Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
19. Apríl , 2024, 03:57:01
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako napodobnit zvuk akustiky na elektrickej gitare ?  (Prečítané 7594 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #15 kedy: 15. Jún , 2012, 15:18:10 »

Rastika,ešte musíš počítať s tým že s tým piezo snímačom a elektrikou hrat do gitarového aparátu nie je nič moc,tam potrebuješ niečo na akustiku,alebo do PA,čiže dva káble z gitarky...A to je strašné čosi Smútim

presne tak, alebo akustické kombo..  Ale ak budeš tie Nedvědovky hrať doma frajerke, zapojíš gitaru cez tvoje monitory.. Žmurk


Mám jeden kábel z gitary - na konci rozdvojený..
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #16 kedy: 15. Jún , 2012, 15:19:40 »

Rastika,ešte musíš počítať s tým že s tým piezo snímačom a elektrikou hrat do gitarového aparátu nie je nič moc,tam potrebuješ niečo na akustiku,alebo do PA,čiže dva káble z gitarky...A to je strašné čosi Smútim

toto normalne po linke by som, ked tak...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #17 kedy: 15. Jún , 2012, 15:24:27 »

a to prosím ťa, kde chceš hrať Nedvědovky na elektrike?  To už kvôli tomu si nemusíš dávať piezo do elektriky, ten čistý zvuk to zvládne.. :)

pamatam si, ze sme raz davno spolu skusmo bastlili tie placky z digitalok, uz si nepamatam, kam si to chcel pouzit... jak to vtedy dopado ? je tu uplne slepa ulicka ?

ja neriesim nic ozajstne, ani profesionalne, ani na podia s tym nepolezem... len sa mi zaziadalo zvuku spanielky, tak reku ako na to, co najjednoduchsie.. ono ma to samozrejme rychlo prejde, takze idelany by bol plugin, ako vobec existuje... trebars Boss slapku mi nestoji zato kupovat... nad piezom by som aj vahal, len luto mi je (a aj lenivy som) menit celu kobylu (to by som musel potom uz aj struny vymenit, no uplna hroza  Nechajte ma vydýchať ) ...
« Posledná zmena: 15. Jún , 2012, 15:25:55 od rastis » Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #18 kedy: 15. Jún , 2012, 15:44:38 »

Tie placky z digitálok sú celkom úspešne použiteľné na akustické nástroje - husle, mandolína, ak. gitara.. ak sa človek pohrá s umiestnením..   Veď podobné snímače sa vyrábajú na nástroje.


Ale skúšal som to aj na elektriku, to bol zúfalý pokus o vykastrované banjo..  :)
Zaznamenané

Luk@s
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 299



WWW
« Odpoveď #19 kedy: 15. Jún , 2012, 16:10:36 »

v Guitar Rigu som mal kedysi postahovane celkom vydarene acoustic guitar presety, so singlami to bolo uplne v pohode, akurat trosku zasumene, bol tam pouzity nejaky velmi silny kompresor vzdy.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #20 kedy: 15. Jún , 2012, 17:02:51 »

v Guitar Rigu som mal kedysi postahovane celkom vydarene acoustic guitar presety, so singlami to bolo uplne v pohode, akurat trosku zasumene, bol tam pouzity nejaky velmi silny kompresor vzdy.

akoze nejake presety z netu ? pamatas si odkial ?
Zaznamenané
Spago
stály hosť
*****
Príspevkov: 783


WWW
« Odpoveď #21 kedy: 15. Jún , 2012, 17:10:37 »

ghost acousti phonic preamp je super, ale stoji to viac.. ja som to tiez mal..

daj si 3:31

Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #22 kedy: 15. Jún , 2012, 17:38:18 »

len sa mi zaziadalo zvuku spanielky
vsak si pozicaj gaywot od progaca  Ja som čert..
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #23 kedy: 15. Jún , 2012, 17:57:56 »

vsak si pozicaj gaywot od progaca  Ja som čert..

by mi ho doniesol v perinke a potom by nadomnou stal, ze co s nim presne robim a nech mu neskrivim vlasok na hlave  Ja som čert..
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #24 kedy: 15. Jún , 2012, 18:35:28 »

Mne sa podarilo celkom uveritelnu simulaciu akustiky urobit na G-majore 2. Pohral som sa s Resonance (sa myslim vola) efektom a trochu s parametrami EQ, krkovy singel a normalne je to celkom ok. Ak je na gitare singel s dost vyskami, tak by sa to mozno dalo napodobnit aj s obycajnym dost vela pasmovym EQ.
« Posledná zmena: 15. Jún , 2012, 18:37:53 od Bhlokvva » Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #25 kedy: 15. Jún , 2012, 20:53:34 »

Mne sa podarilo celkom uveritelnu simulaciu akustiky urobit na G-majore 2. Pohral som sa s Resonance (sa myslim vola) efektom a trochu s parametrami EQ, krkovy singel a normalne je to celkom ok. Ak je na gitare singel s dost vyskami, tak by sa to mozno dalo napodobnit aj s obycajnym dost vela pasmovym EQ.

ukazku nenajdes ?
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #26 kedy: 15. Jún , 2012, 22:54:40 »

ukazku nenajdes ?

Ani nahodou, to som nenahraval a teraz mame este aj posraty PC...
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #27 kedy: 15. Jún , 2012, 23:03:14 »

poznam Boss Acoustic simulator, z ukazok na nete, neskusal som ho. podla ukazok dajme tomu ze hej, taky zvuk si viem predstavit niekde pouzit.

existuje aj nieco lepsie ?
...

verim, ze sa tu najdu ludia, co podobne veci poskusali, sam som  sa tym nikdy nezapodieval, akustiku nemam a ani nechcem.

vdaka  :)
Boss Acoustic simulator je uplne zly, umely a bez akehokolvek naznaku simulacie akustickej gitary. Uz som sa s nimi stretol v 5 pedalboardoch v roznych kapelach gitaristov a furt zle, tenko, bez chuti. :)

ALE pocul som, ze Digitech robi taku krabicku... Neviem, ci to nebola nejaka signatura pre Claptona...

Tiez riesim obcas tuto dilemu, aj ked najviac sa mi pacila "akustika" z Musicman JP signature.  Som frajer
napr. tu:
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #28 kedy: 16. Jún , 2012, 01:30:01 »

klasicke snimace maji dost odlisny prubeh signalu nez piezo (a proto to zni vetsinou blbe), ne ze by piezo snimace byly nejaky zazrak, ale ten dojem je mnohem akustictejsi. Pro simulace je lepsi singl, s HB to zni znovu obvykle naprd.
jestlize si chces jenom obcas drnknout na neco co trochu pripomene akustiku, tak ty krabky jsou nejjednodussi reseni, nemusi to byt Boss, staci klidne treba tohle http://www.behringer.com/EN/Products/AM400.aspx
dnes uz to maji i skoro vsechny levne multacky (zoom, digiplech atd)
beztak jsou to akorat prednastavene slozitejsi ekvalizery, takze kdyz se v tom trochu orientujes, tak podobneho vysledku muzes dosahnout pomoci kompresoru, vicepasmoveho EQ, pridas trosku reverbu, chorusu a je to Žmurk

ty nalepovaci elementy jsou o tridu horsi nez ty platky a na solidbody to nefunguje, pouziva se to jenom do kombinace s necim dalsim a dava se to napr. do spoje krku a tela (coz se ti taky urcite delat nechce)

piezo kobylka je nejlepsi reseni, ale neni to ani levne ani jednoduche.
dalsi moznost muze byt http://www.shadow-electronics.com/web/service/nanomag_technologie.html
mam ted pucenou tu Epi UltraII, ktera to ma, a trosku se to akustice podoba

a jeden SW me sveho casu zaujal tou simulaci akustiky (kterou napr. L6 Gearbox ma komickou), akorat si nemuzu vzpomenout ted, je to jeden z tech znamych (ale ne amplitube ani guitarig)

edit: zrejme Overloud - AcGtrSimul
« Posledná zmena: 16. Jún , 2012, 01:39:20 od hyenik » Zaznamenané

garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #29 kedy: 16. Jún , 2012, 06:30:48 »

....najjednoduchšie by si to mal s vox amplug acoustic, skúsil si? na tú jednu nedvědovku bez problémov s ampom by ti to mohlo stačiť....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.044 sekund, 22 otázok.