Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 05:38:26
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Cvicenie pre zaciatocnikov cv.3  (Prečítané 7475 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
trekker
nováčik
*
Príspevkov: 11



« kedy: 14. Máj , 2012, 02:08:31 »

Vacsina gitaristov, ked zacinaju, dokazu zahrat rif zhora nadol, ale problem zacina ked sa maju vratit zdola nahor a este k tomu aj z prava do lava.Tu je jedno cvicenie ktore vas moze posunut blizsie k tomuto cielu.

* cv.3.gp5 (10.03 KB - stiahnuté 241 krát.)
Zaznamenané
majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #1 kedy: 08. Jún , 2012, 14:17:07 »

A čo tak všetky do jednej témy
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 08. Jún , 2012, 14:21:45 »

a čo tak aby sme všeci cvičili to iste a budeme hrat všetci rovnako  Na zdravie!
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #3 kedy: 16. Jún , 2012, 10:27:35 »

a čo tak aby sme všeci cvičili to iste a budeme hrat všetci rovnako  Na zdravie!

ty by si mal hlavne zacat cvicit a nedavat rozumy  ?§!.
Zaznamenané
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #4 kedy: 16. Jún , 2012, 11:26:35 »

Pekné. A na rozdiel od mnohých iných cvičení to aj dobre znie.  Na zdravie!
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #5 kedy: 16. Jún , 2012, 13:54:39 »

vacsina gitaristov nema problem s nicim len bud za prve necvicia alebo necvicia to co by mali a potom hraju hentak kktiny co ma rovno poslu vacsinou sadnut si k baru po pivo  Bavím sa skvele potom ked cvicia toto tak nevedia fakt zahrat nic co ma hlavu a patu  Cmuk chlapci
Zaznamenané

BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #6 kedy: 16. Jún , 2012, 14:24:18 »

Čo to trepeš?
Na rozohranie je to výborné.
Zaznamenané
trekker
nováčik
*
Príspevkov: 11



« Odpoveď #7 kedy: 23. Jún , 2012, 00:59:58 »

Vysvetlím.Tých cviceni je 11 a maju urcitú postupnost.Ako som napísal do témy su pre začiatočníkov tak nechapem kritiku,alebo pani kritici uz zabudli na svoje zaciatky ked nevedeli zahrat ani kohutika jarabeho?Cvicenia som prepisal z not a harmoniu som tam dopisal sam aby to nebolo take chudobne.Pre panov kritikov - to su tie ostatne nastroje.Dalsia seria 8 cviceni je o konkretnych solach so zameranim na urcite techniky,prstoklady a stupnice ako su bendy,vybrato,tap....tak isto sola v pentatonike,mixolydian mod......Pokiaľ bude zaujem tak mam dalsich 20 prerobených do tejto podoby tak isto s urcitou postupnosťou ale to su uz vaznejsie veci,String skipping,intervaly stupnic,hammer-ons práca s trsatkom s tonom proste vsetko co potrebuje poznak gitarista.Vsetko som harmonizoval podla seba tak ak chcete tak si to mozte prerobit podla seba.Este bola jedna otazka preco to neni v jednej teme.Preto aby sa to lepsie hladalo a aby bola diskusia ku konkretnemu cviceniu,aby sa to neplietlo jedno cez druhe.Este je tu potom jedna moznost ze to sem prestanem posielat ked je to take zle.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 23. Jún , 2012, 02:47:55 »

trekker - je naozaj fajn, že sem pridáš cvičenia, ale aby to nebolo kontraproduktívne, ak majú ísť za sebou, daj ich predsa len radšej do jednej témy.  Inak nebudú nadväzovať na seba..

A ak by si chcel, keďže vidím, že máš chuť sa tu s týmito vecami podeliť, napíš to do jedného článku, dáme to na úvodnú stránku portálu..  Ak máš toho viac, môžeš to rozdeliť do viacerých článkov na pokračovanie. Napíš mi správu.. Žmurk
Zaznamenané

stevino179
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 23. Jún , 2012, 10:07:40 »

typické , chladné , umele  , umenie sa nedá nacvičiť bud to tam je alebo to tam nieje  , technika pomôže ale nespraví s obyčajného človeka neobyčajného hudobníka to je o osobnosti /aky človek je taku hudbu robí/, a aj preto elektronika valcuje živú hudbu teraz pretože ked človek príde teraz  na koncert  nečaká ho už nič nove - a s tým treba niečo robit , dat ľudom, stavy do hlavy aby mali zažitok aby sa aspon na tu chvíľu odpútali z stresou tohto života
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 23. Jún , 2012, 10:17:15 »

typické , chladné , umele  , umenie sa nedá nacvičiť bud to tam je alebo to tam nieje  , technika pomôže ale nespraví s obyčajného človeka neobyčajného hudobníka to je o osobnosti /aky človek je taku hudbu robí/, a aj preto elektronika valcuje živú hudbu teraz pretože ked človek príde teraz  na koncert  nečaká ho už nič nove - a s tým treba niečo robit , dat ľudom, stavy do hlavy aby mali zažitok aby sa aspon na tu chvíľu odpútali z stresou tohto života

takze ak chce byt niekto umelec, nemal by cvicit, aby bol autenticky ?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 23. Jún , 2012, 10:19:36 »

Vacsina gitaristov, ked zacinaju, dokazu zahrat rif zhora nadol, ale problem zacina ked sa maju vratit zdola nahor a este k tomu aj z prava do lava.Tu je jedno cvicenie ktore vas moze posunut blizsie k tomuto cielu.

a ty si nas sem prisiel spasit ci jako ? nepytam sa v zlom, len ze sa zcista jasna objavis a zacnes tu vyucovat techniky... tak sa mi tisnu otazky. vsak napis cosi o sebe... ...

 Na zdravie!
Zaznamenané
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #12 kedy: 23. Jún , 2012, 10:20:07 »

stevo,ty by si mal byt umelec ticha a tmy.nic nepisat,nic nehovorit,len citit svoje ciste umenie.
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 23. Jún , 2012, 10:21:18 »

ak che bit niekto umelec mal by samozrejme makat a žit pre to ale hlavne by si mal najst vlastnú cestu a vlastný víraz , umenie ide cez pocity nie cez rozum , ked si niekto myslí že kvalita jeho umeleckeho prejavu je priamo umerna množstvu cvičení ktore ovlada je pekne mimo
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #14 kedy: 23. Jún , 2012, 10:22:16 »

ak che bit niekto umelec mal by samozrejme makat a žit pre to ale hlavne by si mal najst vlastnú cestu a vlastný víraz , umenie ide cez pocity nie cez rozum , ked si niekto myslí že kvalita jeho umeleckeho prejavu je priamo umerna množstvu cvičení ktore ovlada je pekne mimo

takze este raz - ma umelec cvicit alebo nema umelec cvicit ?
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.06 sekund, 23 otázok.