Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 18:25:26
Strán: 1 2 [3] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: ako s gitarou do 2 aparátov?  (Prečítané 6837 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #30 kedy: 20. Apríl , 2012, 17:40:17 »

ani jeden z tych pedalov ti ale asi nevyriesi problem s fazou nie? akonahle zacnes hrat naraz tak to bude peklo.. ten zvuk moze zniet nakoniec tak ze to bude jak pokazene
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #31 kedy: 20. Apríl , 2012, 17:45:30 »

ani jeden z tych pedalov ti ale asi nevyriesi problem s fazou nie? akonahle zacnes hrat naraz tak to bude peklo.. ten zvuk moze zniet nakoniec tak ze to bude jak pokazene

Aj to sa môže stať, ale tam by pomohol prefázovaný reprokábel.
Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #32 kedy: 22. Apríl , 2012, 18:27:47 »

no ideál by bol aj stereo aj prepínat medzi nimi aj kadečo, samozrejme že ten marshall je pre mna primárny ,preto som ho kupoval,len ked je tu taká možnost že hrat stereo cez ten delay aj do kettnera, tak aspon to vyskusam, aj to riešenie je dobré tahat z preampu marshalla  do koncáku kettnera, len to už neni stereo, nie že by som bol na stereo zatažený, zajtra ked ho budem mat poskušam a poinformujem, no a ešte by som mal mat ten chorus od  Tom 70, aj tak som ziadny nemal a chcel som nejaký kupit, Zvukár Andrej  šak začni niečo vyrábat ,teraz je šecko lacné za chvílku bude mat každý najmenej dva aparáty ja mám tri  ,ked nepočítam každý chrchel aj viac :)
« Posledná zmena: 22. Apríl , 2012, 18:32:24 od mirostrat » Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #33 kedy: 22. Apríl , 2012, 19:08:01 »

tahat z preampu marshalla  do koncáku kettnera, len to už neni stereo
he? vsak mono signal z marshall preampu do delay-u. ten ti z toho spravi stereo, jeden signal vratis do koncaku marshalla, druhy posles do koncaku kettnera a mas stereo, ci?  Popiskujem si
Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #34 kedy: 22. Apríl , 2012, 19:19:47 »

 Neviem no to neviem či spraví stereo z mona napr. ako chorus,mne sa zdá že tie dve cesty su mono ale fakt neviem ,
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #35 kedy: 22. Apríl , 2012, 19:23:55 »

kazdy normalny stereo efekt, aj ked ma dva vstupy by mal vediet spravit stereo len z jedneho vstupu.. popravde este som nevidel efekt, ktory by to nevedel
Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #36 kedy: 29. Apríl , 2012, 20:17:28 »

no tak skusil som aspon stereo zapojenie ,ten delay do sterea ešte nie ,  2 x hlava , framus a  2x 12 greenback a parádny zvuk tie grínbeky su super repro a kettner el 34 je stroj jak svina taký rezavý, rinčavý zvuk, vintage, ale prišiel som na to , že to hranie do sterea jak som myslel je dobrá kokotina,  Fuuha zíram  lebo šak by som skákal po footsvitchoch jak Akut po Tarzanovi to je riešenie na jeden zvuk alebo dva rovnaké aparáty nejako cez midi to prepínat, ale pri nahrávaní je to použitelné na jeden zvuk,ešte musím skusit  zapojenie s delayom či to vobec bude fungovat a naj riešenie bude čo písal Zvukár andrej a ešte niekto - z jedného preampu do druhého koncáku  Na zdravie!
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #37 kedy: 20. Máj , 2012, 16:54:23 »

no tak skusil som aspon stereo zapojenie ,ten delay do sterea ešte nie ,  2 x hlava , framus a  2x 12 greenback a parádny zvuk tie grínbeky su super repro a kettner el 34 je stroj jak svina taký rezavý, rinčavý zvuk, vintage, ale prišiel som na to , že to hranie do sterea jak som myslel je dobrá kokotina,  Fuuha zíram  lebo šak by som skákal po footsvitchoch jak Akut po Tarzanovi to je riešenie na jeden zvuk alebo dva rovnaké aparáty nejako cez midi to prepínat, ale pri nahrávaní je to použitelné na jeden zvuk,ešte musím skusit  zapojenie s delayom či to vobec bude fungovat a naj riešenie bude čo písal Zvukár andrej a ešte niekto - z jedného preampu do druhého koncáku  Na zdravie!
čaues šeci ,dneska som skusil do dvoch aparatou ,na čistý super, na štavu trochu chrčí,
« Posledná zmena: 20. Máj , 2012, 16:55:30 od mirostrat » Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
kos99
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 295



« Odpoveď #38 kedy: 01. Jún , 2012, 22:03:28 »

máš dvě možnosti   MONO dva aparáty vyřeší jakýkoliv ABY box pasiv .... já bych to doplnil buferem pro každou cestu .....

Stereo ... nemužeš požít dvě ruzná zkeslení dvou hlav ...  pokud si ale zvolíš jeden aparát jako hlavní a druhý budeš využívat pouze jako konec mužeš přiřadit do smyčky prvního zesíku nějaký stereo efekt odkud vezmeš signál pro druhý konec  funguje spolehlivě je třeba ale zvukaří  říci  o  pořádné rozhození kanálů do stran na PA umístění na střed  nebo kolem něj nebude činiti žádný efekt

pseudo Stereo  např . Chorus před zesíky  aby to mělo alespon nějaký  efekt trvalého charakteru musíš nechat Chrus (čijiný) efekt neustale zapnutý  pak pro každý zesik mužeš následně použít další efekt  třeba delay na jednom z nich a na druhem Flager  ....Dříve se toto používalo dost hojně všude ve světě  neb pseudo Stereo zní velmi zajímavě a dnes nezvykle  :)

cus Zdravíčko
Zaznamenané

EHS MKII+412ESH TV ,  AL STEVENS SUPERSTRAT,CORT  M200 +SKY PICKUPS,Fendr - strat - Vavruša,  DIGITECH RP7
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #39 kedy: 02. Jún , 2012, 19:09:54 »

Prečo by si nemohol použiť skreslenia dvoch rôznych hláv?Veď to funguje úplne parádne.
Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #40 kedy: 03. Jún , 2012, 08:01:39 »

no hrávam teraz stereo cez chorus boss a dd6 mám iba na marshall,ten kettner má perfektný reverb takže sa to nejak vykryje,oproti monu je to fakt priepastný rozdiel ,zvuk je do sterea ovela priezračnejší,je tam všeto počut,škoda že ten boss chorus trocha šumí ale neni to až tak hrozné,skusim niečo nahrat ked sa podarí,
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
duro
stály hosť
*****
Príspevkov: 1011


Tone is in Fingers!


« Odpoveď #41 kedy: 03. Jún , 2012, 12:50:42 »

ja hrám tiež do stere-a,  gitara  ts-9,boss ch-1´-  do ampov   dsl+ peavey classic, a  delay   dávam  len do  peavey  na čistý zvuk  cez fx
Zaznamenané

TONE IS IN FINGERS Si píš!!!
Fender stratocaster,OLP Luke model  EMG-pickups,Marshall plexi 1987 x,1960 AX, Dunlop cry baby, Ibanez ts-9, Maxon sd-9,Arion stereo chorus,T.C Nova delay
feco
nováčik
*
Príspevkov: 37



WWW
« Odpoveď #42 kedy: 05. Jún , 2012, 21:42:17 »

Caute ja mam dobre skusenosti pri nahravani gitar v studiu s krabickou polskej vyroby
http://www.glab.com.pl/lms-1_en
Je tam odpojenie zeme :) cize nebruni to ani pri cistom a ani pri skreslenom zvuku.
Nemal som tiez problem s posuvanim fazy :)
Pripojil som k tomu aj 4 zosiky a slo to bez problemovo.
Ta krabicka ma viac vyuziti treba pozriet navod :)

Najbeznejsie je zapojenie za pedal board pripojis LMS-1 od tial do zosikov a za zoziky do efektovej slucky zapojit nezavisle 2x delay a na oboch nastavit rozdielny cas opakovania takto dosiahnete naj stereo :) takzvany ping pong delay napr 50 ms jeden 25 ms druhy

LMS-1 ma midi cize na midi kontrolery  viete podla songov zapinat a vypinat zosiky a tak :)
velmo odporucam :) dvolezite je ze je to passive audio signal switcher. Nezasahuje do zvuku :)
« Posledná zmena: 05. Jún , 2012, 21:47:46 od feco » Zaznamenané

mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #43 kedy: 15. Júl , 2012, 14:44:29 »

to :feco , a čo to stojí taká sranda ? a teda aj ked nemáš midi tak normálne to cez káble zapojíš a jedeš?  :)
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
feco
nováčik
*
Príspevkov: 37



WWW
« Odpoveď #44 kedy: 27. August , 2012, 13:47:43 »

to :feco , a čo to stojí taká sranda ? a teda aj ked nemáš midi tak normálne to cez káble zapojíš a jedeš?  :)
Ahoj cena 134 e najdes to aj lacnejsie ako u thomanna http://www.thomann.de/gb/g_lab_lms_1_line_midi_switcher.htm
Prepinat to mozes aj rucne, mas tam prepinaciky na krabicke, ale lebsie je kupit si midi prepinac trebas aj od behringera za par supov aby si nemusel pouzivat ruky :)
:)
Zaznamenané

Strán: 1 2 [3] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.034 sekund, 22 otázok.