Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
10. Jún , 2024, 16:17:49
Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 17 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: nashguitars gitary  (Prečítané 35628 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #150 kedy: 24. Jún , 2012, 13:05:21 »

Sam mi hadam das za pravdu, ze je rovnaka blbost verit tomu, ze kadzy stary nastroj je dory len preto ze je stary, ako verit tomu ze kazdy novy nastroj nikdy nemoze dosiahnut kvality stareho nastroja lebo je proste novy.

Co ja viem. Ruku na srdce, radsej by som vzdy mal original ako CS kopiu. Aj na blind a to nielen kvoli vacsej hodnote originalu. Ak by si mal teoreticku moznost, dostat len tak original 57 Strat a CS 57 reediciu s tym, ze ten original by si nikdy nesmel predat, tak by si vahal nad tym CS? :)

U starych gitar (bavime sa o 50s a 60s Gibsonoch a Fendroch) mas proste vyssiu pravdepodobnost, ze bude hrat neskutocne ako u hociakych dnesnych CS a podobnych.
« Posledná zmena: 24. Jún , 2012, 13:07:36 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #151 kedy: 24. Jún , 2012, 13:07:17 »

Brano ved ty sam si prave na YouTube ukazkach nespocetne krat predvadzal kvality starych nastrojov, alebo mi snad chces tvrdit ze nie?

Ano, ale popravde z tych Nash ukazok som sa zrovna nezosral, ako pri niektorych starych Fendroch trebars z prvych ukazok od Phila X. :) Na tie ukazky mozem len povedat, ze ok, v pohode Strat zvuk. :)
« Posledná zmena: 24. Jún , 2012, 13:07:49 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #152 kedy: 24. Jún , 2012, 13:09:18 »

Ides Stanoooooo  ha ha ha


Mne sa to tiez nepaci, jeto nejake nasilu cele..

Vsak bavme sa trochu ako ludia, ktorym ide naozaj o to ake je ralita, co je o tejto znacke napisane inde na forach, ake su skusenosti s touto znackou atd. Ved tato tema by mala byt prave o tom nie? Ved ja som ju zakladal a cervenou farbou som zvyraznil tuto vetu:

Ak mate nejake skusenosti alebo realne informacie o tejto znacke dajte vediet.

Z vecinou z Vas som sa rozpraval osobne, riesili sme rozdne veci ohladne hudby a nozaj sa mi teraz zda ze tu uz vobec o nashguitars a celkovo o hudbu a zvuk nejde.   Na zdravie!


Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #153 kedy: 24. Jún , 2012, 13:10:53 »

Ano, ale popravde z tych Nash ukazok som sa zrovna nezosral, ako pri niektorych starych Fendroch trebars z prvych ukazok od Phila X. :) Na tie ukazky mozem len povedat, ze ok, v pohode Strat zvuk. :)

Phil X je dobry a naozaj ma niektore ukazky dobre, ale zase u niektorych by ma skor odradil od kupy.
« Posledná zmena: 24. Jún , 2012, 13:11:10 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #154 kedy: 24. Jún , 2012, 13:12:19 »

Mne nejde o hudbu, ale o to, ze tie gitarz nevyzeraju tak dobre ako pises, ved je to hrozne. Ja celkovo relic nemam rad a tieto su vazne hrozne. Je zbytocne aby gitara bola od novoty ojebana a este takymto sposobom. Je to uchylne.
Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #155 kedy: 24. Jún , 2012, 13:15:13 »

Co ja viem. Ruku na srdce, radsej by som vzdy mal original ako CS kopiu. Aj na blind a to nielen kvoli vacsej hodnote originalu. Ak by si mal teoreticku moznost, dostat len tak original 57 Strat a CS 57 reediciu s tym, ze ten original by si nikdy nesmel predat, tak by si vahal nad tym CS? :)

U starych gitar (bavime sa o 50s a 60s Gibsonoch a Fendroch) mas proste vyssiu pravdepodobnost, ze bude hrat neskutocne ako u hociakych dnesnych CS a podobnych.

Ak sa na to pozriem z pohladu ceny tak urcite stary Fender bude mat stale cenu aj ked to bude poleno, pokriveny krk, zakape mu ton pri vytahovani vo vyssich polohach atd.

Co sa tyka pocitu z hry a zvuku vravim ze aj hocijaka napodobnenina, ktora je urobena poctivo moze hrat rovnako dobre. Ved napriklad Rene Lacko hra len na kopiach Fender stratov co ja viem a zvuk naozaj dobry.
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #156 kedy: 24. Jún , 2012, 13:17:32 »

kua stano šak aj nový nástroj može byt superkvalitný ale uniká mi prečo z neho robit relic, podla mna nejaký 15- ročný gitarista ked má taký relic tak ok, ale nepoznám normálneho gitaristu z okolia čo má relic,že ako aby gitarista vyzeral že má drahu autenticku gitaru, to je poza

Ved ale aj mne to unika, ved to tu stale pisem ze RELIC nie je pre mna, ale ja sa nechcem bavit o relic uprave a o cene ale o kvalitach a zvuku toho nastroja, alebo vobec znacky nashguitars. vsak to vobec nemusi byt prave nashguitars to moze byt hocijaka znacka, ked ma raz zaujme tak napisem svoj nazor a dojmy, lebo cakam ze nebudem sam. To je vsetko.  Na zdravie!
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #157 kedy: 24. Jún , 2012, 13:17:52 »

možno tento relic už neni pre starcou jak ja , rifle si tiež nekupujem roztrhané že relic ale nové a časom sa mi rozjebu Stano a čo máš za nástroje ked sa možem spýtat ?platí ten podpis ?
« Posledná zmena: 24. Jún , 2012, 13:19:48 od mirostrat » Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #158 kedy: 24. Jún , 2012, 13:20:13 »

Mne nejde o hudbu, ale o to, ze tie gitarz nevyzeraju tak dobre ako pises, ved je to hrozne. Ja celkovo relic nemam rad a tieto su vazne hrozne. Je zbytocne aby gitara bola od novoty ojebana a este takymto sposobom. Je to uchylne.

Juro, to berem ako zart "Mne nejde o hudbu", ja som niekde pisal ye vzyeraju dobre tieto gitary? Tak to sa ospravedlnujem ak som to tu napisal, lebo ak sa dobre pametam pisem od sameho yaciatku ye RELIC nie je podla mna OK.  Na zdravie!
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #159 kedy: 24. Jún , 2012, 13:21:20 »

vsak to vobec nemusi byt prave nashguitars to moze byt hocijaka znacka, ked ma raz zaujme tak napisem svoj nazor a dojmy, lebo cakam ze nebudem sam. To je vsetko.  Na zdravie!

No ale ved vidis, ze nikto s nimi okrem Teba priamu skusenost nema, tak co tu este treba riesit? Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #160 kedy: 24. Jún , 2012, 13:25:41 »

možno tento relic už neni pre starcou jak ja , rifle si tiež nekupujem roztrhané že relic ale nové a časom sa mi rozjebu Stano a čo máš za nástroje ked sa možem spýtat ?platí ten podpis ?


Ano ale kedze som zastanca ze SK, CZ a aj iny maloserovy vyrobcovia dokazu s prehladom konkurovat svetovym znackam, nepisem vsetko co vlastnim. Ty co ma poznaju tak vedia ze mam pomerne dost starych aj novych nastrojov svetovych znaciek, teraz uz zvecsa len Custom Shop.

Proste ked chodim po svete a mam cas, tak sa snazim zastavit v nejakych predajniach z hudobnymi nastrojami a overujem si skutocnu realitu od mytov. V USA je starych nastrojov podstatne viacej ako tu a nie je problem ist takmer do hocijakeho obchodu a vyskusat si original z 50-70 rokov. Stare ampy su v USA dost lacne, ale tasko sa to v lietadle prevaza, preto si vecsinou donesiem len gitaru.
« Posledná zmena: 24. Jún , 2012, 13:37:00 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #161 kedy: 24. Jún , 2012, 13:26:00 »

ozaj a kebyže nejaká babka nájde 54-ku fendra nepoužitu na povale ,že kedysi  v 54-om chcela solovat a potom sa na to vydrbala,  tak má ten strat vačšiu hodnotu jak oplieskaný ?
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #162 kedy: 24. Jún , 2012, 13:26:20 »

ozaj a kebyže nejaká babka nájde 54-ku fendra nepoužitu na povale ,že kedysi  v 54-om chcela solovat a potom sa na to vydrbala,  tak má ten strat vačšiu hodnotu jak oplieskaný ?

Podstatne.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #163 kedy: 24. Jún , 2012, 13:26:37 »

No ale ved vidis, ze nikto s nimi okrem Teba priamu skusenost nema, tak co tu este treba riesit? Bavím sa skvele

Tak potom uz nic, ved aj to som tu uz pisal.  Zdravíčko
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #164 kedy: 24. Jún , 2012, 13:28:17 »

tak jebem na robotu ,idem hladat taku babku  :) babka s dedkom dobre žili,na strate si solovali, bol už z neho relic ,začali pri nom fetit
« Posledná zmena: 24. Jún , 2012, 13:30:42 od mirostrat » Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 17 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.033 sekund, 23 otázok.