Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
25. September , 2024, 21:18:15
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: nová kapela RIGHTDOOR  (Prečítané 6891 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
DragonBlood
okukávač

Príspevkov: 3


« Odpoveď #15 kedy: 18. Apríl , 2012, 19:17:56 »

Ďakujeme za pozitívne ohlasy a taktiež za každý názor =) Vážime si to.
PS: Bicie naklikané niesú. Nahrala ich naša bubeníčka Aďka, nie vraj, ale určite.

kapela RD
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #16 kedy: 18. Apríl , 2012, 19:28:34 »

neni o com!!! parada.. ze pozdravujem.. inak aj ona ma taky ten implant v hlave ze sa snazi dokazat si ze aj baby mozu vediet hrat na bicie a furt o tom keca? lebo jednu taku poznam a obcas sa to s nou uz ani vydrzat neda, tiez bucha dost dobre  Bavím sa skvele nech sa dari  Zdravíčko  to si len robim prieskum ci su aj normalne baby bubenicky heh
Zaznamenané

DragonBlood
okukávač

Príspevkov: 3


« Odpoveď #17 kedy: 18. Apríl , 2012, 20:33:10 »

neni o com!!! parada.. ze pozdravujem.. inak aj ona ma taky ten implant v hlave ze sa snazi dokazat si ze aj baby mozu vediet hrat na bicie a furt o tom keca? lebo jednu taku poznam a obcas sa to s nou uz ani vydrzat neda, tiez bucha dost dobre  Bavím sa skvele nech sa dari  Zdravíčko  to si len robim prieskum ci su aj normalne baby bubenicky heh

Nie nieje taká, ona o tom nehovorí vôbec  Bavím sa skvele A vďaka  Som frajer
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #18 kedy: 18. Apríl , 2012, 21:09:06 »

Slusne baby o tom nehovoria Žmurk

Super hlas, snad to da aj nazivo a nie ako Smajda. Podobne kapely neoblubujem, ale tuto by som kvoli spevu vydrzal!
Zaznamenané

lumpisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 462



« Odpoveď #19 kedy: 19. Apríl , 2012, 09:10:07 »

No parada chlapci len tak dalej.
Zaznamenané
Dafteaux
nováčik
*
Príspevkov: 58



« Odpoveď #20 kedy: 24. November , 2013, 09:25:37 »

Video z koncertu Call for Eternity (Collosseum, KE), kde si chlapci zahrali -
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #21 kedy: 24. November , 2013, 11:42:38 »

spevak pokus o dickinsona?
Zaznamenané

yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1005



« Odpoveď #22 kedy: 24. November , 2013, 12:24:12 »

Video z koncertu Call for Eternity (Collosseum, KE), kde si chlapci zahrali -

Tento youtube živák sa mi páči viac ako to demo. Má to gule a spev je svetový :).  Už len nezaspať na vavrínoch.  Na zdravie!
Zaznamenané
Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #23 kedy: 24. November , 2013, 13:02:38 »

Colloseum je celkom dobry podnik kde maju v pohode pizzu... ale nachadza sa vo Vrakuni  Bavím sa skvele
Ale spat ku kapele... celkom sa mi to paci aj ked uz tento zaner je uz dost zapadnuty prachom alebo skalní prvofuzaci ich este stale pocuvaju na 128mb mp3 prehravacoch od roku 2004  Bavím sa skvele Kvalitativne mi pridu na podobnej urovni ako Eagleheart z CZ alebo ak nie aj o kustek lepsej... tak im drzim palce nech to dotiahnu na nejaky svetovy Dragons, Mages and Warriors Fest  Na zdravie!  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 24. November , 2013, 13:03:50 od Yugi00 » Zaznamenané

Im a little princess
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #24 kedy: 24. November , 2013, 13:54:47 »

hej skoda len ze to nema ani 1% davku originality.. je to take ze patstomilionta kapelaco hra E...D...C....D.. prisaham ze 90% songov som uz pocul xkrat.. u tychto kapiel je jednooky medzi slepymi kral.. cize ten co vydrzi fungovat aspon  5 rokov ...a ak zas niekto spomenie ze po dlhej dobe picujem.. nuz.. ano lebo som si to vypocul cele.. celych 30 minut s dufanim ze ma nieco naozaj zaujme.. ale tak aspon je to ozaj relativne ok zohrate.. jedna rada na zaver melodie, vyhravky, sola sa nerobia tak ze vzdy sa hra ten ton co je vo vzdialenosti jednej pozicie od toho zakladneho tonu...
« Posledná zmena: 24. November , 2013, 13:59:37 od kaolko » Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #25 kedy: 24. November , 2013, 13:59:01 »

Energia v tom je, držím palce. Hlas speváka je až moc podobný Dickinsonovi, môže to byť na škodu a možno aj nie. :)  Len trošku intonácia semtam pokrivkáva, na tom zapracuje a bude výborný. Nech sa kapelke darí.  Na zdravie!
Zaznamenané

PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1036


...


« Odpoveď #26 kedy: 25. November , 2013, 08:47:11 »

inak mna vzdy tak napadne pri tychto zanroch a vlastne sa to aj casto pytam kapiel z tohto sudka :

'ak by si mal vymenovat par veci ktorymi sa od ostatnych kapiel z tohto zanru lisite a robi vas to zaujimavejsimi, ktore by to boli?'


ale toto sa dá aplikovať na akýkoľvek žáner.
Napr. ja som si všimol, že dnes je v obľube scremo... Tiež sa pýtam v čom sú napr. naše slovenské kapely v tomto žánry iné ako napr. kapely v USA??? Dokonca by som povedal, že slovenské kapely sa kopčia už aj navzájom.

Napr. taká kapela The paranoid, ktorú osobne poznám. Chalani hrajú naozaj veľmi slušne, ale stačí keď som si vypočul pár pesničiek od kapiel, ktoré uvádzajú ako svoje obľúbené a bolo to jasné... Potom som už v ich pesničkách vedel čo nasleduje.

a napr. niektoré iné slovenské kapely znejú tak isto ako teraz paranoid.... hlavne jedna z NR...

Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #27 kedy: 25. November , 2013, 13:02:59 »

ono je vzdy lahsie hrat velmi podobne nejakej znamejsej kapele a argumentovat tym, ze "nam sa to prave takto paci".

mat vlastny originalny ksicht vyzaduje v kapele minimalne jedneho zdatneho autora a celkovo co najsirsie zanrove mantinely u kazdeho jedneho clena. no a takato konstelacia sa vyskytuje len zriedka, preto je aj tych originalnych kapiel podstatne menej ako tych, co len hraju zanrove klise.

ked aj Iron Maiden sa mi zda za tie roky strasne obohraty, co s takouto kapelou ?  Neviem nech sa im dari a nech najdu co najviac ludi, ktorym spravia radost  Na zdravie!
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1036


...


« Odpoveď #28 kedy: 25. November , 2013, 13:35:35 »

ono je vzdy lahsie hrat velmi podobne nejakej znamejsej kapele a argumentovat tym, ze "nam sa to prave takto paci".

mat vlastny originalny ksicht vyzaduje v kapele minimalne jedneho zdatneho autora a celkovo co najsirsie zanrove mantinely u kazdeho jedneho clena. no a takato konstelacia sa vyskytuje len zriedka, preto je aj tych originalnych kapiel podstatne menej ako tych, co len hraju zanrove klise.

ked aj Iron Maiden sa mi zda za tie roky strasne obohraty, co s takouto kapelou ?  Neviem nech sa im dari a nech najdu co najviac ludi, ktorym spravia radost  Na zdravie!

ano ale to je tak - žáner je preto žánrom, lebo je preň niečo typické. Takže ak zahráš niečo tak si v podstate zaškatukovaný. Ale to je zle? Najväčšiu voľnosť majú asi hudobníci v progresive. Tak keď zahráš "čokoľvek" furt je to OK, lebo ved medze sa nekladú  :)
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353



« Odpoveď #29 kedy: 25. November , 2013, 14:25:24 »

ano ale to je tak - žáner je preto žánrom, lebo je preň niečo typické. Takže ak zahráš niečo tak si v podstate zaškatukovaný. Ale to je zle? Najväčšiu voľnosť majú asi hudobníci v progresive. Tak keď zahráš "čokoľvek" furt je to OK, lebo ved medze sa nekladú  :)

Aj progresive ma svoje pravidla a mantinely a su tam rovnako kapely ktore su nudne a v ramci zanru take iste, a kapely ktore su uzasne a posuvaju mantinely.

Na slovensku sa vela kapiel snazi kopirovat zahranicne vzory. Toto ale nemoze bavit dlhu dobu, preto sa vela tych kapiel nasledne rozpadava. Je dolezite hrat proste hudbu, najhorsie co moze byt je ked si kapela povie budeme hrat ejtís treš metal v štýle metallica.
Na komponovani je podla mna najzabavnejsie to explorovanie moznosti a prekonavanie seba sameho, neustale hladanie, a to je mozno  podstatou a hlavnym motivatorom ludi ktori su nadzanrovi, budu tu aj o stopedesiat rokov, a kym budu zit na ich koncertoch bude multigeneracne publikum.

Ostatne kapely skoncia a nikoho (okrem die hard fanusikov zanru) moc potom nebudu zaujimat.
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.055 sekund, 23 otázok.