Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
25. Apríl , 2024, 01:06:41
Strán: 1 [2] 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako na distortion bez šumu..?  (Prečítané 10584 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
gilmour
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 75



« Odpoveď #15 kedy: 30. Máj , 2012, 16:18:30 »

Už som vyhodil toto je zberatelská fotka   :)   opakujem, že som krabičky skúšal sólovo a aby som vylúčil zemniace slučky a brum z napájania tak som ich skúšal napájané baterkou. Samozrejme na obrázku nie sú káble pozlátené.
Zaznamenané

Fender Black Strat mod D.Gilmour
Squier s EMG DG-20,
Vintage Les Paul GoldTop
Clone HIWATT 50, Box 2xWeber FC12
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #16 kedy: 30. Máj , 2012, 16:23:46 »

Káble mám Bespeco pozlatené koncovky v tom problém nebude.
bude, zacni nimi, hlavne ries take, ktore maju poriadny vodic a su dobre odtienene a uvidis ako sa rychlo zbavis sumu  Som frajer

tiez nejake rozvetvovacie TB riesenie aby ti ten signal nesiel cez milion krabic, kablov zbytocne, ale co najkratsimi cestami by tiez pomohol odsumit..pripadne vyhodit zbytocnosti, ako tu radia
« Posledná zmena: 30. Máj , 2012, 16:25:45 od styrioci » Zaznamenané
gilmour
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 75



« Odpoveď #17 kedy: 30. Máj , 2012, 16:32:07 »

Tipek s tými adaptérmi máš pravdu uvažoval som nad Pedal Power Voodoolab. A tým že mi Bosácke buffery žeru signál viem tiež. Predvčerom som zapojil Gitara - RAT na 12h - AMP a šumelo to. V skúšobni mi to tak ani nevadí, ale neviem si predstaviť, na koncerte ma bude ozvučovať zvukár tak nadšený z toho asi nebude a asi ani ja. Naozaj možno iný AMP z väčším skreslením aj keď sa mi moc nechce do druhého AMPu investovať.
Zaznamenané

Fender Black Strat mod D.Gilmour
Squier s EMG DG-20,
Vintage Les Paul GoldTop
Clone HIWATT 50, Box 2xWeber FC12
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #18 kedy: 30. Máj , 2012, 16:35:55 »

A to tolko pedalov kvoli tomu ze chces zniet ako Gilmour?  Popiskujem si
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
gilmour
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 75



« Odpoveď #19 kedy: 30. Máj , 2012, 16:46:53 »

Zo zvukom Gilmour nemám problém, ale hrávame veci kde potrebujem viac skreslený zvuk a tam je potom šum. Možno sa musím pohrať s nastaveniami gainu, volume na krabičke ako aj volume na vstupe ampu a preampu. To ma štve, že zapojím jednu krabičku mám šum a keď zapojím mulťák Digitech tak ticho.  
« Posledná zmena: 30. Máj , 2012, 17:21:33 od gilmour » Zaznamenané

Fender Black Strat mod D.Gilmour
Squier s EMG DG-20,
Vintage Les Paul GoldTop
Clone HIWATT 50, Box 2xWeber FC12
gilmour
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 75



« Odpoveď #20 kedy: 30. Máj , 2012, 16:50:15 »

Proghoper inak som vymenil v boxe tie Celestiony V30 za Weber FC12 a je to iné, ale že by to bola až taká výrazná zmena nemôžem povedať.
Zaznamenané

Fender Black Strat mod D.Gilmour
Squier s EMG DG-20,
Vintage Les Paul GoldTop
Clone HIWATT 50, Box 2xWeber FC12
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #21 kedy: 30. Máj , 2012, 17:14:49 »

nadstavenie je este cosi o nieco viac ako nastavenie?
Zaznamenané
gilmour
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 75



« Odpoveď #22 kedy: 30. Máj , 2012, 17:30:05 »

Sorry za preklep, opravil som. Ideálne by to bolo spraviť cez 3PDT lištu s relátkami a toroidným trafom, ktoré nevyžaruje toľko elektromagnetického pola. Asi takto nejak, len sa mi do toho nechce.
http://www.giampaolonoto.it/custom-vintage-pedalboard/
Len teraz neriešim pedalboard ako celok, žranie signálu buffermi, ani násobenie šumu viacerými zapnutými krabičkami za sebou, ale šum jedného efektu zapojeného do ampu. 
Zaznamenané

Fender Black Strat mod D.Gilmour
Squier s EMG DG-20,
Vintage Les Paul GoldTop
Clone HIWATT 50, Box 2xWeber FC12
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #23 kedy: 30. Máj , 2012, 18:12:33 »

Sorry za preklep, opravil som. Ideálne by to bolo spraviť cez 3PDT lištu s relátkami a toroidným trafom, ktoré nevyžaruje toľko elektromagnetického pola. Asi takto nejak, len sa mi do toho nechce.
http://www.giampaolonoto.it/custom-vintage-pedalboard/
Len teraz neriešim pedalboard ako celok, žranie signálu buffermi, ani násobenie šumu viacerými zapnutými krabičkami za sebou, ale šum jedného efektu zapojeného do ampu.  

ale napájanie všetkych efektov nerob torobidom ani žiadnim trafom ani tymi velkymi napájačmi woodo lab smrčk a apodobne to je podl aman sprostost ....

normálne si kup rocktron on tap alebo roland adapter .. su to impulzne vykonove trafáky pri ich zataženiti nekklesne voltáž , nebrumi ani žiadne žiarenie to nemá ani hluk , skratuvzdorne bez poistky ,




a ten custom pedalbor je tiež sprostot to si rovno sprav rack kde budeš mat všetky sučiastky a truebypass lištu s midi ovladanim a presetmi ,  a potom velky footsviš ale v podstate ot omožeš aj bez toho sprvait si to kup a máš pokoj každy efekt  cez relátka pripajany odpájany ......
niečo taketo analog



a tušim že už sovaládanima presetmi



« Posledná zmena: 30. Máj , 2012, 18:21:13 od tipek » Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #24 kedy: 30. Máj , 2012, 18:38:47 »

bude, zacni nimi, hlavne ries take, ktore maju poriadny vodic a su dobre odtienene a uvidis ako sa rychlo zbavis sumu

Úplná hovadina, nemeň káble, určite nemajú na šum žiaden vplyv.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #25 kedy: 30. Máj , 2012, 18:45:28 »

 Bavím sa skvele no neviem.. ja som mal raz problem so sumom a bol to podrbkany patch cable dlzky 15cm, akonahle som ho vymenil bolo to prec... urcite sa tearz dozviem ze to nebolo tym ale skor... hmm..psychikou
Zaznamenané

Spago
stály hosť
*****
Príspevkov: 783


WWW
« Odpoveď #26 kedy: 30. Máj , 2012, 19:20:18 »

Bavím sa skvele no neviem.. ja som mal raz problem so sumom a bol to podrbkany patch cable dlzky 15cm, akonahle som ho vymenil bolo to prec... urcite sa tearz dozviem ze to nebolo tym ale skor... hmm..psychikou

presne ako rozpravas.. ja som hned vyhodil vsetky tie kratke lacne patch kable.. teoria je jedna vec a realita je zas ina!
« Posledná zmena: 30. Máj , 2012, 19:20:48 od Spago » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #27 kedy: 30. Máj , 2012, 19:47:59 »

Úplná hovadina, nemeň káble, určite nemajú na šum žiaden vplyv.
ale no   Popiskujem si

dobry kabel nie je len o zvuku, ale aj o tieneni. je zbytocne riesit sumy, brumy a ine pazvuky v retazci pridavanim noise gateov a pripadne vymienanim pedalov, ak su to overene kusy a je to poprepajane lacny, nekvalitnymi kablami s nachuja tienenim..

Majo Fero mi tiez spominal veselu historku o tom ako mu zacal byt zbytocny noisegate po prekablovani poriadnymi kablami Popiskujem si
« Posledná zmena: 30. Máj , 2012, 20:00:19 od styrioci » Zaznamenané
gilmour
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 75



« Odpoveď #28 kedy: 30. Máj , 2012, 22:28:47 »

Keď niečo skúšam čo mi šumí, tak tam dám kvalitný kábel ktorý viem že mi nerobí problém. Ako elektrikár viem, že nástrojový kábel musí byť tienený a nie dvojlinka na zvonček..   :)    Raz som potreboval signál rozbočiť a použil som tú plastovú rozbočku a tá ozaj nie je kvalitne odtienená strašne to bere šum. Čo sa týka adaptérov tak tam mám 9V/500 mA a viac ako dva , tri pedále nemám zapnuté, čiže tam je rezerva a nie je preťažený. Inak tie dvoj Ampérové adaptéry vyzerajú slušne, len nechápem prečo nevyžarujú el.magnetické pole, keď je tam tiež trafo. Je to špeciálne tienené??
Tú lištu s relátkami a 3PDT switchami chápem, ale nechápem ako pracuje to MIDI ovládanie s presetmi.
Dnes som vymenil Fenderu zo singlami za Vintage LP s P-90 a nebolo počuť šum s Boss DS-1, tak som bol prekvapený, asi som bol s Fenderou moc blízko aparátu nakoľko tam nemám moc miesta a šum zo snímačov mi znásobovala DS-1.
Niekde som čítal, že je lepšie keď má každý efekt samostatné napájanie a niekde, že je lepšie mať jeden zdroj na všetky efekty s rovnakým napätím. Ja si myslím, že viac trafákov (zdrojov) tak tým viac elektromagnetického pola ktoré sa indukuje do signálovej cesty, ale zas sú napájania homogénne oddelené a menšia možnosť zemných slučiek. Keď je jeden adaptér, tak môže vzniknúť zemná slučka, ale zas je veľká výhoda, že je len jedno trafo.
Ak budem niekedy robiť pedalboard, tak na doske budú efekty zo signálovou cestou, pod doskou tienená fólia a pod ňou bude inštalácia napájania efektov.
Zaznamenané

Fender Black Strat mod D.Gilmour
Squier s EMG DG-20,
Vintage Les Paul GoldTop
Clone HIWATT 50, Box 2xWeber FC12
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #29 kedy: 30. Máj , 2012, 22:42:54 »

ved tie woodoo lab napájače velke maju v sebe malinke trafáčiky a preto to je akože oddelene , každá zem ale ked použiješ daisy či ako sa to volá napajanie  adapter zapojiš do posledneho efektu v retazci a od napájacieho konektora taháš len + Si píš!!! Si píš!!! Si píš!!! ažaiden zemné slučky ti nevzniknu    ked pojdeš postupne ako ide retazec,


hentie malinke adapteriky su velke ako mxr efekt a nežairia nič lebo tam j ezariadenie kt vyrába impulzy
trafo tam je velmi male  , su to impulzne zaraidenia kt vysielaju len impulzi a a tym efektovm stači prisun energie len určity čas aby 100% fungovali + nabite kondenzatory udržuju toto napetie stále konštatne aj ked prisun je prerušovany ,
tým pádom máš menšiu spotrebu energie nič ti nežiary   apodobne ....su to 100= stabilizovane vyfiltorvane oddelene napetia ,



a ti epedalbord y spresetmi .neštudoval som konkretne firemne vyrobky ale já si to predstavujem ako velku lištu kde si popichám do každej banky samostatne efekt a potom to mámmat procesor kt bud eovládat presety , preset bude obsahovat kde a v akom poradi bude efekt zaapty niečo ako ked máš multiefekt a prepinaš si xx nastaveni ......
« Posledná zmena: 30. Máj , 2012, 22:45:19 od tipek » Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.077 sekund, 22 otázok.