Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
23. Apríl , 2024, 16:51:34
Strán: 1 2 3 [4] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako na distortion bez šumu..?  (Prečítané 10583 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
gilmour
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 75



« Odpoveď #45 kedy: 21. Jún , 2012, 19:52:47 »

Rocktron má 1670mA. Skúšal som to len na jednu krabičku Ibanez TS-9 a myslím že aj BOSS s rovnakým výsledkom. Dokonca som sa len konektorom priblížil k efektu a už to robilo bordel. Poslal som to naspäť nech mi napíšu, či to bol vadný kus alebo čo, nechápem. Spínaný adaptér som kupoval aj ku keyboardu Yamahe a dokonca mi ho dodali aj s delayom od T.C.Electronic, takže by to malo ísť ..hm..
Pomeral som si každú krabičku aký má odber, aby som mal prehlad.
Pozeral som takéto niečo:
http://www.gwave.sk/shop/node/4667
alebo takéto:
http://www.bigmusic.sk/artec-spb-8-power-brick?ItemIdx=18&id=11365
Tento spínaný Behringer má zaujímavú cenu a je to 1,7A neskúšal ho?

Zajtra budem volať, či bola chyba vo výrobku a potom sa rozhodnem čo ďalej.

S tými EHX je to pravda, robil som koncovku na Big Muff a mi to skratovalo cez zemniaci vodič signálovej cesty, tak som odizoloval konektor od krabice a je všetko OK. Inak ho idem aj tak prerobiť na polovičný čo do priestoru, ma inšpiroval tento návod:
http://www.prestonsmusic.com/2009/07/11/rehousing-an-ehx-big-muff-pi/

Ešte nechápem, prečo má byť napájanie vedené od poslednej krabičky k prvej, vie mi to niekto logicky, alebo odborne vysvetliť..??  Elektróny idú podla mňa stále len jedným smerom. A okrem toho mám tam aj iné napätia.
Dunlop dc 18V
Whammy ac 9V
EHX Memory Man 24V
T.C.Electronic ND-1 dc 12V
Zaznamenané

Fender Black Strat mod D.Gilmour
Squier s EMG DG-20,
Vintage Les Paul GoldTop
Clone HIWATT 50, Box 2xWeber FC12
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #46 kedy: 21. Jún , 2012, 21:14:31 »

-určite máš vadný kus  ha ha ha

-k tomu muffu podla  mna tá prerábka muffu je trocha odveci... použil podla mna moc vysoku a velku kraičku ..normálen by to napchal aj do rozmeru ako MXR efekty .. Zdravíčko


-a to napájanie od posledneho efekta to je proste ako ked sa navrhuje zdroj pre zosilovač ide sa od konca .... nie naopak ..na každej krabičke s azbieraju amperiky a aj zem idu v jendom smere kebya ot bolo opačne mohlo by to robiť bordel , mal som to tak zapojene a brumelo to ,

a tie efekty s iným napájanim maju svoje zdroje nie ??
Zaznamenané

gilmour
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 75



« Odpoveď #47 kedy: 22. Jún , 2012, 11:46:48 »

Muff je preložený do karabičky Hammonde 1590C tak aby si nemusel upravovať plošný spoj, inak ho do MXR určite nedáš.
Bol som prekvapený aké malé odbery som nameral. Pri 16 krabičkách napájaných 9V je celkový odber len 110mA samozrejme rezerva musí byť, ale načo tam rvať 2A Roland ..hm.  Napr ten Big Muff má len 2,5 mA a efekty BOSS od 8-12 mA. Ked to zapojím všetko na 400mA Marshall čo mám ,tak by to nemalo mať problém. Samozrejme každý efekt s iným napájaním má svoj adaptér, ale chcem tie trafáky eliminovať, preto uvažujem nad tým power brick ktorý ponúka aj 1x12V DC (250mA); 1x12AC (250mA);  8x9V DC (500mA), tým pádom mi odpadnú dva trafáky. Chcem ušetriť priestor, pedalboard bude vo vyššej časti kufra aj s napájaním pod doskou na ktorej budú efekty, chcem mať všetko pokope, nie ako robil jaywalker do nižšej časti kufra a napájanie mimo. Prekáblujem efekty pod doskou a natiahnem tam 2xmilimetrovú hliníkovú fóliu, aby som odtienil napájanie. 23 switchovú true bypass lištu už mám hotovú. Ešte som objednal uhlové napájacie konektory, lebo priame mi zaberajú veľa miesta..  :-)
Dnes budú na reklamačke testovať ten Rocktron, tak som zvedavý.
Zaznamenané

Fender Black Strat mod D.Gilmour
Squier s EMG DG-20,
Vintage Les Paul GoldTop
Clone HIWATT 50, Box 2xWeber FC12
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #48 kedy: 22. Jún , 2012, 12:16:39 »

já som la boss adpater ten ich 250ma mal som zapojenu fender ladičku , boss NS-2 , boss ds-1 , kvakadlo , chorus a ten adapter to nezvládal  , prehrieval sa a krabičky nehrali dobre ,.. skušal som ešt e3 ine take boss aadaptery a to iste dl asom roland a bez problemov


+ whamy musi mať svoj originál adapetr nie kvoli udajne zvuku abya hral dobre , či mylism sa ?


to že má roland tolko amperov ti neprekáža to j elen bonus :)  no som zvedavý čo ti na ten rocktron povedia ,


a sprav rioadnu foto dokumentáciu :) pri tom pedalborde  .... Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 22. Jún , 2012, 12:17:59 od tipek » Zaznamenané

gilmour
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 75



« Odpoveď #49 kedy: 12. Júl , 2012, 15:55:03 »

Takže Rocktron bol OK, ale aj tak som ho vymenil za Roland 9V/2A. Teraz som testoval Roland do PC a tiež mi to brumelo, ale chyba bola u mňa, na prepojovacom kábliku ktorý som narýchlo robil zo 6,3 na 3,5 mm som na jednej strane omylom prehodil stredový (živý) s kostrou, preto to robilo bordel, teraz som to opravil a všetko OK. Fotky určite budú, ešte čakám na pár konektorov a budúci týždeň ho budem testovať na aparáte.
Zaznamenané

Fender Black Strat mod D.Gilmour
Squier s EMG DG-20,
Vintage Les Paul GoldTop
Clone HIWATT 50, Box 2xWeber FC12
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #50 kedy: 12. Júl , 2012, 17:34:15 »

Takže Rocktron bol OK, ale aj tak som ho vymenil za Roland 9V/2A. Teraz som testoval Roland do PC a tiež mi to brumelo, ale chyba bola u mňa, na prepojovacom kábliku ktorý som narýchlo robil zo 6,3 na 3,5 mm som na jednej strane omylom prehodil stredový (živý) s kostrou, preto to robilo bordel, teraz som to opravil a všetko OK. Fotky určite budú, ešte čakám na pár konektorov a budúci týždeň ho budem testovať na aparáte.

 ha ha ha facepalm stáva sa .. a ved roctron má aj tie prepojovacie kábliky nie ?  neni to vyhodnejšie ako ten roland bez káblov ??

hlavne že u máš ultimate napájač :)
Zaznamenané

gilmour
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 75



« Odpoveď #51 kedy: 12. Júl , 2012, 20:45:30 »

Má, ale káble je najmenší problém, aj tak si ich urobím na mieru. Akurát na signálovú cestu som použil asi dosť drahý a hrubý Sommer Cable s priemerom jadra 0,5 mm za 2€/bm. Možno stačilo aj 0,22 mm priemer jadra za polovičnú cenu a o milimeter menší priemer..
Zaznamenané

Fender Black Strat mod D.Gilmour
Squier s EMG DG-20,
Vintage Les Paul GoldTop
Clone HIWATT 50, Box 2xWeber FC12
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #52 kedy: 13. Júl , 2012, 09:45:40 »

Má, ale káble je najmenší problém, aj tak si ich urobím na mieru. Akurát na signálovú cestu som použil asi dosť drahý a hrubý Sommer Cable s priemerom jadra 0,5 mm za 2€/bm. Možno stačilo aj 0,22 mm priemer jadra za polovičnú cenu a o milimeter menší priemer..

já použivam klotz ac110 cable , capasita 70 pF/m ,  a pozlátene soundking jacky :)


najlepšie   čo s atyka ceny aj parametrov , dporučim ,
Zaznamenané

Strán: 1 2 3 [4] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.099 sekund, 22 otázok.