Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
18. Apríl , 2024, 22:05:31
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: cvičenie  (Prečítané 12408 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Rectifier
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 239



« Odpoveď #15 kedy: 16. Apríl , 2012, 17:38:00 »

Tiež som sa dostal do štádia že, respektíve stále som v tom že tu teóriu naozaj treba, dlhšie som sa učil ju učil ale vôbec som tomu nepochopil mal som taký pocit že čo iný gitarista mi to vysvetľoval to iná teória... Skúste skôr v tom smere dobre nasmerovať tak ako nato ?
« Posledná zmena: 16. Apríl , 2012, 17:38:42 od Rectifier » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #16 kedy: 16. Apríl , 2012, 18:04:02 »

Cvicenie je tak individualna zalezitost jak aj kazdy clovek sam. Ty sam musis vediet, co chces hrat a co potrebujes cvicit na to, aby si to hrat mohol.

Chces hrat klasiku ? Zhanaj si noty, uc sa teoriu a cvic noty pre klasicku gitaru.
Chces hrat pop, rock a vsetky mozne odnoze od toho ? Na to ti noty velmi netreba, pripadne ani teoriu, ak teda aspon trochu tu muziku citis, mas rytmus a nie si sprosty, ze co a jak. Je pravda, ze na celkove hranie/cvicenie je potrebna ista davka inteligencie.

Chces hrat jazz ? progmetal, psychoart ala guthrie govan ?  Bavím sa skvele Pocuvat vela muziky, inspirovat sa, cvicit, studovat, hrat, atd... proste na 5 zivotov prace, minimalne.  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 16. Apríl , 2012, 18:05:41 od Branko » Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #17 kedy: 02. August , 2015, 18:10:15 »

Zabavam sa teraz s tymto:

https://fraakos.wordpress.com/

Je to blog kde budem tocit videa s tabmi s cviceniami, ktore robim na gitare. Zacal som s rozkladmi kvint a septakordov na stupnici C-dur. Momentalne tam mam 56 kratkych ukazok vsetkych kvint a septakordov pre stupnicu C-dur, ale zatial hranych len v jednej polohe na gitarovom hmatniku.  Postupne dorobim ukazky v dalsich styroch polohach na gitarovom hmatniku a v tomto duchu aj obraty akordov a co ma proste napadne, uvidim co a ako ma to bude bavit.

Neni to sablona, ze takto sa to ma robit, je to ukazka toho ako to robim ja. Taketo nieco by ma urcite bavilo pozerat aj od ostatnych clenov fora, ze by odhalili trochu svojho gitaroveho sukromia :). Hlavne od tych znamych mien na fore, ale urcite sa najde kopec zaujimavosti aj u nas ostatnych.
Zaznamenané

Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.038 sekund, 22 otázok.