Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
21. September , 2024, 18:44:24
Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ENGL preamp + Marshall koncak + aky efektovy procesor?  (Prečítané 14130 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #30 kedy: 27. Marec , 2012, 23:36:55 »

a este jeden dotaz: da sa preamp pichnut rovno do aktivnych monitorov? ak som dobre pozeral, tak ten marshall ma tusim aj stereo vystupy s emulaciou reproduktorov....

emulacia reprodukorov v podobnych zariadeniach nestoji za nic. treba tam ten komp a v nom spravit simulaciu boxu, az potom to je ono. + v kompe mas strasne vela moznosti, ako to efektovat.
Zaznamenané
LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #31 kedy: 27. Marec , 2012, 23:41:47 »

no a ked je teda v tom kompe tolko tych moznosti, ma teda vobec vyznam kupovat efektovy procesor? moze byt pocitacovy soft lepsi ako realny procesor? hovorim konkretne o marshalle jfx v kombinacii s preampom jmp.... neviem, ja dajako stale viac verim realnym skatuliam nez pocitacovym programom....
Zaznamenané
motorman
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 196



« Odpoveď #32 kedy: 28. Marec , 2012, 05:00:00 »

na hranie doma ti staci obycajna usb zvukovka a soft a mozes to napojit do hociakej veze co ma aux vstup toto ti da vsetky efekty a dobre stereo
zvukovka monitory preamp .... moznosti je do nekonecna ale cvicenie a hranie doma to nepotrebujes

do vybavy co nepoznas a nemas odskusanu a ktoru pravdepodobne ani nevyuzije je vrazat peniaze blbost
Zaznamenané
LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #33 kedy: 28. Marec , 2012, 07:19:24 »

ono teraz je to len na domace hranie, low volume, ale casom k tomu mozno dokupim aj koncak (a este si podla situacie mozem rozmysliet s akym vykonom) s bednami a presuniem to do skusobne.

keby som pre zmenu kupil hned teraz slusnu lampovu hlavu a bednu, tak si s tym zase doma v byte ani nevrznem a hlavne mi to neurobi poriadne stereo. a zase keby som kupil iba soft (zvukovku mam), tak to zase nepouzijem v skusobni.... cize ono mi to pride ako dobry kompromis....

kym som doma, tak uz mi k tomu chyba iba slusny soft na emulaciu zvuku bedni.... ocenil by som nejake konkrente tipy....   Som frajer
Zaznamenané
LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #34 kedy: 28. Marec , 2012, 07:30:40 »

presne tak, engl ma maly poweramp... ako procak hoc aj g major. ale ak chces ist cestou zvukovky tak si zober nieco od line6, tam mas k tomu podfarm s efektami, vies si tam spravit zvlast dve cesty signalove.

na doma urcite speaker simulator - pomocou impulzov najlepsie.

a uz je na tebe ci preamp + procak + zvukovka alebo preamp + zvukovka a efekty si poriesis cez PC

btw neviem co mas proti stompom.. niektore su celkom slusne FX procesory v podlahovom prevedeni. ak neulietavas prilis na sialenych nastaveniach reverbov a chorusov, tak zo stompov by sa ti mohol pozdavat eventide timefactor. je to primarne delay ale vie to aj modulovane delaye s chorusov (po stiahnuti delay time a feedbacku mas z toho normalny chorus) a aj nejake reverby sa tam najdu. podobny k nemu by mohol byt strymon timeline. teda ked to chces mat ucelnejsie bez nejakych zbytocnosti

vdaka za obsirnu odpoved. proti stompom systemovo nemam nic, iba sa o to doma nechcem potkynat, chcem to mat radsej pekne na stole,  aby som sa k tomu nemusel zohynat....  ha ha ha
jedine co doma znesiem je footswitch k preampu, resp. midi pedal, k tomu sa zohybat nemusim.....  Som frajer
a este k tym delayom a reverbom: ano, ulietavam na nich dost, nakazil ma jeden kanadsky hajzlik plesaty, nejaky Devin Townsedn....poznas?  Žmurk
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #35 kedy: 28. Marec , 2012, 07:56:08 »

no a ked je teda v tom kompe tolko tych moznosti, ma teda vobec vyznam kupovat efektovy procesor?

Na doma to vyznam nema a tym duplom na efektovom procesore. Jasne, skreslenie HW v lampovom preampe, sa na kompe neda ( brat s rezervou ). Cize Tebe absolutne staci ako bolo povedane preamp -> zvukovka ( pomerne jedno ) -> PC -> aktivne monitory. V PC si das efekt aky len chces ( prave tam su tie rozne sialene delaye a pod. Cize usetris furu penazi.

moze byt pocitacovy soft lepsi ako realny procesor?

FX processor je tiez len pocitac :) specialne odladeny len na tuto operaciu. Vsetko sa tam dnes deje digitalne a to iste je aj v kompe, cize rozdiel tam nie je badatelny ako pri HW lampovom preampe a simulacii lampoveho preampu digitalne
Zaznamenané

LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #36 kedy: 28. Marec , 2012, 08:14:35 »

mas pravdu, znie to rozumne. na tom preampe by som asi trval, lampa je lampa....

ale nad tym procakom este pouvazujem.... cisto teoreticky: keby som si chcel namiesto procaku nejaky taky soft normalne legalne kupit, ako sa to pohybuje cenovo? jazdeny procak v dobrom stave som videl cca od 100 do 300 euri.... mam multitrack nahravaci a editovaci soft, taky jednoduchy: mix pad/wavepad, to stoji nejakych 80 euri dokopy.... da sa za taketo love kupit fakt ze dobry efektovy soft, s peknymi uletenymi stereo delaymi a slusnou emulaciou bedni?
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #37 kedy: 28. Marec , 2012, 08:22:24 »

napr reaper je free ( aspon stale dufam, ze je. Pise cosi s registraciou, ale zatial to ide, nic neni blokovane  :) ). Na vseliake chorusy, delaye, flangery a pod su aj free VST zalezitosti, co by Ti malo postacit. to Ti uz chalani poriadia.

Pripadne kupit od Line6 Toneport zvukovku ( ja mam UX-1 ) a tam si opat legalne z ich stranky stiahnes PODfarm a tam mas aj modulacie, aj skreslenia, ale je to umelaren ( skreslenia ). Co je ale fajn, tak nemusis stale zhavit preamp a cvicit sa da aj na hentom. A ako zvukovka Ti to bude normalne fungovat, cize ak sa naseres, tak pichces do toho preamp, v reapery spustis VST a mas to.

Pripadne k inym zvukovkam sa dava Cubase, cize tam tie VST by si mal tiez rozbehat
Zaznamenané

LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #38 kedy: 28. Marec , 2012, 08:27:02 »

super, vdaka za info.... len mozno hlupy dotaz: co je VST?  No hanbím sa..
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4779


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #39 kedy: 28. Marec , 2012, 08:54:41 »

a preco? je nejaky problem s el84 koncakmi? viem ze 6L6 su spolahlivejsie lampy.... ale su el84 vyslovene pruserove?
alebo takto: existuje nejaky koncak so 6L6 lampami s podobnou cenou a takym malym vykonom ako ma ten marshall (2x20)?
na doma si nekupuj lampovy koncak ten 20,20 je strasne silny ale vyborny,preamp engl nic moc...lepsia je ada alebo jmp1,studio preamp..myslim z cenovo dostupnych,  .. Zdravíčko
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #40 kedy: 28. Marec , 2012, 10:24:54 »

no a ked je teda v tom kompe tolko tych moznosti, ma teda vobec vyznam kupovat efektovy procesor? moze byt pocitacovy soft lepsi ako realny procesor? hovorim konkretne o marshalle jfx v kombinacii s preampom jmp.... neviem, ja dajako stale viac verim realnym skatuliam nez pocitacovym programom....

marshall JFX je nejaka strasne stara vec z pred 15 rokov, ani si nie som isty, ci sa to niekedy tesilo nejakej vacsej popularite. ale neskusal som, mozno je to dobre.

v kompe urobis vsetky efekty lepsie, ako z nejakeho multaku z pred 15 rokov.

ale zase ak nevies, co je VST, tak dopracovat sa k zelanym vysledkom moze byt este dost komplikovana cesta pre Teba.

ber to tak, ze nemusis predsa kupovat vsetko naraz. zacni preampom, skus ci to vobec vies dostat do pocitacu a potom sa uvidi. koncak, ci FX procesor si predsa mozes dokupit kedykolvek neskorej.

inak neviem, ci si z toho sterea nerobis aj tak trochu nezmyselny fetis  Popiskujem si
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #41 kedy: 28. Marec , 2012, 10:28:28 »

super, vdaka za info.... len mozno hlupy dotaz: co je VST?  No hanbím sa..

toto je mimo rozsah tejto temy. odporucan stravit den na internete samostudiom.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #42 kedy: 28. Marec , 2012, 10:54:06 »

toto je mimo rozsah tejto temy. odporucan stravit den na internete samostudiom.

asi tak. Skusim jednou vetou. Je to plugin, ktory ked rozchodis v nejakom editore ( napr Reaper, Cubase ), tak Ti bude produkovat zvuk na co je urceny. Cize ak stiahnes VST plugin chorusu, tak budes mat chorus. V tom editore sa Ti to zobrazi ako okno s gombikami. Ako to ponastavovat su tu na to temy
Zaznamenané

LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #43 kedy: 28. Marec , 2012, 12:08:25 »

marshall JFX je nejaka strasne stara vec z pred 15 rokov, ani si nie som isty, ci sa to niekedy tesilo nejakej vacsej popularite. ale neskusal som, mozno je to dobre.

v kompe urobis vsetky efekty lepsie, ako z nejakeho multaku z pred 15 rokov.

ale zase ak nevies, co je VST, tak dopracovat sa k zelanym vysledkom moze byt este dost komplikovana cesta pre Teba.

ber to tak, ze nemusis predsa kupovat vsetko naraz. zacni preampom, skus ci to vobec vies dostat do pocitacu a potom sa uvidi. koncak, ci FX procesor si predsa mozes dokupit kedykolvek neskorej.

inak neviem, ci si z toho sterea nerobis aj tak trochu nezmyselny fetis  Popiskujem si


mozno fetis, priznavam, ale nie nezmyselny. skratka viem co sa mi paci, stereo sa mi paci, tak ho chcem, a ide len o to, ako sa k tomu najrozumnejsie dopracujem....

ten preamp je ista vec, to mi tu zatial nikto nevytlkol z hlavy, prosto chcem realny lampovy zvuk a hotovo....

k tomu efektovaniu na kompe: uz ste si asi urobili obrazok, ze ake s tym mam "skusenosti" a ako sa v tom asi "orientujem".... teraz otazka je, ze ci existuje nejaky soft, ktory uz ma tie pluginy a netreba ich pracne stahovat a nastavovat.... niekto tu spominal ten Line 6 podfarm alebo co.... skratka je nieco, co si viem nainstalovat do kompu, na nejakom leveli mi to bude fungovat hned, a casom to budem vylepsovat, az postupne zistim, ze kde jej sever?

ja som sem nedosiel robit mudreho lebo mudry nie som, som tu preto, lebo je tu kopa skusenych ludi, a dufam, ze ked sa budem vela pytat, tak sa postupne aj vela dozviem....  Som frajer
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #44 kedy: 28. Marec , 2012, 12:11:28 »

vsak ten podfarm co dostanes uz k zvukovke, je tam milion viac ci menej nepouzitelnych presetov, co mozes pouzit ako dobry start
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.038 sekund, 22 otázok.