Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 11:19:27
Strán: 1 ... 4 5 [6] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zapojenie krabiciek  (Prečítané 20689 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #75 kedy: 22. September , 2007, 08:54:52 »

Hadat sa s vami nebudem, ja osobne tomu velmi nerozumiem.
Ale vravel mi to predavac v Made o svojej osobnej skusenosti a neposobil na mna, ze nevie o com hovori.
Asi zavisi aj od toho, ako je samotny efekt zkonstruovany - aj rastis tu nieco v tomto duchu uz spominal.
Možno predtým robil v potravinách Bavím sa skvele.Ale ak toto tvrdí s plnou vážnosťou,tak by som ten obchod zďaleka obchádzal.Alebo sa to možno poplietlo tebe a zle si to napísal.
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #76 kedy: 22. September , 2007, 09:50:46 »

Ešte ma napadlo,ak používal nestabilizované zdroje od fy.ping-pong,alebo od nejakého človeka čo je z toho tĺk,tak teoreticky je možné včetko.Muzikant by mal na napájanie krabičiek používať najlepšie napájač stabilizovaný na konkrétne napätie,s dobrou filtráciou a potom má pokoj,žiadne vrčanie a tď.
Zaznamenané
myso
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 634



« Odpoveď #77 kedy: 22. September , 2007, 10:08:15 »

Možno predtým robil v potravinách Bavím sa skvele.Ale ak toto tvrdí s plnou vážnosťou,tak by som ten obchod zďaleka obchádzal.Alebo sa to možno poplietlo tebe a zle si to napísal.

Popliest sa mi to urcite nepoplietlo. Ja som uz nejaky tyzden dva riesil veci okolo tohto napajania a dost som aj sledoval debaty tu -> presne sa tu riesilo, ci moze efektu ublizit, ked ma zdroj vela mA. Potom nejaky borec napisal, ze urcite nie. Tak ja ze ok, ked to tvrdia borci zdatni v elektrotechnike aj gitarach, tak to asi bude pravda svätá. Potom si pridem do obchodu -> na tom, ze si treba zratat odber a overit vykon zdroja sme sa s chlapikom zhodli. No a potom riekol, ze ak je zdroj prislaby alebo prisilny, moze to odpalit efekt. U mna kdesi vzadu v mozgovej kore sa zdvihol velky otaznik  Huh! , pretoze od fundovanych formajstrov som mal info, ze efekt si zoberie co treba. Tak som mu povedal "no a nemal by si nahodou efekt zobrat kolko potrebuje?". A on na to nieco v tom zmysle, ze zavisi aj od toho ako je efekt urobeny, ci nieco take. Ja som sa ho este nasledne spytal, ci ma nejaku konkretnu skusenost, pretoze som nechcel tak lahko prestupit na inu vieru v tejto veci, ved cert nikdy nespi  Bacha na vec kamo!. No a on mi potom povedal, ze ma tie dve konkretne osobne skusenosti, ktore som spominal uz vyssie. Toz, potom som sa podelil o poznatky s vami a vy ste ho chalana vsetci vysmiali :). Ale inak bol velmi mily, takze mu nenadavajte a ani obchod zdaleka neobchadzajte Si píš!!!  Žmurk
Co dodat zaverom? Nuz, po elektrotechnickej stranke mate pravdu vy. Ale ked sa mu take nieco naozaj stalo, tak bolo zrejme nieco vadne bud v tych efektoch, alebo pouzitych zdrojoch. Zase myslim si, ze sa mu to nesnivalo.
« Posledná zmena: 22. September , 2007, 10:11:25 od myso » Zaznamenané
myso
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 634



« Odpoveď #78 kedy: 22. September , 2007, 10:16:49 »

http://www.mshop.sk/ebs-dc-6-p1150.html toto? lebo je k tomu chudobny popis...A co kvalita v porovnani s Ibanez? oplati sa to? napiste potom hned objednam...  Na zdravie!

Tam kvalitativne nie je moc co riesit, ved to je par vodicov s koncovkami. Ono realna hodnota  celej tejto srandy je mozno 50 korun pre koncoveho uzivatela. Vyhoda je, ze tie koncovky su fakt standardne a perfektne sedia, to som skusal a preto som to aj kupil. A mas na to myslim 24 mesiacov zaruku, tak ak nebudes spokojny, mozes sa prist stazovat Žmurk.
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #79 kedy: 22. September , 2007, 10:18:10 »

Keď si prečítaš predchádzajúci príspevok,tak asi to by mohlo byť príčinou. :)
Zaznamenané
predator
Hosť
« Odpoveď #80 kedy: 22. September , 2007, 14:36:36 »

Zbytočne sa hádať s niekým, kto nepochopil Ohmov zákon ... každý efekt predstavuje nejaký odpor pripojený na zdroj. Zdroj má nejaké napätie a efektom potom tečie prúd, ktorý zodpovedá napätiu a tomuto odporu. Ak trebárs má ten efekt  180 Ohm odpor a zdroj má 9V, tak ním pri tých 9V pretečie iba 50 mA prúd  Si píš!!! bez ohľadu na to, či zdroj dokáže dať 1, 2 alebo viac ampérov.

Údaj o ampéroch zdroja znamená to, že znesie daný odber bez poklesu napätia, nie to, že to natlačí do všetkého, čo sa na zdroj pripojí.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #81 kedy: 23. September , 2007, 08:34:21 »

jake onanie okolo toho...myslim ze to co pisal predator uz tu pisal aj styrioci aj ja, ffamp a stale sa to este riesi?
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #82 kedy: 23. September , 2007, 21:40:41 »

jake onanie okolo toho...myslim ze to co pisal predator uz tu pisal aj styrioci aj ja, ffamp a stale sa to este riesi?

ano, lebo nejakemu predavacovi v made sa dosralo skreslovatko a wah a zvalil to na zdroj, ktory bol dimenzovany na prilis vela amperov.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #83 kedy: 24. September , 2007, 14:43:20 »

ano, lebo nejakemu predavacovi v made sa dosralo skreslovatko a wah a zvalil to na zdroj, ktory bol dimenzovany na prilis vela amperov.

 Popiskujem si jedine ak by mal vacsie napatie :)
Zaznamenané

Strán: 1 ... 4 5 [6] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.034 sekund, 22 otázok.