlastne G (E3).. je to este stale Cdur? alebo nejaka jeho obmena G-C-E ?
« Posledná zmena: 15. Máj , 2012, 11:45:06 od samaelilith » Zaznamenané

samaelilith
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 71


Gu!tArt Nixon


WWW
« Odpoveď #17 kedy: 22. Máj , 2012, 23:31:16 »

Vsimol som si v jednom gitarovom softwary (guitar power - databaza akordov)  taku vec, ze v kazdom akorde z jeho databazy sa vyskytuje zakladny ton aspon v dvoch oktavach.. co si o tom myslite? Neplati to pre akordy kde je vela intervalov.

to by tym padom vylucovalo napr nasledovnu poziciu Cduru:
E -
A 3    (C)
D 5    (G)
g 0    (G)
h 5    (E)
e 0    (E)

lebo C sa tam vyskytuje len raz = 1 oktava..
« Posledná zmena: 22. Máj , 2012, 23:34:50 od samaelilith » Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #18 kedy: 22. Máj , 2012, 23:51:04 »

Vsimol som si v jednom gitarovom softwary (guitar power - databaza akordov)  taku vec, ze v kazdom akorde z jeho databazy sa vyskytuje zakladny ton aspon v dvoch oktavach.. co si o tom myslite? Neplati to pre akordy kde je vela intervalov.

to by tym padom vylucovalo napr nasledovnu poziciu Cduru:
E -
A 3    (C)
D 5    (G)
g 0    (G)
h 5    (E)
e 0    (E)

lebo C sa tam vyskytuje len raz = 1 oktava..

To bola asi len náhoda, alebo nedostatočný počet možností. Oveľa častejšie sa hrajú akordy, kde má základný tón len jedno zastúpenie. V jazze sa často základný tón úplne vypúšťa, lebo sa objaví v basovej linke, podobne sa vypúšťa aj kvinta v zložitejších akordoch, lebo má najmenej zaujímavú harmonickú funkciu..

Iná vec je, keď sa má hrať v doprovode "zúrivý" beglajt, tak sa zdvojujú tóny napr pri základných kvintakordoch, aby hralo čo najviac strún. Väčšinou v prstokladoch vychádza častejšie zdvojenie na oktávu alebo kvintu ako na terciu.
« Posledná zmena: 22. Máj , 2012, 23:54:59 od Pitu » Zaznamenané

samaelilith
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 71


Gu!tArt Nixon


WWW
« Odpoveď #19 kedy: 29. Máj , 2012, 11:50:15 »

Tak som to stiahol na cca 10 akordov..

Tu je tab (najhrubsia struna hore)


Ale tie akordy s cervenou bodkou nezneju pekne.. lubozvučne.. toto by som este rad vylucil, ale neviem cim to je sposobene? zeby tym, ze sa striedaju vysie tony s nizsimi a naopak, pricom by to malo ist postupne, od najnizsieho k najvyssiemu? Ale to by vylucovalo aj ten akord so zelenou bodkou, ale on znie pekne.. Pomoooc!
Zaznamenané

samaelilith
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 71


Gu!tArt Nixon


WWW
« Odpoveď #20 kedy: 30. Máj , 2012, 19:19:43 »

Takto nejako teraz vyzera program..
Zaznamenané

feco
nováčik
*
Príspevkov: 37



WWW
« Odpoveď #21 kedy: 07. Jún , 2012, 00:17:11 »

Takto nejako teraz vyzera program..

Ahoj mas dobry napad urobit slovensku verziu GP.
Ja sby som ti odporucal to spojit zo simulaciou gitarovych aparatov a slapiek :)
Viem ti dat support ohladom techniky mam plne studio gitarovych krabiciek, zosikov a boxov :)
Alebo ti viem nahrat zvukove vzorky pre midi :)
Zaznamenané

Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.049 sekund, 22 otázok.