Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
25. Apríl , 2024, 18:03:13
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako napodobnit zvuk akustiky na elektrickej gitare ?  (Prečítané 7595 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« kedy: 15. Jún , 2012, 12:17:35 »

poznam Boss Acoustic simulator, z ukazok na nete, neskusal som ho. podla ukazok dajme tomu ze hej, taky zvuk si viem predstavit niekde pouzit.

existuje aj nieco lepsie ?

poznate nejaky VST plugin, ktory by to robil ? vyskusal som nieco z gugla, ale boli to blbosti. skusal som aj capture EQ na obyc. cisty zvuk z magnetickych snimacov, ale moc sa to na akustiku nepodobalo. co vlastne robi v skutocnosti ten Boss ? je to analogova ekvalizacia alebo je to nejaky modeling ?

alebo je cesta piezzo a ten zvuk uz len doekvalizovat ?

verim, ze sa tu najdu ludia, co podobne veci poskusali, sam som  sa tym nikdy nezapodieval, akustiku nemam a ani nechcem.

vdaka  :)
Zaznamenané
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #1 kedy: 15. Jún , 2012, 12:35:06 »

no co ja viem a tiez som to kedysi zhanal tak najlepsia cesta je to piezo
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 15. Jún , 2012, 13:13:33 »

Ten Boss piezo simulátor som mal, bola to taká napodobenina, taký istý efekt, možno ešte zaujímavejší som mal v Rolande VG-88, tam sa dala nasimulovať aj celkom zaujímavá 12-strunka, prípadne sa s tým dalo ešte hrať.

Ako najlepšie riešenie považujem pridať piezo do gitary - na live hrania je to najpoužiteľnejšie. Osobne využívam kombinácie magnetických snímačov a piezo, zneje to plnšie, aj sóla sú guľatšie, nie tak tenké ako len cez piezo..

V nahrávke je to už viac počuť, že to nieje moc prirodzené (ako aj pri akustickej gitare nahrávanej len cez piezo), rozmýšľal som o pridaní nejakej simulácie tela akustickej gitary k zosnímanému piezo zvuku, ale nenašiel som zatiaľ nič použiteľné..
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 15. Jún , 2012, 13:16:27 »

ktore z beznych piez na trhu su idealne na neinvazivne namontovanie na elektricku gitaru ?
Zaznamenané
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #4 kedy: 15. Jún , 2012, 14:00:39 »

ktore z beznych piez na trhu su idealne na neinvazivne namontovanie na elektricku gitaru ?

no myslim ze takmer vsetky bezne kobylky maju aj nejaku verziu uz s piezom, do coho to chces dat?
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 15. Jún , 2012, 14:11:55 »

no myslim ze takmer vsetky bezne kobylky maju aj nejaku verziu uz s piezom, do coho to chces dat?

neviem... neni len nejaka nalepovacia sranda na telo, ako byva na spanielky ? lebo aby som si zahral 1 x v zivote nejaku nedvědovku, sa mi nechce menit kobylu...
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #6 kedy: 15. Jún , 2012, 14:33:39 »

kludne mozes pouzit aj ten tycinkovy piezosnimac, ktory sa osadza do akustik pod sedlovy prazec - za preppokladu, ze pouzijes gitaru s kobylou, ktora ma rovnu zakladnu dotykajucu sa tela gitary - cize nie prilis vhodne pre tune-o-matic typ kobiliek. ale teoreticky mozes skusit pouzit aj ten taky okruhly piezo snimac, ktory sa len nalepi na telo gitary, pre nejake pokusy to postaci, ale netreba od toho cakat nejaky zazrak
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 15. Jún , 2012, 14:42:01 »

aky signal leze z tych original piezo veci ? treba to nejak specialne este zosilnovat ?
Zaznamenané
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #8 kedy: 15. Jún , 2012, 14:46:38 »

aky signal leze z tych original piezo veci ? treba to nejak specialne este zosilnovat ?

ano treba preamp ktomu, teda vacsina gitar eletrickych co ma piezo ma aj preamp vsebe
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #9 kedy: 15. Jún , 2012, 14:50:50 »

aky signal leze z tych original piezo veci ? treba to nejak specialne este zosilnovat ?
slabucky,ako pise vikur, idealny je k tomu aj preamp
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 15. Jún , 2012, 14:54:51 »

cize aj keby som si kupil napriklad toto, tak to musim zpreampit ?

http://shop.sollerguitars.com/product_info.php/cPath/323_401/products_id/1021snimace/piezo/pn-8841-co.html

kdezto ked kupim toto, tak je to hotove, aj ked zrovna na elektriku je to asi chujovina ?

http://shop.sollerguitars.com/product_info.php/cPath/323_401/products_id/1842snimace/piezo/emg--as125u.html

Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 15. Jún , 2012, 14:56:52 »

a co je toto ?

http://shop.sollerguitars.com/product_info.php/cPath/323_401/products_id/4296snimace/piezo/pc-85.html
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 15. Jún , 2012, 15:04:59 »

neviem... neni len nejaka nalepovacia sranda na telo, ako byva na spanielky ? lebo aby som si zahral 1 x v zivote nejaku nedvědovku, sa mi nechce menit kobylu...

a to prosím ťa, kde chceš hrať Nedvědovky na elektrike?  To už kvôli tomu si nemusíš dávať piezo do elektriky, ten čistý zvuk to zvládne.. :)
Zaznamenané

ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #13 kedy: 15. Jún , 2012, 15:05:17 »

Rastika,ešte musíš počítať s tým že s tým piezo snímačom a elektrikou hrat do gitarového aparátu nie je nič moc,tam potrebuješ niečo na akustiku,alebo do PA,čiže dva káble z gitarky...A to je strašné čosi Smútim
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #14 kedy: 15. Jún , 2012, 15:16:09 »


Do elektriky jedine takto s výmenou kobyly, kde je piezo vložené do kameňov, má tam v shope aj preamp k tomu. Tiež som to kupoval u neho, napísal som mu, čo chcem, poslal mi všetky komponenty aj s popisom, doma som sa s tým pohral potom. Mám na gitare navyše samostatný vyťahovací poťák na piezo /prepína 2 typy zvuku pieza/ a prepínač - piezo/snímače spolu/magnetické snímače.
Do gitary dávam buď stereo jack, ktorý mi rozdelí piezo a magnetický na ľavý a pravý kanál, alebo monojack, kde je to spojené.
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.073 sekund, 22 otázok.