Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
19. Apríl , 2024, 07:46:14
Strán: [1] 2 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako na distortion bez šumu..?  (Prečítané 10569 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
gilmour
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 75



« kedy: 30. Máj , 2012, 11:26:58 »

Mám taký problém, že keď chcem distortion zvuk napr. cez BOSS DS1, alebo RAT tak počuť šum myslím už na 12h. Skúšal som, či to nie je napájaním, ale keď som ho zapojil cez baterku tak to bolo to isté. Zapojil som zaň aj noise gate MXR M135 v prvých dvoch modoch bol šum a pri treťom full mode sa stratí dynamika a zníži hlasitosť. Uvažoval som o kúpe ISP Decimátora, ktorý je asi najlepší noise gate. Keď som zapojil multiefekt Digitech GNX tak šum nie je žiadny, ale ísť z analogu na digital by bolo krokom späť. Problémom je s časti asi aj môj home made Hiwatt 50w ktorý hrá čisto až na 12-1 hod nadstavenia preampu. Lampové skreslenie Marshallu by asi pomohlo. Skúšal som to s gitarou Fender zo snímačmi Davida Gilmoura Fender Fat 50/CS 69/Seymour Ducan SSL5. Tiež by mi pomohli humbuckre na väčšie skreslenie. Ešte vyskúšam Fendra s aktívnymi snímačmi EMG DG-20 a Vintage LP zo snímačmi P-90. Asi som si veľa otázok zodpovedal sám, ale aj tak by som bol vďačný za každú radu.
Zaznamenané

Fender Black Strat mod D.Gilmour
Squier s EMG DG-20,
Vintage Les Paul GoldTop
Clone HIWATT 50, Box 2xWeber FC12
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1 kedy: 30. Máj , 2012, 11:37:26 »

hmm ono tie krabicky ako DS1 a RAT nie su nic moc.. skor by som si na tvojom mieste kupil nejaky carl martin plexitone a zvysok predal..   normalne do cisteho kanala toho hiwattu a si zahojeny  Zdravíčko a nebudes musiet kupovat noise gate ani :)
Zaznamenané

gilmour
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 75



« Odpoveď #2 kedy: 30. Máj , 2012, 14:51:00 »

Nie som si istý, že ten Plexitone nebude šumieť, no rád by som ho vyskúšal. Ty ho používaš a je naozaj bez šumu..? RAT-a používalo dosť dobrých gtaristov ( Jeff Beck, Kurt Cobain, Carlos Santana, Brian May, David Gilmour s ním robil turné PULSE 1994..  atď ) a povedať o ňom, že je nič moc, no neviem.. ja to môj subjektívny názor.


* Gilmour 94 Rig.jpg (82.79 KB, 443x480 - prehliadnuté 415 krát.)
Zaznamenané

Fender Black Strat mod D.Gilmour
Squier s EMG DG-20,
Vintage Les Paul GoldTop
Clone HIWATT 50, Box 2xWeber FC12
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #3 kedy: 30. Máj , 2012, 14:55:51 »

mal som ho chvilu pozicany v kombinacii s domorobo jcm 800 vyslovene kvoli nudzi a musim povedat ze to hralo super, sum prakticky ziadny som tam nepostrehol.. 
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #4 kedy: 30. Máj , 2012, 15:08:59 »

kable mas poriadne?
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #5 kedy: 30. Máj , 2012, 15:34:31 »

mam stes vidiet?
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #6 kedy: 30. Máj , 2012, 15:44:11 »

ISP decimátor sa správa podobne ako noise gaite len na lepšiej urovni pri susteine tam ten šum počut , nič ti dokonale nedá rpeč šum ,

v tvojom pripade skus ine koncove zosilovače .... s mojimi krabičkami som mal tiež problem ,že na niektorych hlavách bol šum strašne počut a na niektorych vobec .....
záleži aky má odstup šum od signálu aaky má citlivy vstup zosilovač ,

- potom dalšia možnost je že vytunit si tie krabičky a kupit do nich kvaitne čipy kt nešumia , ttch legendárnych krabičiek by som sa nevzdával  , Na zdravie!
Zaznamenané

gilmour
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 75



« Odpoveď #7 kedy: 30. Máj , 2012, 15:59:37 »

Káble mám Bespeco pozlatené koncovky v tom problém nebude. Niekedy mám chuť všetky tie krabičky dať preč a kúpiť od T.C.electronic Nova Systém, alebo niečo podobné. Pedále ktoré vytvárajú šum (Big Muff, RAT, DS1) som skúšal sólovo, nie tak ako sú na obrázku.


* P1010429.jpg (120.99 KB, 640x480 - prehliadnuté 391 krát.)
Zaznamenané

Fender Black Strat mod D.Gilmour
Squier s EMG DG-20,
Vintage Les Paul GoldTop
Clone HIWATT 50, Box 2xWeber FC12
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 30. Máj , 2012, 16:00:28 »

preboha, vsak kazdy skresovac na istej urovni sumi, ja som este nevidel skresleny zvuk, v ktorom by sum nebol vyrtaznou zlozkou zvuku.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 30. Máj , 2012, 16:01:15 »

Káble mám Bespeco pozlatené koncovky v tom problém nebude. Niekedy mám chuť všetky tie krabičky dať preč a kúpiť od T.C.electronic Nova Systém, alebo niečo podobné. Pedále ktoré vytvárajú šum (Big Muff, RAT, DS1) som skúšal sólovo, nie tak ako sú na obrázku.

hento sialene hniezdo sa divim, ze vobec hra, nie ze sumi. vyhod polku blbosti a bude Ti lepsie na svete  Žmurk
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #10 kedy: 30. Máj , 2012, 16:03:46 »

alebo to aspon pozapajat tak aby to cestou nezozralo cely signal ked sa nic z toho nepouziva.

a bespeco s pozlatenymi koncovkami ... no ja ti neviem, radsej si kupim nepozlatene neutriky  Na zdravie!
Zaznamenané

o-yep sro
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 30. Máj , 2012, 16:05:48 »

Vela krabiciek = vela kablov = vela sumu
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #12 kedy: 30. Máj , 2012, 16:08:33 »

vyhod polku blbosti a bude Ti lepsie na svete  Žmurk

Asi tak, len ze tu polku by som este dost zdvihol.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
gilmour
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 75



« Odpoveď #13 kedy: 30. Máj , 2012, 16:14:13 »

Tiež si myslím, že výmenou Noise Gate MXR M135 za ISP Decimátor mi moc nepomôže tak isto ako výmena RAT-a za krabičku Plexitone. Skôr tam ide o celý reťazec od snímačov, káblov, napájaní, skreslovacích krabičiek až po zosilňovač a netreba zabudnúť na zemniace slučky.
Zaznamenané

Fender Black Strat mod D.Gilmour
Squier s EMG DG-20,
Vintage Les Paul GoldTop
Clone HIWATT 50, Box 2xWeber FC12
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #14 kedy: 30. Máj , 2012, 16:17:10 »

pri takom množštve krabičiek je true by pass nutnostou ?? nie ?? true by pass lišta

faždy aj ked vypaty efekt ti pri takom množstve epdálov niči povodný signal ako hovado ,

+ napr aaj ten compresor kt máš prvi ti pri nastaveni šumi a ten šum s avezie potom dalej skreslenie ti to ešte zoisli a už to máš pkne zasrate ... to by si musel mat isp decimátor skoro za všetkym ,

msuiš si vykorigovat tie nastavenia  ke dje vela gainu  malo volume elbo   s pridávajucim voume počuješ aj šum kt sa ti pridáva , skus si zapojit ako prvu vec len napr nejaky eq alebo buffer a by passovat ho čo ti to sprvia so zvukom a šumom ,


a určite si povyhazduj všetky adaptery nehaj len tie kt endávaju 9V a kup si roland adapter kt ti to všetko ponapája a možno nebudeš mat bordel , model sb-1u  , 2A , 18w max ,,
« Posledná zmena: 30. Máj , 2012, 16:19:37 od tipek » Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.033 sekund, 22 otázok.