Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
26. Apríl , 2024, 11:26:36
Strán: 1 2 [3] 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako na distortion bez šumu..?  (Prečítané 10585 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
gilmour
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 75



« Odpoveď #30 kedy: 30. Máj , 2012, 23:32:39 »

Ak sa nemýlim, tak u BOSSov a MXR ide plus na kostru, tak by sa mal ťahať z efektu do efektu len mínus a cez tienenie signálových káblov by bola poprepájaná polarita + aj keď s určitým odporom. Obidva tie adaptéry čo si spomínal sú pulzné..?
Prepínanie viacerých efektov naraz sa dá pomocou jumperov ako to je na tejto schéme dva switche z prava, ale s MIDI to nemá nič.
http://marek2001.vspace.sk/wp-content/uploads/2010/05/P2_DSC_0196.png
Zaznamenané

Fender Black Strat mod D.Gilmour
Squier s EMG DG-20,
Vintage Les Paul GoldTop
Clone HIWATT 50, Box 2xWeber FC12
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #31 kedy: 31. Máj , 2012, 08:33:49 »

Bavím sa skvele no neviem.. ja som mal raz problem so sumom a bol to podrbkany patch cable dlzky 15cm, akonahle som ho vymenil bolo to prec... urcite sa tearz dozviem ze to nebolo tym ale skor... hmm..psychikou

ale no   Popiskujem si

dobry kabel nie je len o zvuku, ale aj o tieneni. je zbytocne riesit sumy, brumy a ine pazvuky v retazci pridavanim noise gateov a pripadne vymienanim pedalov, ak su to overene kusy a je to poprepajane lacny, nekvalitnymi kablami s nachuja tienenim..

Zdá sa, že si mýlite šum a brum. Do zle tieneného káblu môže naliezť brum, vtedy pomôže výmena za kvalitnejší kábel. Ale ja som myslel, že je reč o šume, keďže sa toto slovo spomína...
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #32 kedy: 31. Máj , 2012, 08:40:51 »

Ak sa nemýlim, tak u BOSSov a MXR ide plus na kostru, tak by sa mal ťahať z efektu do efektu len mínus a cez tienenie signálových káblov by bola poprepájaná polarita + aj keď s určitým odporom. Obidva tie adaptéry čo si spomínal sú pulzné..?
Prepínanie viacerých efektov naraz sa dá pomocou jumperov ako to je na tejto schéme dva switche z prava, ale s MIDI to nemá nič.
http://marek2001.vspace.sk/wp-content/uploads/2010/05/P2_DSC_0196.png

su zariadenia kt ovládaju práve tie tvoje jumpre ,
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #33 kedy: 31. Máj , 2012, 10:21:25 »

Zdá sa, že si mýlite šum a brum. Do zle tieneného káblu môže naliezť brum, vtedy pomôže výmena za kvalitnejší kábel. Ale ja som myslel, že je reč o šume, keďže sa toto slovo spomína...

ja mam pocit, ze cela tema je len take jalove pisanie, kazdy o niecom inom...

tu chalan pise, ze vymenil gitaru za inu a sum zmizol, ale ze asi predtym bol s prvou gitarou blizko aparatu ... cize zjavne nepise o sume ale o brume a zrazu cela debata zacina mat iny rozmer.

potom pise, ze nejaky skresovac sumi ale nejaky multak nesumi.... a ja zase tvrdim, ze sum je pri kazdom skresleni, a ak mu z multaku neleze, tak tam musi mat za skreslenim zjavne nosie gate... no cele dopletene...

gilmour - to s tym koncertom som tiez nepoochopil... vsak kazdemu, co hra na skresleni a nema tam nosie gate to sumi a kazdemu, co hra na single, to este aj brumi. princip je v tom, ze ked sa hra, tak zvuk ten sum / brum prekryje a ked sa nehra, bud je tam nosie gate (na spravnom mieste a spravne nastaveny) alebo sa jednoducho stiahne potak na gitare, pripadne sa vypne skreslenie.

tuto 3 strany divnych veci sa popisalo a ktovie co vlastne ty potrebujes vyriesit...

inak aj naozajstnemu gilmourovi sa da obcas pocut live aj sum, aj brum...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #34 kedy: 31. Máj , 2012, 10:22:44 »


inak aj naozajstnemu gilmourovi sa da obcas pocut live aj sum, aj brum...

 Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
gilmour
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 75



« Odpoveď #35 kedy: 31. Máj , 2012, 15:38:32 »

Rastis súhlasím s tebou že aj Gilmour má šum a brum. Keď hrá sólo Echoes a prestal by hrať, tak by mu to asi aj zaväzbilo. Každý gitarista určitým spôsobom bojuje zo šumom, alebo brumom a práve preto ja každá rada dobrá a preto si myslím, že písanie o tom nie je zbytočné.
Brum je nízka frekvencia 50 Hz indukovaná zo siete, zlé tienenie, uzemnenie, zemniaca slučka. Skreslovacie krabičky mi pripadá že viac produkujú syčavý zvuk ako brum, preto som to nazval šum.
Tiež je pravda, že aj digitálne multiefekty nie sú bez šumu, ale majú Noise Gate. Tiež je pravda, že každý skreslovač produkuje šum a vieme ho orezať, ale to už nie je to čo chceme..  atd..   Preto vždy treba brať do úvahy celú signálovú cestu od snímača až po amp. a robiť kompromisy, optimálne nastavenia gain, volume atd..   znižovanie hlasitosti volume pedálom v time stop.. std..
V pondelok mi to fakt šumelo , alebo brumelo jak sprosté a chcel som všetky krabičky vyhodiť a kúpiť T.C.NOVA SYSTEM. Fakt som bol z toho na nervy, preto som založil túto tému. Včera som zamenil gitaru, trochu sa pohral s gainom, volume a bolo všetko OK.
Aj tak ma tento článok nakopol k výrobe pedalboardu do kufra od kláves s true bypass lištou.
A tiež dík "tipkovi" za tip na ten adaptér Rockton DC on tap.  
« Posledná zmena: 31. Máj , 2012, 16:23:17 od gilmour » Zaznamenané

Fender Black Strat mod D.Gilmour
Squier s EMG DG-20,
Vintage Les Paul GoldTop
Clone HIWATT 50, Box 2xWeber FC12
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #36 kedy: 31. Máj , 2012, 15:43:19 »

No vidis to - som rad, ze som Ti dobre poradil  Na zdravie!
Zaznamenané
gilmour
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 75



« Odpoveď #37 kedy: 31. Máj , 2012, 16:30:47 »

 Na zdravie!    :)
Zaznamenané

Fender Black Strat mod D.Gilmour
Squier s EMG DG-20,
Vintage Les Paul GoldTop
Clone HIWATT 50, Box 2xWeber FC12
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #38 kedy: 31. Máj , 2012, 19:04:03 »

inak poprdeli záver sa dal tej to teme fakt sa mi to páči Si píš!!!  Zdravíčko

ale posledne slovo Si píš!!! ešte raz pripomeniem ,že  niektoré aparáty maju citlivejšie-dinamickejšie vstupy a správa sa to ako noise gate ..

uvediem priklad ,,, skreslenie máš vytočene na max a volume na polku  , efekt šumi ...
zosilovač na nizkost toho šumu málo zosilujea a šum možno ani nepočuješ ked do gitary udreš zosik hned začne hrat a ked stihneš zase prestane ,.....  možno ti efendre to tak vedia robit alebo viem že hlavy kt treba riadne prebudit silnym signálom jcm plexi tak tie s atak nesprávaju ,  Bleee

a vela zosikov takto nefunguje , mna trápi to že ked mám zapaty ehx small stone alebo clone tak počujem ten geenrátor čo je v tom , ten je vyššie ako šum ds-1ky keeley mod , 

a toto som tiež vyriešil tru by pass lištou kde si by-pasujem naraz 3 efekty kt. nemusim zošlapávat naraz .... vela použivam -  zapojenie delay fázer chorus  aj všetko naraz so skreslenim aj s cleanom tak to mol mega riešenie ,k Na zdravie!
Zaznamenané

gilmour
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 75



« Odpoveď #39 kedy: 31. Máj , 2012, 22:01:36 »

TIPEK: Aj tak mám stále dilemu nad tým napájaním pedalboardu či pulzný a poprepájať, alebo galvanicky oddelený. Tie galvanicky oddelené majú plechový kryt, tak elektromagnetické pole by tam nemalo byť a ani zemniaca slučka, nevýhodou je cena a veľkosť. Na tie pulzné som čítal, že nie sú vhodné lebo vedia ľahko preniesť rušenie zo siete, ale zas aj že sú odskúšané a fungujú. Ono aj keď vznikne zemná slučka niekedy to nemusí byť vôbec počuť a na to rušenie zo siete mám predlžovák zo šumovým filtrom.  A výhody pulzného cena a veľkosť. Asi to budem riešiť aj tak ako poslednú vec. Najskôr otestujem moje adaptéry aký je rozdiel voči baterke a uvidím. Tiež záleží koľko mi zostane miesta.
Ja som mal asi presne ten príklad ako si uviedol, že malo volume a veľa gainu na skreslovači a to isté na ampe, že vstup som mal ubratý a preamp vytočený, tým pádom mi to všetko zosilňovalo hlavne bordel zo singlov keď som bol zle otočený.
Zaznamenané

Fender Black Strat mod D.Gilmour
Squier s EMG DG-20,
Vintage Les Paul GoldTop
Clone HIWATT 50, Box 2xWeber FC12
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #40 kedy: 31. Máj , 2012, 22:50:37 »

ved  aj tu na fore John dale má mal rocktron on tap a mal mega brutál pedalbord  Bavím sa skvele Bavím sa skvele je tu mega tema ohladne toho ...

treba dávat abcha aby aparát a pedalbord bol v rovnakej zásuvke (záze) lebo potom to može brumet jak svina ....

tie vodolabove evci tam su galvanicky oddelene napájaniamalinkými trafami al eje to zbytočn evelke a ptom má milion káblov ,

a tie impulzné nevyžaruju nič ,
Zaznamenané

gilmour
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 75



« Odpoveď #41 kedy: 18. Jún , 2012, 23:08:20 »

Objednal som ten Rocktron DC OnTap a toľko hluku a bordelu, že som ani gitaru nepočul. Skúšal som to gitara-krabička-PC, možno sa to moc nekamaráti s PC odskúšam to aj na aparáte, ale prvá skúška skončila s pocitom, že sa vrátim k trafákom.
Zaznamenané

Fender Black Strat mod D.Gilmour
Squier s EMG DG-20,
Vintage Les Paul GoldTop
Clone HIWATT 50, Box 2xWeber FC12
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #42 kedy: 19. Jún , 2012, 11:28:40 »

Objednal som ten Rocktron DC OnTap a toľko hluku a bordelu, že som ani gitaru nepočul. Skúšal som to gitara-krabička-PC, možno sa to moc nekamaráti s PC odskúšam to aj na aparáte, ale prvá skúška skončila s pocitom, že sa vrátim k trafákom.

a zapojil si to  v  jendom retazci ?
  adapter si zapojil do posledneho efektu a napájanie potom smerovalo  k premu efektu ?

a kolko efektov si na to zapojil ? nazabudaj že digitáln ežeru aj vyše 200mA  já mám 10 efektov zapojenych jeden digitál a nič mi to nerobim s mojim rolandom pričom to je to iste
« Posledná zmena: 19. Jún , 2012, 20:14:33 od tipek » Zaznamenané

the_zako
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 114


...and the blowjob is perfect last minute gift!


« Odpoveď #43 kedy: 19. Jún , 2012, 22:28:09 »

Myslim ze roland ma 2000mA a DC on tap ma 1500. Bordel je aj ked mas malo mA. Treba si to popocitat vsetko a nechat este dost velku rezervu...ja mam na tom rolande 8 efektov bez problemu a je to fuk ako to mam zoradene. Mam aj klasicky aj ked 500mA adapter ale uz pri 5tich efektoch zacal robit bordel, aj ked podla hodnot by to mal zvladnut. Dalsi problem mohla byt daisy chain...
Zaznamenané

Drevo, káble, kde - tu žiarifka a dajaké tlačítka...
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #44 kedy: 19. Jún , 2012, 23:02:34 »

hej roland má 2A ,

no a to da daisy chain .. to nechápem do dnes čo to tam je ako do kur.... lebo tie EHX mini efekty chorus fázer atd nefunguju ked maju spoločne napájanie  sostatnými efektami  j etam oddelená zem alebo čo aj ked som to okom nikde neidel ked som mal tie veci rozobrate ,
Zaznamenané

Strán: 1 2 [3] 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.068 sekund, 22 otázok.