Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
25. Apríl , 2024, 16:05:30
Strán: [1] 2 3 ... 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zapojenie krabiciek  (Prečítané 20702 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Hosť
« kedy: 20. Júl , 2005, 07:57:44 »

Ako je to vlastne stym zapajanim krabiciek ked ich je viac,a ako sa potom prepinaju jednotlive efekty.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 20. Júl , 2005, 09:45:14 »

Jednoducho ides kablom z jednej do druhej. Prepinas tak, ako potrebujes a ako sa da, vsak to niekedy vidno, ake su to tance, kym si krabickovy gitarista poprepina. Jedine, na co treba dbat je poradie efektov, aby robili to, co maju...
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 20. Júl , 2005, 09:47:46 »

to preboha ako stihaju prepinat.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 20. Júl , 2005, 09:57:31 »

Nemusis vzdy potrebovat prepnut vela efektov naraz.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 20. Júl , 2005, 10:01:23 »

Tu ma Tommy akysi Switching unit, ktory sa ovlada samostatnym ovladacom. Tam zrejme napichas krabiciek kolko chces (ako napriklad ten wah, alebo octaver).
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #5 kedy: 20. Júl , 2005, 10:08:53 »

Mna s tohoto porazi!chcem si kupit nejaky efekt no neviem co ci multak alebo krabicku.lenze zase z lacnych multakov bohvie aky zvuk nesptavim a pri krabyckach zase dost zavisi od gitary a aparatu. Ja uz naozaj neviem
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 20. Júl , 2005, 10:26:13 »

Najlepsie bude, ak sa uspokojis so skreslenim a pripadne dozvukom a nic viac ti netreba :)
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 20. Júl , 2005, 10:29:56 »

to ako mam si kupit jednu krabicku nastavit jedno skreslenie a hotovo?
Zaznamenané
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 20. Júl , 2005, 10:55:55 »

nie kúp si 4.rovnaké a na každej iný zvuk. :)) Hold s tým nič nenarobíš také sú krabičky nastavíš jeden parameter a ten používaš. V tomto majú multiefekty značnú výhodu nastaviš si v 1 banke do 10 efektov a máš to. Prípadne použiješ nejaký lepší skreslovač a v mulťáku si nastavíš hall,EQ,compressor. Inak všetko záleží od toho na čo potrebuješ ten efekt poznám žudí čo si vystačia s mulťakom a sú spokojný. Určite viac ako s 10-timi krabičkami potom nejaký drahší mulťák a je to.
Zaznamenané

tatko fóra
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 20. Júl , 2005, 10:58:36 »

ja hravam metal ale skusam aj death.A aby som si mohol aj zasolovat
Zaznamenané
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 20. Júl , 2005, 11:27:25 »

Ja mam MT-2 a ZOOM 505II. Tak to striedam, na skusobnu uplne staci lacnejsi multak, ked sa snim pohras, da sa dostat vcelku pekny zvuk.Ale v tej istej cene mas uz celkom schopnu krabicku. Myslim ,ze na death metal nevyuzijes vela efektov.
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 20. Júl , 2005, 11:32:23 »

Citácia
Originally posted by tom18 to ako mam si kupit jednu krabicku nastavit jedno skreslenie a hotovo?
Ano :) Teda nie, ale vsimni si napriklad Chucka z Death - jedno posr. AVTcko od Marshall a hotovo. Casto uplne staci jedno skreslenie, ale kvalitny aparat.
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #12 kedy: 20. Júl , 2005, 11:33:55 »

Dajme tomu ze si kupum MT-2,da sa na tom nastavit zvuk tak aby som mohol hrat doprovodnu gitaru ale aj solovat,alebo tam treba este nieco na tie sola.
Zaznamenané
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #13 kedy: 20. Júl , 2005, 11:58:41 »

je kopu gitaristov ktorym staci aparat..potom je kopu co im ucarovalo neake skreslovadlo napriklad MT2 hej......mno a z toho co pises kukam ze asik nemas moc velke skusenosti...pozri neni problem hrat doprovod a potom zasolovat na tom istom zvuku....ak nemate v kapele dalsie gitary tak ta pocut bude...ja by som to mozno dofarbil dakym reverbom alebo delayom...ale na zaciatok ti to bude stacit aj a tak...ak vsak mate v kapele viac gitar a mas pocit ze by ta pri sole nebolo pocut...tak potom musis daco vymysliet na zosilnenie tych sol...odpovedou ti moze byt bud zapojenie ze doprovody hras so skreslenim z aparatu a potom na solo pridas daky booster..alebo skreslovadlo...dalsim riesenim je multiefekt a presety s nastavenou roznou hlasitostou....len sa neunahli a nenakup kopu efektov co ani nevies co robia....najprv sa v tej problematike zorientuj a potom rob nakupy
Zaznamenané
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 20. Júl , 2005, 11:58:58 »

jasne ze sa da, ked sa pohras trocha z vyskami, tak pri doprovode budes hrat uplne normalne, a ked zacnes hrat solo, tak tie upravene vysky sa tam pekne zvyraznia. Vsetko je len vec nastavenia.
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.099 sekund, 22 otázok.