Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 18:08:00
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako stisit lampovy aparat  (Prečítané 2106 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Jurinko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 379


dilinožravec


« kedy: 21. Marec , 2012, 14:43:22 »

Vlastnim kombicko Fender DeVille 4x10" a potreboval by som trocha znizit volume nakolko ked to vytocim tak ako to mam rad tak ta hlasitost je brutalna. Zatial ma napadli 2 alternativy:

1. prekablovat repraky aby hral 8ohm zosik do 16 ohm reprakov
2. attenuator (napriklad THD Hotplate)

Co si o tom myslite?  Ake su vase skusenosti?  Na zdravie!
Zaznamenané

Respectable people do not write music or make love as a career.
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #1 kedy: 21. Marec , 2012, 14:45:30 »

skus stiahnut volume Bavím sa skvele prepajat repraky na vacsiu impedanciu nie je vhodne a ani Ti to moc nepomoze
Zaznamenané

kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #2 kedy: 21. Marec , 2012, 14:49:58 »

Vidim ze to kombo ma slučku, ja mam Orange Rockerverb 100, v slučke mam MXR 10 Band EQ, ktory ma aj Gain, aj volume, oba dám na -12dB a hlavu môžem mať aj doma (fakt bedroom hlasitost) asi na 1/3 bez problémov. V skúšobni si ju kludne môžem dať  na plno a hlasitost kontrolujem na tom EQ. Attenuator spojeny s EQ za 100€, like a boss  Na zdravie!
Zaznamenané
Jurinko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 379


dilinožravec


« Odpoveď #3 kedy: 21. Marec , 2012, 14:51:53 »

Vidim ze to kombo ma slučku, ja mam Orange Rockerverb 100, v slučke mam MXR 10 Band EQ, ktory ma aj Gain, aj volume, oba dám na -12dB a hlavu môžem mať aj doma (fakt bedroom hlasitost) asi na 1/3 bez problémov. V skúšobni si ju kludne môžem dať  na plno a hlasitost kontrolujem na tom EQ. Attenuator spojeny s EQ za 100€, like a boss  Na zdravie!

hm.... tak toto urcite vyskusam, mam GEB7. dik za tip  Zdravíčko
Zaznamenané

Respectable people do not write music or make love as a career.
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #4 kedy: 21. Marec , 2012, 14:59:22 »

no ale vtedy vobec netavis koncak, lebo mu nedavas dostatocnu vstupnu hlasitost. alebo sa mylim?


Zaznamenané

stoka!
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #5 kedy: 21. Marec , 2012, 15:01:05 »

Ako to myslíš, Mišo? Ved v slučke stisim kvazi signal z preampu, ktory ide do konca, ktory mozem vytavit viac tym, ze mam Master na 3jke. Či? Akože hovorte si co chcete, ono to aspon chyti take tie vysky a presence potom  Na zdravie!
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #6 kedy: 21. Marec , 2012, 21:11:45 »

ale vsak to vobec nedava zmysel, to mas to iste akoby si mal stiahnuty master. ze ti to zafarbi zvuk, ked mas v slucke zapnuty EQ je tiez logicke. ale to mozes aj EQ na ampe nastavit aby si mal viac vysok a presence aj potichu
« Posledná zmena: 21. Marec , 2012, 21:12:18 od styrioci » Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #7 kedy: 21. Marec , 2012, 21:23:03 »

podla mna ste ho nepochopili, lebo to napisal zle. ja si myslim, ze to myslel takto:

Do slucky si zaradi EQ a prida na nom volume, alebo gain. To znamena, ze do koncaku tym padom ide viacej stavy a tym padom hra skreslenejsie uz pri mensom master volume, pretoze ho prebudzuje ten silny vystup z EQ. Tak si myslel, ze ?
Zaznamenané

kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #8 kedy: 21. Marec , 2012, 21:33:45 »

Na EQ aparatu sa to neda tak nastavit, kedze ten reaguje až ked je vypeceny master. Ved ako myslite si co chcete, ja som to myslel  tak, ako som to napisal, na EQ v slucke mam gain a volume na -12dB a dohanam to mastrom, hra to lepšie. Nezujima ma, ci to z nejakeho oficialneho hladiska tak ma byt, alebo nie.
Zaznamenané
georgik
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 691



« Odpoveď #9 kedy: 21. Marec , 2012, 21:38:45 »

Na EQ aparatu sa to neda tak nastavit, kedze ten reaguje až ked je vypeceny master. Ved ako myslite si co chcete, ja som to myslel  tak, ako som to napisal, na EQ v slucke mam gain a volume na -12dB a dohanam to mastrom, hra to lepšie. Nezujima ma, ci to z nejakeho oficialneho hladiska tak ma byt, alebo nie.
Ja tomu uplne chapem, koncak sa taví,kedze signal tam ide znizeny...
Zaznamenané

Peavey 5150 Mk.II+ Basson 412(Angled)+Orange PPC412(straight) + Dunlop 535Q + JT-Amps Screamer + Korg Pitchblack + ESP Horizon FR-II (EMG,str Red) - MASAKER
Feat. Planet Waves cables.
MASAKER
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #10 kedy: 21. Marec , 2012, 21:44:13 »

eq ti tam zrejme farbi signal na frekvenciach, ktore nevies cez EQ na ampe vychytat. ale ked mas raz nieco v slucke, kde mas znizenu uroven signalu tak, ze musis vytocit master potak na 1/3 aby ti hrala izbova hlasitost, tak urcite koncak netavis ziadnym sposobom.
Zaznamenané
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #11 kedy: 21. Marec , 2012, 21:46:56 »

Ako nechapem o com sa ma snazite presvedcit, ked mam vypnuty EQ a vsetky frekvencie, na 0 a zapnem ho nie je tam ziadny rozdiel. Doma si mozem dat amp na plno, ked dam -12db na volume a gain a hra to, asi ako ked mam master bez EQ v slucke na dvojke, a garantujem vam, ze to hra ovela lepsie. Ale nechapem, naco vas o tom vlastne presviedcam.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #12 kedy: 21. Marec , 2012, 21:54:47 »

nikto ti nevyvracia, ze ti to tak hra lepsie. ale tvrdit, ze "tavis" koncak, ked v slucke pred mastrom znizis hlasitost tak, ze musis master potak potom vytocit aby ti to hralo izbovu hlasitost je principialna blbost.  facepalm

v principe to mas to iste ako ked si das gain na ampe na 0,05 a potom mozes master vytocit aj na max aby ten potak prepustil ten ubohy, slaby signal aby aspon trochu vybudil koncak a nieco sa ozvalo..
Zaznamenané
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #13 kedy: 21. Marec , 2012, 21:56:52 »

Prečo to potom hra inak? Preco napr ked biasujes amp a nemas donho nic pichnute ti ukazuje pri vytavenom mastri viac mA, aj ked tam vlastne neputuje ziaden signal?
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #14 kedy: 21. Marec , 2012, 22:07:54 »

Prečo to potom hra inak? Preco napr ked biasujes amp a nemas donho nic pichnute ti ukazuje pri vytavenom mastri viac mA, aj ked tam vlastne neputuje ziaden signal?

to su parazitne javy, keby si to mal uzemnene, mozes mastrom tocit kolko chces.. ty si myslis, ze ked mas master na 9 a hra to ticho, ze je vytaveny, skresluje ? to praveze sa docieli iba tym attenuatorom. Inac je to tak ako pise styrioci
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #15 kedy: 21. Marec , 2012, 22:13:39 »

Prečo to potom hra inak? Preco napr ked biasujes amp a nemas donho nic pichnute ti ukazuje pri vytavenom mastri viac mA, aj ked tam vlastne neputuje ziaden signal?
to uz tu chces pliest ananasy pomedzi hrusky a jeblka  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.096 sekund, 22 otázok.