Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
26. Apríl , 2024, 02:01:26
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: vplyv vzdialenosti snimacov ku strunam na zvuk  (Prečítané 1830 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« kedy: 19. Júl , 2005, 15:51:31 »

potrebujem poradit kedze nemam velmi cas a chut na metodu pokus/omyl aky vplyv na zvuk ma vzdialenost snimaca ku strunam.dost by ma to zaujimalo pretoze ma zvuk mojej basy mierne povedane hneva a chcem skusit nejaku zmenu a toto by teoreticky bola jedna z moznosti. dik
Zaznamenané

o-yep sro
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 19. Júl , 2005, 16:30:44 »

Vsak sa s tym pohraj. Jednou rukou srobovak obsluhuj a druhou struny a vzdy trochu pritiahni/povol jednu aj druhu skrutku a zabrnkaj. Ak je magnet prilis blizko a snimac je silny, je mozne, ze az ovplyvni pohyb struny natolko, ze sa ukrati sustain. Zato vsak bude tvrdsi zvuk, vyssi vystup. Ak je snimac dost daleko, uz to neovplivnuje sustain, ale zasa klesa uroven vystupu. Sam najdi optimum, kde je dobra hlasitost a nemas pocit, ze by bol sustain kratsi :)
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #2 kedy: 19. Júl , 2005, 16:38:15 »

Ono nejde len o sustain a vystup. Ak je snimac blizsie ku strune, tak zvycajne zneje ostrejsie a menej harmonicky. Ak ho vzdialis, ziska zvuk na objeme. Treba najst dobru strednu cestu. Neda sa generalizovat konkretne vzdialenosti, pretoze kazdy typ snimacov ich ma ine, takze jedine co mozem poradit je, ze sa s tym hraj a doveruj svojim usiam :).
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #3 kedy: 19. Júl , 2005, 16:45:33 »

MartinLM a Progrocker ti to zhrnuli, nemam co dodat. Musis vyskusat.
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #4 kedy: 19. Júl , 2005, 17:56:38 »

ok,pustim sa do toho teda,dik za rady chalani.
Zaznamenané

o-yep sro
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.066 sekund, 22 otázok.