Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
26. Apríl , 2024, 17:36:43
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zapojenie krabiciek  (Prečítané 20704 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Lookash
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 214


Slow Child Try


WWW
« Odpoveď #60 kedy: 15. September , 2007, 22:40:48 »

ok, uz v tom mam jasno, tu je vyber tych adapterov http://www.hifi-megastore.cz/elektronika/ostatni-elektronika/kabely/napajeci-adaptery/?prod=bandridge , pozeral som aj oficialnu stranku Bandrige a viacmenej sa mi zdaju schopnou firmou. Ale aby som uz donemoty neriesil len toto, este by som chcel vediet Vas nazor, v akom poradi zapojit efekty. Teraz to mam vsetko seriovo od gitary - wah - tremolo - chorus - delay -amp. Mam na ampe aj paralelnu slucku a neviem, ci je dobre do nej pchat aj wah alebo ho ponechat medzi gitarou a ampom a ostatok dat do slucky. A posledna vec, mam taku lacnu ladicku od Cortu a chcel by som ju tiez mat zapojenu medzi tymto vsetkym. Kde by sa najviac hodila. Moc Vám děkuji  Na zdravie!
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #61 kedy: 15. September , 2007, 22:53:53 »

wah za gitaru, ostatok do slucky - aspon takto to ma vacsina normalnych neexperimentujucich gitaristov. na ladicku si si sprav A/B box aby ti nezrala signal a hod si to za gitaru
Zaznamenané
myso
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 634



« Odpoveď #62 kedy: 21. September , 2007, 15:07:32 »

to ze do krabice ide vacsi prud nevadi, ona si "vezme" len tolko, kolko potrebuje..horsie by to bolo keby krabica mala vacsi odber ako dokaze dodat zdroj. cize je dobre zaobstarat si taky zdroj, ktory dokaze dodat tolko alebo lepsie viac prudu ako odoberaju vsetky krabice naraz.
cize udaj na adapteri v miliamperoch by mal byt vacsi ako (80+19+16+crybaby) mA

Toto nie je celkom pravda. Mam info z prvej ruky - chlapik hodil do nakopavaca 1200mA a odpalil ho, podobne do wahu raz 2000mA a tiez ho odpalil. Takze predimenzovavat zdroj sa tiez neoplati. Radsej pouzit taky, aby to bolo kus nad odber krabiciek, ale nie prilis.

K debate co tu bola o predrazenych Ibanez roztrojkach na adapter z muzikeru -> v Made na Medenej som dnes kupil znackovu rozsestku ( :) ) za 340.-
co je podla mna slusna cena. Mozno si niekto povie, ze homemade ho to vyjde lacnejsie. Ja som doterazl fical na homemade a tie konektory neboli to prave orechove a niektore efekty sa s nimi nemali moc radi - niekedy konektor nesedel ako mal a pridaval brum do signalu. Pri tejto srande je skoro zarucene, ze konektory budu sediet ako maju a podobne problemy (dufam) nenastanu.
« Posledná zmena: 21. September , 2007, 15:09:32 od myso » Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #63 kedy: 21. September , 2007, 15:25:52 »

K debate co tu bola o predrazenych Ibanez roztrojkach na adapter z muzikeru -> v Made na Medenej som dnes kupil znackovu rozsestku ( :) ) za 340.-
co je podla mna slusna cena.
tak to je fakt dobra cena, to zbehnem aj ja kupit, kedze home made si moc spravit neviem
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #64 kedy: 21. September , 2007, 15:45:26 »

Toto nie je celkom pravda. Mam info z prvej ruky - chlapik hodil do nakopavaca 1200mA a odpalil ho, podobne do wahu raz 2000mA a tiez ho odpalil. Takze predimenzovavat zdroj sa tiez neoplati. Radsej pouzit taky, aby to bolo kus nad odber krabiciek, ale nie prilis.

nebol problem niekde inde? prehodeny +/-? kamos robil teraz zdroj co dava dost vela amperov (uz nepamatam ci mi vravel, ze 12 alebo 20, proste ovela viac ako bezne zdroje) a zatial nic neodpalil  Žmurk
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #65 kedy: 21. September , 2007, 15:49:38 »

Toto nie je celkom pravda. Mam info z prvej ruky - chlapik hodil do nakopavaca 1200mA a odpalil ho, podobne do wahu raz 2000mA a tiez ho odpalil. Takze predimenzovavat zdroj sa tiez neoplati. Radsej pouzit taky, aby to bolo kus nad odber krabiciek, ale nie prilis.

Tak toto je absolútna hovadina-ako vtip týždňa.
« Posledná zmena: 21. September , 2007, 15:58:29 od ffamp » Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #66 kedy: 21. September , 2007, 15:59:33 »

Toto nie je celkom pravda. Mam info z prvej ruky - chlapik hodil do nakopavaca 1200mA a odpalil ho, podobne do wahu raz 2000mA a tiez ho odpalil. Takze predimenzovavat zdroj sa tiez neoplati. Radsej pouzit taky, aby to bolo kus nad odber krabiciek, ale nie prilis.

Tak toto je absolútna hovadina-ako vtip týždňa.
presne to si myslim aj ja  ha ha ha
« Posledná zmena: 21. September , 2007, 16:00:00 od dr.karpathorky » Zaznamenané
myso
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 634



« Odpoveď #67 kedy: 21. September , 2007, 16:22:39 »

Hadat sa s vami nebudem, ja osobne tomu velmi nerozumiem.
Ale vravel mi to predavac v Made o svojej osobnej skusenosti a neposobil na mna, ze nevie o com hovori.
Asi zavisi aj od toho, ako je samotny efekt zkonstruovany - aj rastis tu nieco v tomto duchu uz spominal.
« Posledná zmena: 21. September , 2007, 16:25:49 od myso » Zaznamenané
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #68 kedy: 21. September , 2007, 16:43:00 »

Hadat sa s vami nebudem, ja osobne tomu velmi nerozumiem.
Ale vravel mi to predavac v Made o svojej osobnej skusenosti a neposobil na mna, ze nevie o com hovori.
Chlapik je asi vyucený sustruznik a nejak sa mu pletu volty watty a ampere asi...
pouzivam 1A zdroj a je uplne jedno ci mam na nom jednu alebo 5 krabiciek pokial nemaju odber vacsi ako 1A..
Zaznamenané

FALLGRAPP
myso
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 634



« Odpoveď #69 kedy: 21. September , 2007, 17:20:09 »

Tak spravte niekto experiment. Hodte 20A zdroj priamo do klasickeho crybaby wahu a potom dajte vediet, ci to zvladol v pohode  :).
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #70 kedy: 21. September , 2007, 18:23:56 »

Tak spravte niekto experiment. Hodte 20A zdroj priamo do klasickeho crybaby wahu a potom dajte vediet, ci to zvladol v pohode  :).

nevidim dovod preco by nemal  Som frajer
Zaznamenané
Lookash
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 214


Slow Child Try


WWW
« Odpoveď #71 kedy: 21. September , 2007, 19:29:52 »

Myso: Jaka to je rozsestka? myslim znacku...
Zaznamenané

homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #72 kedy: 21. September , 2007, 21:46:42 »

Myso: Jaka to je rozsestka? myslim znacku...
EBS by to mala byt, co som kukal na stranke
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
myso
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 634



« Odpoveď #73 kedy: 21. September , 2007, 22:20:35 »

EBS by to mala byt, co som kukal na stranke

Ano, myslim, ze to je ono. Cez internetovy obchod je to este lacnejsie.  ( madamusic.sk )
« Posledná zmena: 21. September , 2007, 22:24:37 od myso » Zaznamenané
Lookash
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 214


Slow Child Try


WWW
« Odpoveď #74 kedy: 21. September , 2007, 23:27:29 »

http://www.mshop.sk/ebs-dc-6-p1150.html toto? lebo je k tomu chudobny popis...A co kvalita v porovnani s Ibanez? oplati sa to? napiste potom hned objednam...  Na zdravie!
Zaznamenané

Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.086 sekund, 22 otázok.