Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 00:29:26
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Bhlokvva - nastroje i pristroje  (Prečítané 8454 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« kedy: 02. Apríl , 2012, 17:44:22 »

Tak dam aj ja moju zbierku.

Gitary:

- Cort Solo Series (zlta), moja historicky druha elektrofonicka gitara kupena cca v r. 1999, snimace Beck (povodne boli neuveritelne zle). Povodne bola cierna, ja som ju prestriekal v r. cca 2005, lebo som nahle zacal mat pocit, ze uz nie som az taky metlak ako kedysi. Stale ju mam, lebo ved co by som za nu dostal... Ma super krk a na domace hranie staci.
- Aria STG-006 je (nielen) podla mna vyborny stratos za nejakych trapnych 160 evri. Bolo treba vymenit snimace, lebo tie cinske hovienka mali dost zliaty zvuk. Pri kobyle mam Evo a tie druhe 2 su SBS. Slapakovi som povedal ako si predstavujem zvuk a presne tak ich urobil, mozem len pochvalit. Mam samozrejme split-coil a kobylovy mozem prepnut aj ako paralelny HB, fakt odporucam na stratosa s HB.
- Cort KX-1 Q (cervena) mam priblizne rok, som maximalne spokojny. Set-in neck, mahagon, split-coil. Licencovane EMG HZ su zatial znesitelne. Ked ma naseru, dam si natocit SBS podla chuti.
- Cort KX-1 DSB (modra) som kupil teraz niekedy teraz po dobrych skusenostiach s modelom. Po predani Kelly som nahle zistil, ze nemozem zit bez modrej gitary, takze tuto KX sa mi po neodbytnom otravovani podarilo zohnat na Medenej. Uz sa nevyraba v tejto farbe, toto je posledny ks na SK.
        Vo vsetkych gitarach okrem Arie mam moju homemade aktivku. Nie kvoli silnemu vystupu, ale na kompenzaciu strat vysok na kabli. Zachovava povodny level signalu, akurat to krajsie cinka a kope.

Aparaty a ine veci:

- Gerhat Golem 2U - napriek vsetkym picungom, co tu boli na Gerhatovu robotu nakydane, je to podla mna velmi slusny preamp. Ano, za tu cenu som mohol mat E-530, ale s tymto mam viac moznosti. Ma to 3 kanare a kazdy ma korekcie bass, mid, treble, presence a sweep, ktory pri kruteni doprava vyrezava tucne stredy v dost sirokom pasme. Mam ho viac nalavo ako napravo, kedze z vyrezavania stredov som uz davno vyrastol, ale kazdopadne je to zaujimave a pouzitelne tocitko. Kazdy kanar ma este solovy rezim s ovladacmi middle (zase tucne stredy presne vymaknute na solo) a vol. Dalej to ma paralelnu (lampovu) slucku s ovladanim vstupneho levelu do nej, FX mixu a nakoniec master vol. Vzadu je este odbocka, ktora preposiela cisty signal z gitary napr. pre ladicku, pripadne druhy aparat. Dalej Cab Sim Out a este konektory na ovladanie koncaku, ale tie nakoniec nepouzivam.
- Teson EA 1100 - toto sa vyrabalo na SK nejaku dobu po zaniku Tesly. Povodne iba vypinac, volume, EF86, ECC83 a 4xEL34. Skusal som aj jeden par 6L6 (mohol som si prepinat dla chuti), ale prisiel som na to, ze tie nemusim, takze zase tam mam 4xEL34. Mam tam dorobene ovladace Resonance a Presence a tiez mozem 2 lampy vypnut. V pohode koncak, s Golemom si sedi.
- ENGL Savage 60 - kedze na vysnivany Savage 120 som si nevedel predstavit nasetrit, tak som od Kornaka zobral toto a som maximalne spokojny. Na footswitchi sa povodne dali prepinat 1/2 kanal a vol jump, ale bez moznosti nastavit ho, co mi prislo uplne zbytocne. Radsej som teda skocil za Brdom a ten mi namiesto vol jump vyviedol na ten footswitch clean boost z predneho panela, takze teraz je z toho akoby 3 kanal. Este som si tam dorobil taky tjunink, ze dozadu za EL34 som dal pasik modrych LED, takze mi to aj pekne svieti. Niekomu sa to mozno bude zdat gycove, ale mne sa to paci.  Beeee
- T.C. Elektronik Supersonik G-magor 2 - netreba predstavovat, zase uplna spokojnost
- MIDI controller Atwater Kent MP 128 (made in CZ) - jednoduchy, odolny, podla mna lepsie ako FCB, aj napriek absencii expression pedalov. Stal okolo 100 evri.
- GCB-95 s nejakymi mojimi zasahmi. True bypass, status LED, prepinac rozsahu a ine.
- Vysieracka T.Bone EWS 16GT - lacna a dobra
- volume / expression pedal Zum VM-13, ktory sa z nepochopitelnych dovodov stale drzi nazive este z cias Zoom 505  Bavím sa skvele
- velmi stary dedusko ventilator (1983?), bez ktoreho by som sa na koncertoch prehrieval a ostavali by po mne mlaky potu

Bedne:

- Harley Benton G-212V - podla mna najlepsia volba v tej cenovej kategorii, zase max. spokojnost. Pouzivam ju z Golem / Teson aparatom
- Vermona bedna - tu som dostal zadarmo bez prednej steny a repro. Kamos (starsi ujo) mi poradil, ze kedysi hrali najlepsie "80 wattove Celestiony", tak som kupil take ich velmi nepodarene kopie. Neboli vyslovene zle, len nespravne chapali Hi-gain. Potom som nasiel Celestion Classic Lead (to su tie 80W originaly) za dobru cenu a dal som tam tie. Su to naozaj vyborne repraky. V30 hrali s Englom uz prilis streovo (stredne - vyssie strey) a tieto si k nemu krasne sadli. Su menej uhladene ako V30, menej "tlakovy" zvuk, viac spodnych stredov... Greenbacky a G-12H maju malu wattaz na 2x12 a G-12T neznasam. Toto bola idealna volba.


* Gear 05.JPG (259.32 KB, 1600x1200 - prehliadnuté 1115 krát.)

* Gear 19.JPG (295.73 KB, 1200x1600 - prehliadnuté 1103 krát.)

* pedalboard 08.jpg (160.16 KB, 1600x710 - prehliadnuté 1150 krát.)

* Engl svicici 1.jpg (52.87 KB, 720x540 - prehliadnuté 1062 krát.)
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
vittore
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 513



« Odpoveď #1 kedy: 02. Apríl , 2012, 18:24:17 »

ta zlta gitara vyzera super, cim si ju striekal? nemas detailnejsie foto?
Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 02. Apríl , 2012, 23:22:14 »

ta zlta gitara vyzera super, cim si ju striekal? nemas detailnejsie foto?

No aj ked ma zahlusis, nespomeniem si. Striekal som to sprayom na chodbe v panelaku  Bavím sa skvele a radsej som zvolil matnu, lebo som si nebol isty svojou sikovnostou. Povodnu farbu som iba zdrsnil smirglom a na nu prasol rovno tuto, asi 3-4 vrstvy a na to este tusim priesvitny matny lak. Potom som to dychal v kuchyni kym to zaschlo  Bavím sa skvele Ale ten lak som evidentne nezvolil spravny, lebo po case sa mi to, co bolo matne, na niektorych miestach vysuchalo do leskla, co ma nesere, kedze ta gitara je uz na dochodku a nechodi von medzi ludi. Velmi detailne foto nemam, su tam samozrejme nejake chyby, ale od 106 cm vzdialenosti uz neviditelne. Posledna fotka je povodny stav.


* cort tuning 1.jpg (86.88 KB, 664x1331 - prehliadnuté 1019 krát.)

* cort tuning 2.jpg (74.03 KB, 597x1410 - prehliadnuté 992 krát.)

* cort schne.jpg (265.79 KB, 1232x1632 - prehliadnuté 1092 krát.)

* guitar wall.jpg (202.47 KB, 1232x1632 - prehliadnuté 1057 krát.)
« Posledná zmena: 02. Apríl , 2012, 23:22:41 od Bhlokvva » Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #3 kedy: 03. Apríl , 2012, 11:21:43 »

Ale ten lak som evidentne nezvolil spravny, lebo po case sa mi to, co bolo matne, na niektorych miestach vysuchalo do leskla,
uplne jedno, co by si zvolil. vsetko matne casom rukami vylestis, ved si kukni akukolvek hranu matnu gitaru.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 03. Apríl , 2012, 23:40:38 »

uplne jedno, co by si zvolil. vsetko matne casom rukami vylestis, ved si kukni akukolvek hranu matnu gitaru.

Hm... tak to ma nenapadlo, este som nevidel taku jazdenu z blizka.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 09. Október , 2012, 11:53:51 »

Kvoli spratnosti a prenosnosti na koncerty som si kupil kombo 1x12 a predavam rackove veci (okrem G-majora). Teraz si podla nalady mozem vybrat z moznosti: 1.) hlava + velka 2x12 bedna, 2.) hlava + mala 2x12 bedna, 3.) kombo 1x12, 4.) kombo + mala 2x12. Vymyslel som taku malu hadanku predtym, ako prezradim o ake kombo ide. Komu sa chce, moze si skusit tipnut z ukazok, pripadne subjektivne zhodnotit zvuk. Nahravane s PG57. Prva ukazka je iba kombo s G12H a druha je externa bedna s V30. Kaolko, ty neprezrad, nech hadaju  Žmurk

* ! G12H mini.mp3 (139.1 KB - stiahnuté 173 krát.)
* ! V30 mini.mp3 (133.95 KB - stiahnuté 180 krát.)
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
matus
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 323



« Odpoveď #6 kedy: 09. Október , 2012, 13:01:59 »

mozno blbost, ale co tak orange tiny terror kombicko ?  :) zvukovo mi to ide do takeho orangu a tiny terror je jedine kombo s G12H reprom co poznam  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 12. Október , 2012, 10:06:53 »

mozno blbost, ale co tak orange tiny terror kombicko ?  :) zvukovo mi to ide do takeho orangu a tiny terror je jedine kombo s G12H reprom co poznam  Bavím sa skvele

Nie je to teror Tiny, G12H som tam dal ja, original tam bol iny. Nikto si uz neskusi tipnut?  Žmurk
« Posledná zmena: 15. Október , 2012, 20:48:21 od Bhlokvva » Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 09. December , 2013, 14:20:52 »

Reku, ze co budem, tak dam daky update. Kedze som sa medzi casom pustil fusovat do basy, tak ubudli niektore gitarove a pribudli basove veci.

Gitary:
Predal som Golema, Teson koncak, zltu Cortku, neskor aj cervenu, modra dostala nove snimace. A pozor, Golema som nepredal preto, ze by ma presla spokojnost s nim, ale po par koncertoch som zistil, ze sa mi dost nechce vlacit tak tazky a velky rack.

Presne z rovnakeho dovodu som kupil Bugeru V22, kombo je niekedy nenahraditelne prakticka vec. A je to dobre kombo, potvrdil to zatial kazdy, kto si na tom zahral, takze...  Beeee Inak ten povodny reprak ani nebolo treba nutne menit za G-12H, su to kupodivu celkom pouzitelne repraky tie Bugera Vintage...

Basy:
Ako prvu som si kupil Cort Action V. Povodne som nechcel 5ku ani za boha, ale do tejto som sa zamiloval na prvy dotyk a brnk. Ma mimoriadne prijemny krk, na ktorom clovek vobec nema pocit, ze drzi 5ku. Roztec strun pri kobylke 16mm povazujem tiez za vyraznu vyhodu, kedze som brnkatkovy typ z gitaristu sa vyvinuvsi. A navyse to ma pasivne single, takze to bolo pre mna idealne.

Neskor som dokupil Jay Turser JTB na zaklade dobrych recenzii. Za tu smiesnu cenu to hra fakt dobre, neni o com.

Kedze mam specificke poziadavky na basovy zvuk, ktory sa dost odlisuje od vacsiny basakov, od zaciatku ma to instinktivne tahalo k 1x15. Kedze som od mojho byvaleho basaka poznal, ako zle hra Hartke VX410, tak som sa vyhybal Hartke. Po vyskusani 5-6 bedni som ale nakoniec dospek k tomu, ze Hartke VX115 je uplne popici bedna (nemajuca nic spolocne s VX410) za dobru cenu a vyhovuje mi po vsetkych strankach.

No a hram do toho cez Engl Savage 60 a som velmi spokojny. Vobec mi nechyba hedrum ani vykon, vsetko je ok. A mam 3 kanale.

P.S.
A mojmu basakovi z druhej kapely sa to tak zapacilo, ze pokusne kupil Peavey Windsor za 250 evri a zrazu ma zvuk! A tak si spolu svorne krutime hlavami a nechapeme, ze preco si ludia kupuju mosfety, ked za 500 dokopy sa da kupit plnolampa aj s dobrou bednou...


* GTR`n`BASS 003.JPG (721.91 KB, 2120x1954 - prehliadnuté 656 krát.)

* JTB 008.JPG (1319.43 KB, 2816x2112 - prehliadnuté 693 krát.)

* Cort Bass 20.JPG (1721.97 KB, 2112x2816 - prehliadnuté 698 krát.)
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #9 kedy: 09. December , 2013, 14:54:14 »

nad tým windsorom som tiež chvíľu uvažoval, že by to mohlo pekne basovať, ale nakoniec som to zavrhol, a nie si ty náhodou


* jv.jpg (25.78 KB, 513x111 - prehliadnuté 618 krát.)
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 09. December , 2013, 18:04:18 »

nad tým windsorom som tiež chvíľu uvažoval, že by to mohlo pekne basovať, ale nakoniec som to zavrhol, a nie si ty náhodou

No... ale len uplnou nahodou  Žmurk
Ten Windsor si kludne mohol vyskusat, ved to chodi pomaly zadarmo a je to dobre. Podla mna to gitaristi predavaju len preto, lebo je to dost skarede a nevie to higain.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #11 kedy: 09. December , 2013, 18:14:03 »

Po vyskusani 5-6 bedni som ale nakoniec dospek k tomu, ze Hartke VX115 je uplne popici bedna (nemajuca nic spolocne s VX410) za dobru cenu a vyhovuje mi po vsetkych strankach.

Mal som kombo VX2515, čo je tento box + slot na hlavu a hlava a hralo to velice buržoázne.
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #12 kedy: 10. December , 2013, 14:21:01 »

som sa obával, že tých 100 - 120W bude málo na basu a že pri vyššej hlasitosti by to už bolo kreslilo
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 10. December , 2013, 14:37:22 »

som sa obával, že tých 100 - 120W bude málo na basu a že pri vyššej hlasitosti by to už bolo kreslilo

No ved aj kresli, ale zase... jedna vec je ako hlasno to vlastne v reale potrebujes mat a druha je to, ze ciastocne nakreslenie je podla mna jedine na uzitok bez ohladu na styl (ano, mam svojsky vkus a stojim si za nim). Ten moj basak nikdy nebol zvyknuty na nieco take, ale zatial sa na to nestazoval, skor to chvali, je spokojny. Hra sa mu na tom lepsie ako na mosfetovej gume a konecne sa blizi k tonu, co sa mu paci a co vzdy chcel.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #14 kedy: 10. December , 2013, 15:09:53 »

tak vieš taký Cutting Crew by znel so sprznenou basou dosť čudne Bavím sa skvele a prečo si ten tranďák spravil taký gumenný Huh! Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 10. December , 2013, 15:11:10 od garde » Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 22 otázok.