Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
21. September , 2024, 22:38:56
Strán: 1 [2] 3 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ENGL preamp + Marshall koncak + aky efektovy procesor?  (Prečítané 14208 krát)
0 užívateľov a 6 Hostí prehliada túto tému.
LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #15 kedy: 27. Marec , 2012, 21:46:28 »

a das aj nejaky konkretny tip?
Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #16 kedy: 27. Marec , 2012, 21:47:20 »

presne tak, miesto koncaku si kúp zvukovku a aktivne monitory.
Preamp praskneš do zvukovky, v kompe si pustiš daky soft na "emualciu" boxu a hotovo, zvuk jak vino na doma

//Edit, zabudol som. e530 má vstavaný malý poweramp, myslim že 1,5W  Žmurk
« Posledná zmena: 27. Marec , 2012, 21:50:36 od pelko » Zaznamenané
LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #17 kedy: 27. Marec , 2012, 21:55:26 »

takze z tej mojej povodnej spekulacie by to mohol byt aj ten engl e530? mam sice radsej marshallovy zvuk, ale taky jmp-1 je od toho engla dvojnasobne drahsi, a tusim sa uz ani nevyraba....
no a aku zvukovku? je nejka co sa na to najlepsie hodi?
a aky soft?
pripadne ake monitory? s aktivnymi skusenosti nemam....
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #18 kedy: 27. Marec , 2012, 22:04:02 »

presne tak, engl ma maly poweramp... ako procak hoc aj g major. ale ak chces ist cestou zvukovky tak si zober nieco od line6, tam mas k tomu podfarm s efektami, vies si tam spravit zvlast dve cesty signalove.

na doma urcite speaker simulator - pomocou impulzov najlepsie.

a uz je na tebe ci preamp + procak + zvukovka alebo preamp + zvukovka a efekty si poriesis cez PC

btw neviem co mas proti stompom.. niektore su celkom slusne FX procesory v podlahovom prevedeni. ak neulietavas prilis na sialenych nastaveniach reverbov a chorusov, tak zo stompov by sa ti mohol pozdavat eventide timefactor. je to primarne delay ale vie to aj modulovane delaye s chorusom (po stiahnuti delay time a feedbacku mas z toho normalny chorus) a aj nejake reverby sa tam najdu. podobny k nemu by mohol byt strymon timeline. teda ked to chces mat ucelnejsie bez nejakych zbytocnosti
« Posledná zmena: 28. Marec , 2012, 07:36:17 od styrioci » Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #19 kedy: 27. Marec , 2012, 22:04:24 »

mne sa paci JMP1 viac ako engl, da sa zohnat za 300e, co je podobne ako ten engl ak sa nemylim, ci?

monitory hocijake aktivne, s 4-5 repro

Zaznamenané

stoka!
LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #20 kedy: 27. Marec , 2012, 22:07:51 »

no ja co som nasiel, tak engl stoji cca 450 funglovka a jmp funglovka stal 1000, ked sa este vyrabal.... alebo som zle videl?
Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #21 kedy: 27. Marec , 2012, 22:10:09 »

a to nechces kupovat snad nove nie? ako pisem, jazdene jmp1 idu po 300E
Zaznamenané

stoka!
LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #22 kedy: 27. Marec , 2012, 22:10:30 »

a este k tym monitorom: treba specialne hudobne/studiove? nestacia lepsie pc-speakre? mam vcelku slusne 20x20x30 cm, drevene ozvucnice, bassreflex....
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #23 kedy: 27. Marec , 2012, 22:10:33 »

takze z tej mojej povodnej spekulacie by to mohol byt aj ten engl e530? mam sice radsej marshallovy zvuk, ale taky jmp-1 je od toho engla dvojnasobne drahsi, a tusim sa uz ani nevyraba....
no a aku zvukovku? je nejka co sa na to najlepsie hodi?
a aky soft?
pripadne ake monitory? s aktivnymi skusenosti nemam....

monitory - Behringer Truth, stary typ s 8palcovym reprakom musis dnes kupit za 150€ a tie v basoch hucia, jak gitarovy box :) a kludne ich mozes vytacat aj do hlasitosti, urevu a znesu toho fakt dost.

zvukovku Ti poradia chalani ale podla mna hocijaka m-audio s line in Ti na toto staci.

PC zakladny - vsetko od Pentium III vysie Ti to musi ustihat

preamp podla chuti  Engl, JMP1, Studio Preamp... Peavey Rockmaster. podla toho, aky zvuk a kolko penazi.

na zaciatok nepotrebujes ani FX proceror a pekne stereo si spravis aj s free pluginmi... alebo prvy G-Major od TC je dnes velmi lacny a nic mu nechyba...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #24 kedy: 27. Marec , 2012, 22:10:51 »

a este k tym monitorom: treba specialne hudobne/studiove? nestacia lepsie pc-speakre? mam vcelku slusne 20x20x30 cm, drevene ozvucnice, bassreflex....

nestacia
Zaznamenané
LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #25 kedy: 27. Marec , 2012, 22:14:30 »

a to nechces kupovat snad nove nie? ako pisem, jazdene jmp1 idu po 300E

no akurat mi niekto poslal ponuku do sukromnych sprav, opytal som sa na cenu, cakam odpoved.... mozno by som radsej naozaj jazdeny marshall ako novy engl.... ak sa tym jazdenkam da verit....
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #26 kedy: 27. Marec , 2012, 22:43:08 »

ten marshal bol drahsi preto, ze vedel ukladat presety a mal midi, engl jazdeny sa da v pohode do 350 zohnat
Zaznamenané
LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #27 kedy: 27. Marec , 2012, 22:45:45 »

a da sa k nemu este zohnat midi pedal? alebo marshall robi nejake univerzalne ku vsetkym svojim midi-ampom? s midi velmi skusenosti nemam....
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #28 kedy: 27. Marec , 2012, 23:07:06 »

budes potrebovat nieco, co ti bude prepinat relatka cez midi. napr G-major to vie. ale z tohto ohladu je ten marshall vyhodnejsi
Zaznamenané
LMML
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #29 kedy: 27. Marec , 2012, 23:29:51 »

a este jeden dotaz: da sa preamp pichnut rovno do aktivnych monitorov? ak som dobre pozeral, tak ten marshall ma tusim aj stereo vystupy s emulaciou reproduktorov....
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.067 sekund, 23 otázok.