Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
26. Apríl , 2024, 07:07:37
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: notebook/laptop na FL studio a sony vegas  (Prečítané 18355 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kmotor corleone
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 533


Tiez znamy ako don corleone.


« kedy: 01. Apríl , 2012, 20:18:55 »

moj desktop z roku 2006 pomaly ale isto dosluhuje, takze sa chystam kupit nove zelezo. stolny komp uz nechcem, takze sa mi to asi pekne predrazi, ale co narobis. 
primarne by mal zvladat nahravanie audia a produkciu v fl studiu + pohodlne pracu s HD videom - moj sucasny stroj uz v sony vegas nezvladne ani zobrazit preview. 

cenovo by som sa rad zmestil do cca 600-700 eur.

aby som to trocha viac rozpisal, predstava je asi takato:


Procesor - kompromis medzi rychlym a cenovo dostupnym. nemusi byt nutne najnovsi.

Displej - doma si ho prepojim s LCD, na cesty by mi malo stacit 15 palcov.

Operačný systém - netreba, zozenie sa z inych zdrojov.

Pamäť - 8GB by na FL a vegas malo stacit, ci? isiel by som aj do 16GB, ale neviem, kde by som to vyuzil.

HDD - planujem jeden na system a jeden na data. ten systemovy by imho mal stacit okolo 100GB?

Grafická karta - aby pokryla poziadavky na plynuly edit vo vegas. gamesy moc nedrtim(resp. vobec, aj ked pri bioshocku:infinite asi spravim vynimku)

Mechanika - klasicka dvd vypalovacka.

Batéria - nemam skusenosti, ovplyvnuje to cenu?

3G modem - na internet by som asi pouzival stary stroj, net dost spomaluje komp.

HDMI - netusim, o co ide.

Bluetooth - v zivote som to nepotreboval, obidem sa aj bez toho.

USB - minimalne 4 vstupy (zvukovka, myš, repraky, vstup na flash karty a podobne)

Docking pripojenie - neviem, co je.
Zaznamenané

RED DEBILS
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #1 kedy: 01. Apríl , 2012, 20:31:23 »

HDD - planujem jeden na system a jeden na data. ten systemovy by imho mal stacit okolo 100GB?
robi vobec niekto bezne notebooky s dvoma HDD a v tej cene?
HDMI - netusim, o co ide.
interface na prenos videa a zvuku vo vysokom rozliseni
Docking pripojenie - neviem, co je.
pouziva sa s dokovacou stanicou, vacsinou to mavaju pracovne, bussiness notebooky (v tej cene co si dal asi najdes len nejake starsie vypredajove modely). docking station je krabica do ktorej napichas vsetky potrebne periferie a do nej zalozis notas, ktory ma na spodku svoj vlastny speci konektor, vdaka ktoremu vies vsetky periferie vyuzivat bez toho aby si to musel vzdy hore dole zapajat
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #2 kedy: 01. Apríl , 2012, 20:40:47 »

robis HD video a nevies co je HDMI port - to je dost divne

Dva disky som este ani nevidel a podla mna to zbytocne a za tu cenu kupis masinu jak hovado uz. Ale ak sa jedna o takuto vykonnu vypoctovu pracu, volil by som skor desktop. laptop aj ked ma parametre rovnake ako desktop, tak pojde pomalsie. Proste system napajania a chladenia a pod na to nestaci..
« Posledná zmena: 01. Apríl , 2012, 20:41:45 od mario bross » Zaznamenané

vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #3 kedy: 01. Apríl , 2012, 20:50:07 »

v tejte triede si kup nejaky asus stymi parametrami co chces, tam je fajn pomer cena a vykon
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #4 kedy: 01. Apríl , 2012, 20:55:36 »

v tejte triede si kup nejaky asus stymi parametrami co chces, tam je fajn pomer cena a vykon

ano, suhlas.

Znackam ako Acer, MSI sa treba vyhybat. Problemove su tiez HP - dost casto graficky procesor odchadza po skonceni zaruky Bavím sa skvele treba to niekedy prehriat, lebo ten cin tam zvetrava.

Asus a lenovo je fajn
Zaznamenané

miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #5 kedy: 01. Apríl , 2012, 21:04:42 »

nevidim dovod vyhybat sa MSI. tie maju este lepsi pomer ako asus, a dost maju fakt taky HW ako ziadne ine znacky...
Zaznamenané

stoka!
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #6 kedy: 01. Apríl , 2012, 21:24:56 »

nevidim dovod vyhybat sa MSI. tie maju este lepsi pomer ako asus, a dost maju fakt taky HW ako ziadne ine znacky...

ale su skarede  Bavím sa skvele
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #7 kedy: 01. Apríl , 2012, 21:35:03 »

a ako maju porieseny servis, v pripade potreby? Dell ti napr posle technika domov, Asus kuriera a do tyzdna mas notas spat..
Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #8 kedy: 01. Apríl , 2012, 21:44:00 »

a cez koho to musis kupit aby ti asus poslal kuriera? :)

vsak normalne klasika, zanesies tam kde si ho kupil a ostatok je na nich.


moj oco predava mimo ine aj pc atd a paradoxne ma velmi malo reklamacii na msi. skor na acer, alebo sony (prekvapivo).

Zaznamenané

stoka!
C3llario.HQ
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 494



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 01. Apríl , 2012, 21:44:12 »

V tej cenovke by si mal podla mna pohode Lenovo Thinkpad Edge 520,  pohode mašina s i5 aj grafana HD6630 myslím že 2Gb daktoré modeli, má to aj express card 34 a matný display ak by si cestoval a nechceš pokukovať po slnku  Na zdravie! inak viac ako 4GB v tejto cenovke asi nenájdeš možno dáky Packard Bell a viem že dáky biely Asus boli čo mali 6GB  Žmurk
Zaznamenané
majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #10 kedy: 01. Apríl , 2012, 21:53:00 »

http://www.alza.sk/asus-n55sf-sx487-d303911.htm

http://www.alza.sk/samsung-rf511-cerno-tmave-sedy-d315541.htm
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #11 kedy: 01. Apríl , 2012, 22:13:48 »

a cez koho to musis kupit aby ti asus poslal kuriera? :)
cez nikoho - cez regionalnu stranku sa preklikas k reklamaciam, vyplnis formular a poslu ti kuriera a mas to vybavene do tyzdna. komu by sa chcelo chodit do predajne, tam ti bude stat notas tyzden..ostara je s tym len
« Posledná zmena: 01. Apríl , 2012, 22:16:31 od styrioci » Zaznamenané
kmotor corleone
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 533


Tiez znamy ako don corleone.


« Odpoveď #12 kedy: 02. Apríl , 2012, 08:40:13 »

Citácia
Dva disky som este ani nevidel a podla mna to zbytocne a za tu cenu kupis masinu jak hovado uz. Ale ak sa jedna o takuto vykonnu vypoctovu pracu, volil by som skor desktop. laptop aj ked ma parametre rovnake ako desktop, tak pojde pomalsie. Proste system napajania a chladenia a pod na to nestaci..
Myslel som to tak - jeden disk s nainstalovanymi programami a druhy na data, ten by bol externy. a desktop uz nechcem, viz prvy prispevok.

Citácia
v tejte triede si kup nejaky asus stymi parametrami co chces, tam je fajn pomer cena a vykon
zda sa, ze okrem lenova a asusu mi ani nic ine neostava.

Citácia
V tej cenovke by si mal podla mna pohode Lenovo Thinkpad Edge 520,  pohode mašina s i5 aj grafana HD6630 myslím že 2Gb daktoré modeli, má to aj express card 34 a matný display ak by si cestoval a nechceš pokukovať po slnku   inak viac ako 4GB v tejto cenovke asi nenájdeš možno dáky Packard Bell a viem že dáky biely Asus boli čo mali 6GB

vyzera fajn, ale so 4GB pamatou sa dokopy nikam neposuniem. na pracu s videom to je stale malo.


BTW vy, ktori ste kupovali komp v e-shope, s ktorym mate najlepsie skusenosti?


Zaznamenané

RED DEBILS
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #13 kedy: 02. Apríl , 2012, 08:54:10 »

Myslel som to tak - jeden disk s nainstalovanymi programami a druhy na data, ten by bol externy. a desktop uz nechcem, viz prvy prispevok.
potom bude pre teba e-sata nutnost

mam ten leninovo t520 s i5 ako pracovny notebook, sice je dodrbany firemnym imageom XP-cka, ale vcelku do pohody, dokupis 8GB RAM a mas paradnu masinu

ako domaci mam esus k52F so starsou i3, dokupil som tam 8GB RAM a tiez v pohode, sice sa vysrala raz maticna,ale do tyzdna som to mal vymenene (aj ked na 2x, ale aspon som to nemusel vozit nikam do predajne, kde by to stalo o tyzden-dva dlhsie bez povsimnutia).

urcite by som si pozrel aj nejake DELL-y tie su tiez v pohode v pomere cena/vykon/spracovanie + ked sa ti poserie, tak dojde v ramci zaruky technik k tebe
« Posledná zmena: 02. Apríl , 2012, 08:57:06 od styrioci » Zaznamenané
kmotor corleone
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 533


Tiez znamy ako don corleone.


« Odpoveď #14 kedy: 22. November , 2012, 08:47:37 »

vianoce sa blizia a nastal cas obnovit temu.

co hovorite na toto? mne  sa celkom pozdava, len mam trocha pochybnosti o procesore a grafike.

http://www.alza.sk/lenovo-ideapad-g580-dark-metal-d355899.htm
Zaznamenané

RED DEBILS
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.07 sekund, 22 otázok.