Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. September , 2024, 16:34:30
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Moje plechovice na cesty  (Prečítané 6277 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
the_blue
nováčik
*
Príspevkov: 5


« kedy: 14. Jún , 2012, 20:41:06 »

Caute, Ukazem vam moje plechovice ktore som si pred nedavnom spravil na cesty a na domace brnkanie.
Obe plechovky maju vykon 0,5W, guineska ma nastavitelny gain, korekcie a boost  + vystup na sluchatka a moznost pripojenia adaptera.

Mydlu treba nastavit napevno gain srobovakom, ale to treba malokedy... jeho vyhoda je v tom ze ho zapojim do gitary a hram:) Ak mozem popisat zvuk, tak je trochu... plechovy ale prijemny Som frajer Neskor mozem prilozit aj nejake tie zvukove nahravky.
 
Obe plechovice vedia narobit slusny randal na to ze maju pol watu a urcite postacia na jamovanie napriklad popri akustike:)

Nechal som sa inspirovat tymto videom:



* guiness1_sm.jpg (37.38 KB, 400x533 - prehliadnuté 720 krát.)

* guiness2_sm.jpg (41.32 KB, 534x400 - prehliadnuté 714 krát.)

* mydlo1_sm.jpg (28.4 KB, 533x400 - prehliadnuté 755 krát.)

* mydlo2_sm.JPG (36.32 KB, 533x400 - prehliadnuté 702 krát.)
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #1 kedy: 14. Jún , 2012, 22:23:59 »

vypadá to úplne fajnovo :)  Na zdravie!
poskytneš aj schemy ? layouty či ako sa to piše :D
Zaznamenané

fataljoe
stály hosť
*****
Príspevkov: 756


"skill comes first"


« Odpoveď #2 kedy: 14. Jún , 2012, 22:28:35 »

popici vecicky  Na zdravie! Bravooo
Zaznamenané

Not everyone likes METAL....  FUCK THEM!!!!
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4779


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #3 kedy: 15. Jún , 2012, 07:17:37 »

ake lampy tam použivas? Bavím sa skvele  ledlampy?  krasne su obdivujem Zdravíčko
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #4 kedy: 15. Jún , 2012, 09:00:59 »

mna skor zaujima ukazka ze ako to hra.. ak je to lepsie nez tie vox amplug tak ppci.. lebo tie su fakt desne
Zaznamenané

Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« Odpoveď #5 kedy: 15. Jún , 2012, 09:24:25 »

Parádička :-D
Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
the_blue
nováčik
*
Príspevkov: 5


« Odpoveď #6 kedy: 15. Jún , 2012, 09:50:19 »

mna skor zaujima ukazka ze ako to hra.. ak je to lepsie nez tie vox amplug tak ppci.. lebo tie su fakt desne

Hra to velmi svojsky. Ktovie ci lepsie alebo horsie. Urcite ale nie ako amplug lebo toto je predsalen plech:) Zvuk je dost podobny ukazke na videu.  Zvuk mydla sa mi najviac paci ked ho dam na single coil a volume pot gitary dam asi na polovicu. Guiness pekne ozije aj ked mu pridam kus gainu

vypadá to úplne fajnovo :)  Na zdravie!
poskytneš aj schemy ? layouty či ako sa to piše :D

Diky, Dodam aj schemy.
Najjednoduchsie je mydlo. Tam je len zosilovac LM386 s tym ze som dal trimer medzi pin 1 a 8 aby som mohol pripadne srobovakom nastavit gain. Nieco podobne ako smokey amp ak poznas.
Postavit guiness bolo celodenne trapenie , kedze som vsetko robil na prototypovu dosku a ta ma celkom velke rozmery. V kombinacii so vsetkymi potenciometrami, velkymi konektormi a 9V bateriou to bolo umenie napchat vsetko do vnutra bez poskodenia plechovky alebo dorezania prstov. Cela plechovica je vystuzena silnym plastom aby ju bolo tazke deformovat. Tu som pridal do zapojenia k LM 386 este FET tranzistor na vstup a jednoduchy korekcny obvod.

« Posledná zmena: 15. Jún , 2012, 12:27:46 od the_blue » Zaznamenané
the_blue
nováčik
*
Príspevkov: 5


« Odpoveď #7 kedy: 18. Jún , 2012, 13:43:38 »

Tu su schemy

http://www.beavisaudio.com/projects/NoisyCricket/

Guiness pohana Noisy cricket II, v Mydle je zas zakladna schema zo smokey ampu, s 1k trimrom medzi 1. a 8. vyvodom LM386, a s 470nF kondenzatorom paralelne zapojeym na repraku (prave tato hodnota kondenzatora vyrazne zjemnila neprijemne chrcanie mojho reproduktora pri istych frekvanciach, takze mozno bude treba pri inych reprakoch poskusat ine hodnoty).

Ako som spominal, obidva projekty som robil na prototypovu PCB, aby som mohol kus experimentovat so schemami. Odrazilo sa to na rozmeroch aj na prehladnosti zapojenia. Urcite by som nabuduce radsej navrhol vlastny PCB.

a este ukazka mydla(smokey amp). Hra myslim identicky ako v tomto videu od Slížov:


Lutujem, zatial nemam ako nahrat moje plechovky. Dufam ze sa k tomu coskoro dostanem:)
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #8 kedy: 18. Jún , 2012, 17:48:00 »

mechanicka odolnost tej plechovky je ale nulova, nie? To by som bral ako zavazne :)
Zaznamenané

DominicK
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 153



« Odpoveď #9 kedy: 18. Jún , 2012, 19:20:30 »

Citácia
Cela plechovica je vystuzena silnym plastom aby ju bolo tazke deformovat.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #10 kedy: 18. Jún , 2012, 21:05:53 »

aha, no nic. Aj tak tymto cvicitkam nechapem...do plechoviek, konzerv a pod
Zaznamenané

the_blue
nováčik
*
Príspevkov: 5


« Odpoveď #11 kedy: 20. Jún , 2012, 21:23:11 »

Uz mi par krat nestastne padla na zem a skaredo som o nu zakopol na opekacke... je kus obita, co jej neubralo na funkcnosti ale skor pridalo na krase  Som frajer

aha, no nic. Aj tak tymto cvicitkam nechapem...do plechoviek, konzerv a pod

Tieto plechovky som bral skor ako čelindž  Som frajer Realne vyuzitie bolo asi druhorade  Popiskujem si
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 20. Jún , 2012, 22:15:01 »

pekné, veselé..  Zdravíčko
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #13 kedy: 21. Jún , 2012, 07:04:17 »

Tieto plechovky som bral skor ako čelindž  Som frajer Realne vyuzitie bolo asi druhorade  Popiskujem si

Ved jasne, o to ide Na zdravie! hlavne je, ze sa to paci Tebe. nehovorim, ze sa mi to nepaci, ma to styl, ale celkovo taketo cvicitka nepouzivam. Vzdy ma to omrzi :)
Zaznamenané

majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #14 kedy: 21. Jún , 2012, 15:33:42 »

No je to také veselé, že asi si taký ampík spravím :D Ono by to šlo aj nahrávať s tým do linky? :D
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 23 otázok.