Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
27. September , 2024, 18:52:19
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Channel Footswitch  (Prečítané 1977 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
Andysvk
nováčik
*
Príspevkov: 9


« kedy: 03. Máj , 2012, 15:46:24 »

Ahojte ... momentálne vlastním gitarové kombo Laney LR20, no keď som ho kupoval neboli k nemu footswitche. Vtedy som to nejak extra neriešil keďže som ich vôbec nepotreboval. Teraz si ale nemôžem zahrať plynule pesničku bez toho aby som sa nezastavil a rukou neprepol channel pri prechode z cleanu na distortion. Poďme k veci. Len tak zo srandy králikom som si napojil do mono výstupu na channel šlapku gitaru a hral sa s prepínačom no a vtedy som si všimol že to tak funguje a chcem sa opýtať ak máte nejaké skúsenosti s takými vecičkami ako by sa to dalo spraviť, nejakú shému na to alebo čo. Jednoduchú šlapku na prepínanie kanálov. Neváhajte ma otravovať a pýtajte sa na čokoľvek chcete ak budem vedieť odpovedať ochotne odpoviem. Vopred vám ďakujem :)
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #1 kedy: 03. Máj , 2012, 17:05:40 »

cize ty v tom nemas jasno, ale my sa mame pytat a ty nam das odpovede, dobre tomu rozumiem pan redaktor?  Popiskujem si

napr
http://www.stratopastor.org.uk/strato/amps/prii/footswitch/footswitch.html

vies vyguglit kopu shchem. laney by malo fungovat na obycajske jednoduche zapojenie, kde skratujes o zem
Zaznamenané
Andysvk
nováčik
*
Príspevkov: 9


« Odpoveď #2 kedy: 03. Máj , 2012, 17:18:34 »

cize ty v tom nemas jasno, ale my sa mame pytat a ty nam das odpovede, dobre tomu rozumiem pan redaktor?  Popiskujem si

Zle si ma pochopil ... pýtať sa myslím tak, že keby bolo treba nejaké bližšie info k tomu kombu.
Ak dobre kukám tak tá schéma je na stereo jack ... fútsvič čo potrebujem je klasický mono len na prepínanie Channel1 / Channel2
« Posledná zmena: 03. Máj , 2012, 17:34:14 od Andysvk » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #3 kedy: 05. Máj , 2012, 11:21:50 »

ked tam pichnes mono jack a skratnes spicku so zemou, tak prepnes kanal. to je cele tajomstvo.
Zaznamenané
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #4 kedy: 27. Február , 2014, 15:14:03 »

Mam toto http://www.dv247.fr/invt/41579/...da sa nieco jednoduche urobit aby mi prepinalo kanaly na LANEY VC 30 ? Reverb nepotrebujem.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 05. Marec , 2014, 08:56:26 »

Mam toto http://www.dv247.fr/invt/41579/...da sa nieco jednoduche urobit aby mi prepinalo kanaly na LANEY VC 30 ? Reverb nepotrebujem.
Dá, na konci dáš stereojack s nezapojeným "prstienkom".
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.077 sekund, 22 otázok.