Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
08. Júl , 2024, 23:20:46
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: pedal board  (Prečítané 17022 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #75 kedy: 07. August , 2012, 13:12:14 »

fuha, riadna motanica. pekna praca  Na zdravie!
Zaznamenané

o-yep sro
Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #76 kedy: 07. August , 2012, 13:15:10 »

dikes - dlho mi to trvalo lebo som na svojom prototype dlho odstranoval chybycky
Som rad ze aj tu na Slovensku mame hardcore custom audio inzinierov  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Im a little princess
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #77 kedy: 07. August , 2012, 14:25:11 »

tie tlacitka na tom pedalboarde ak su to tie co poznam odidu rychlo, lebo sa zaseru od topanok a podobnych zalezitosti. Ale inac to vyzera super profesionalne Zdravíčko
Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #78 kedy: 07. August , 2012, 15:50:23 »

 Fuuha zíram parada
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
juliana1111
nováčik
*
Príspevkov: 6


« Odpoveď #79 kedy: 03. September , 2012, 14:39:21 »

Ahojte.
Ako sa tu vo väčšine píše, mám v pláne si urobiť home made pedalboard. Nemám síce krabičiek až tak veľa (4krabky + footswitch), ale je to praktickejšie. Čítala som už veľa "návodov", pozerala videá, čítala fóra, ale stále mi to nebolo veľmi nápomocné. Mohol by mi niekto pomôcť, s čím začať, na čo si dávať pozor, ako postupovať, a podobne? Hlavne by som chcela vyriešiť napájanie, kedže stále kupovať baterky je dosť o držku.
Ďakujem za ochotu.

Môj prvý príspevok na tomto fóre, tak pls keep calm :)
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #80 kedy: 03. September , 2012, 14:48:45 »

No ludia .... ked ze som si zakupil mesu mark V, uz nadobro som sa rozlucil s GT10 (sluzila dlho a skvelo) a presiel som na analog a krabicky.
Vznikli 3 problemy:
1. ako prepinak naraz viac krabiciek
2. niektore krabicky nie su true bypas
3. ako zapinat a vypinat compressor alebo nakopavadlo pod solo

...
Inak teraz mi napadlo, ze si si mal kupit Octaswitch a neriesil by si tolke problemy.  Bavím sa skvele

...citam tvoju temu uz viac krat a stale nerozumiem, co ten tvoj stroj robi...  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #81 kedy: 03. September , 2012, 15:04:40 »

Ahojte.
Ako sa tu vo väčšine píše, mám v pláne si urobiť home made pedalboard. Nemám síce krabičiek až tak veľa (4krabky + footswitch), ale je to praktickejšie. Čítala som už veľa "návodov", pozerala videá, čítala fóra, ale stále mi to nebolo veľmi nápomocné. Mohol by mi niekto pomôcť, s čím začať, na čo si dávať pozor, ako postupovať, a podobne? Hlavne by som chcela vyriešiť napájanie, kedže stále kupovať baterky je dosť o držku.
Ďakujem za ochotu.

Môj prvý príspevok na tomto fóre, tak pls keep calm :)
Rozpis sa, co mas za krabicky, aparat, atd... Pouzivas slucku v aparate ?

Velmi sikovne, cenovo vyhodne a prakticke su pedalboardy GATOR, popozeraj napr. na Thomann.de o nich. Da sa kupit rovno aj s napajanim, takze vsetko si krasne napojis cez jeden zdroj. Nakupis kabliky, nakablujes si a vybavene. :)

Co sa tyka poradia efektov, tak malo by to byt cca take: Drive (Tubescreamer, atd...), modulacne efekty (chorus, tremolo atd...), casove efekty (delay, reverb, ...). Ale nie je to pravidlo samozrejme.

Treba skusat, prehadzovat a ako sa ti bude pacit, tak takto si to zapoj.  Na zdravie!
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #82 kedy: 03. September , 2012, 15:04:58 »

Ahojte.
Ako sa tu vo väčšine píše, mám v pláne si urobiť home made pedalboard. Nemám síce krabičiek až tak veľa (4krabky + footswitch), ale je to praktickejšie. Čítala som už veľa "návodov", pozerala videá, čítala fóra, ale stále mi to nebolo veľmi nápomocné. Mohol by mi niekto pomôcť, s čím začať, na čo si dávať pozor, ako postupovať, a podobne? Hlavne by som chcela vyriešiť napájanie, kedže stále kupovať baterky je dosť o držku.
Ďakujem za ochotu.

Môj prvý príspevok na tomto fóre, tak pls keep calm :)
na napajanie mozes pouzit jeden silny, stabilizovany adapter + daisy chains kable. je to sice anjjednoduchsie riesenie, ale moze sposobovat zemne slucky co sa prejavi ako brum v signale. da sa to lahko fixnut odpojenim minusoveho kabla z konektora (minus je spojene so zemou a tak bude minus prepojeny cez signalove kable). pripadne si mozes kupit nejaky zdroj s izolovanymi vystupmi a tak predides vzniku zemnych sluciek. toto je drahsie riesenie.

vsetko zalezi od toho co a ako potrebujes zapojit.  ak potrebujes len jednoducho zapojit efekty za sebou tak tam nemas co riesit, horsie to bude ak chces naraz zapnut iba niektore efekty a pod.

skus napisat co presne mas a ako to chces pouzivat a bude sa radit lahsie Žmurk
Zaznamenané
juliana1111
nováčik
*
Príspevkov: 6


« Odpoveď #83 kedy: 03. September , 2012, 17:35:27 »

Takže mám kombo Laney VC30, krabičky: boss sd1, boss ds1, ehx nano clone, cry baby a ešte footswitch na prepínanie kanálov komba. Tak tú slučku by som používala asi len na ten chorus a časom si chcem dokupit aj delay.
Pri radách treba dbať na to, že mi ide hlavne o lacné riešenie, preto nechcem kupovať hotový PB, chcem mať aj dobrý pocit, že som niečo urobila sama :) S tým napájaním: čítala som, že je tam problém s tym brumom a že sa to rieši takymto sposobom, ale vlastne všetko má napájanie 9v, čiže vidím to na nejaky stabilizovany adapter s takou rozštvorkou či ako to nazvať. Len by som potrebovala niečo konkrétne. A zapojenie by bolo wah-ds-sd, v slučke chorus, a footswitch zvlášť. It is ok?
Vďaka za rady.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #84 kedy: 03. September , 2012, 17:55:10 »

je to v pohode. na board ti staci kus preglejky velcro (alebo nejaky koberec, na ktory chyti ta hacikova cast velcra) a ak to chces mat esteticky pekne tak hlinikove listy po obvode + gumene nozicky a mozes si spravit jednoduchy board napr


(robil to uzivatel z fora - jjaannkkoo)
Zaznamenané
juliana1111
nováčik
*
Príspevkov: 6


« Odpoveď #85 kedy: 04. September , 2012, 09:33:34 »

Krasne to je, myslím esteticky spravené. Presne take niečo chcem, ale chcela som to dať ešte do kufríka koli manipulacii a prevozu. Len ešte stále treba riešit to napájanie.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #86 kedy: 04. September , 2012, 09:38:29 »

ja som to zriesil tak ze som kupil toto a nemozem si vynachvalit http://www.thomann.de/de/trex_fuel_tank_chameleon.htm je to drahsie ale ma tam clovek na kazdy vystup prepinac na 9v/12v co sa da menit, jeden je tam na 18v a jeden co sa mu aj polarita da menit


takto to nejak vyzera nakablovane http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,62649.60.html 
« Posledná zmena: 04. September , 2012, 09:42:10 od kaolko » Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #87 kedy: 04. September , 2012, 09:47:57 »

Krasne to je, myslím esteticky spravené. Presne take niečo chcem, ale chcela som to dať ešte do kufríka koli manipulacii a prevozu. Len ešte stále treba riešit to napájanie.
hento je tiez spravene do hlinikoveho kufrika z horbachu/baumaxu za nejakych 12-15Eur
Zaznamenané
juliana1111
nováčik
*
Príspevkov: 6


« Odpoveď #88 kedy: 04. September , 2012, 10:07:09 »

ja som to zriesil tak ze som kupil toto a nemozem si vynachvalit http://www.thomann.de/de/trex_fuel_tank_chameleon.htm je to drahsie ale ma tam clovek na kazdy vystup prepinac na 9v/12v co sa da menit, jeden je tam na 18v a jeden co sa mu aj polarita da menit


takto to nejak vyzera nakablovane http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,62649.60.html 
Tak toto určite možno až niekedy do buducnosti. Teraz hladam dočasne najlacnejšie riešenie napájania.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #89 kedy: 04. September , 2012, 10:09:46 »

Tak toto určite možno až niekedy do buducnosti. Teraz hladam dočasne najlacnejšie riešenie napájania.
Na takychto veciach nesetri. Kupis si zbytocne lacnu somarinu, ktorej sa nikdy nezbavis. Radsej dospor a kup poriadne napajanie, ktore bude robit VZDY dobru sluzbu.
Zaznamenané

Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.034 sekund, 21 otázok.