Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
05. Október , 2024, 08:30:53
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: VRATKO  (Prečítané 22778 krát)
0 užívateľov a 20 Hostí prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #30 kedy: 20. Júl , 2012, 19:24:48 »

signalova zem
Huh!

ale inac ano, je uplne bezne, ze minus je zem
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #31 kedy: 20. Júl , 2012, 19:32:21 »

iba posledný efekt napájaš + aj - do ostatných taháš len +... uzemnené sú cez kábel...prepojovací

Niektorí tvrdia, že to treba, aby neboli zemné sľučky, ale je to iba povera. Tie sľučky majú malú plochu, takže brum veľmi nevzniká a sú aj nevýhody:
1 - Ak sa preruší zem na prvom pedáli, všetko je v riti.
2 - Ak sú zašpinené kontakty na jackoch, šupy v reprákoch sú enormné.

Ten problém so sľučkami je vtedy, ak jeden napájač kŕmi efekty pred ampom, aj v efektovej sľučke, potom tá zemniaca sľučka má väčšiu plochu a brum nalezie do signálu.

a to je akoze pravidlo, ze minus je signalova zem ? tak sa bezne efekty robia ?

Všetky efekty na jednosmerný prúd, ktoré poznám majú mínus na (signálovej) zemi, okrem germániových fuzzov.
Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #32 kedy: 20. Júl , 2012, 21:07:16 »

no ale ako prívod. je + a - , a prečo tahat mínusku z jackou ked je na to primárne určený vstup konektorom ? jasné že tá zem je všade ako nejaká cestička , ale z konektoru to tak bolo vymyslené a to je asi najlepšie, aj káblovo, hento zapojenie je podla mna kokocina,   :)  a bohvie jak su konštruované tie krabky lebo bez napajania nehraju, vačšinou, že či ked budeš tahat mínusku cez jacky a nie cez napájací konektor , či to nebude niečo vyrábat nedajbože niečo neprerazíš, ja ako riešim fakt zložitejšie elektro zariadenia v robote ,elektronika a kua stalo sa nám kadečo už ,pri banalitách to len tak lítalo  :) doslova , minule mi skoro kondík vybil oko  ?§!. bol naopak naletovaný  Smútim ja som ho tam neletoval, možno nejaký elektro vtip  :)
« Posledná zmena: 20. Júl , 2012, 21:23:13 od mirostrat » Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #33 kedy: 20. Júl , 2012, 21:22:28 »

ale ved to je uplne bezne anti ground loop riesenie
Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #34 kedy: 20. Júl , 2012, 21:28:18 »

ináš neboj, nebude to taká šupa jak ked vyjebeme  3 X 400 V  Bavím sa skvele mestalo sa nám to raz  Som metlak
« Posledná zmena: 20. Júl , 2012, 21:29:06 od mirostrat » Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #35 kedy: 21. Júl , 2012, 01:29:21 »

mirostrat : ved ked má človek jeden efekt a jeden adapter alebo n akaždy efekt osobitný adapter ide cez konektor zem z adaptera všetyky zeem, su odelene trafákom ...


-ale človek ked chce pedalbord  s vela efektami a každy efkt má inu spotrebunapr digitálne maju 200ma ine 5ma ....
ej jednoduchšie si tam dať impulzný trafáčik malinky a ponapájať to tak ako je na tej scheme ,

to že by ten adapter mal ist iod  poslednej krabičky je ais preto že sa tam an konci nahromadia tie prudy .. presne ako v každom zosilovači ide zem od vstupu do spoločneho koncoveho bodu dke všetko ústi ... keby si  to popreazdoval može byť peroblem ...

aale nemusi radčej predcházdam než potom riešim .....

-ked je dobry pevný pedalborda konektory prerušovanie zeme na jackoch by sa nemalo stať ,
Zaznamenané

mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #36 kedy: 21. Júl , 2012, 06:23:29 »

no trošku infantilne  :) ked si predstavíme že prud tečie ako voda cez trubky ,tak je to rozdiel či si puštaš vodu priamo zo stupačky-paralelne, alebo cez okruh susedou-sériovo , paralelne dostávaš tu šťávu priamo z usmernovača ,ale sériovo ti to ide cez všetky krabky, ked už nič iné  ,tak pri poruche ju  budeš dlho diagnostikovat , jako nehovorím že to nepojde, jasné že to pojde ale prax je taká ,že sa to zapája paralelne, do konektoru o to mi ide, že prečo tahat  - sku cez jacky , šak elektrika je tu vyše 100 roky  ,tak nejaký Edison by došiel na to už dávno a používalo by sa to ,aj vyrábalo, a sériovo  R1+R2 = R3 ,  paralelne R1  lomeno R2 =R3  Fuuha zíram takže ideál by to bolo vypočítat , VRATKO IDÉŠ  Si píš!!! Si píš!!! Si píš!!!
« Posledná zmena: 21. Júl , 2012, 06:38:07 od mirostrat » Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #37 kedy: 21. Júl , 2012, 10:54:42 »

tak ale tak sa to rieši v celom svete .. už tu raz bol priklad že ehx metal muff s azapojil s enjakým druhym efektom tak že s azeme tahali aj do dc konektorov a brumelo to jak svina ....

ked má človek dobre jacky tak by nemal byť problem s peerušovanim , já osobne tak robim od jakživa  a nikdy som nemal problem ,
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #38 kedy: 21. Júl , 2012, 13:33:34 »

.. už tu raz bol priklad že ehx metal muff s azapojil s enjakým druhym efektom tak že s azeme tahali aj do dc konektorov a brumelo to jak svina ....

A nebol jeden z tých pedálov spredu a jeden v sľučke ?
Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #39 kedy: 22. Júl , 2012, 08:57:11 »

sľučka je taky menší SĽUK?
Zaznamenané

stoka!
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #40 kedy: 22. Júl , 2012, 10:44:01 »

sľučka je taky menší SĽUK?
máš pravdu, slučka.
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #41 kedy: 22. Júl , 2012, 17:45:09 »

A nebol jeden z tých pedálov spredu a jeden v sľučke ?

nie vedla seba , práveže ,
Zaznamenané

Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #42 kedy: 24. Júl , 2012, 20:39:37 »

Dobre hrá tá bednička :-D za tie prachy...


* photo.jpg (74.21 KB, 450x600 - prehliadnuté 243 krát.)
Zaznamenané

hm... :-D
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #43 kedy: 24. Júl , 2012, 20:42:07 »

Dobre hrá tá bednička :-D za tie prachy...

veru tie kustomy su podarene len co mi na nich vadi ze su to velke kravy tazke ktore sam neodnesiem po schodoch... ja by som bral najradsej Orange 2jku Na zdravie!
Zaznamenané
Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #44 kedy: 24. Júl , 2012, 20:45:52 »

veru tie kustomy su podarene len co mi na nich vadi ze su to velke kravy tazke ktore sam neodnesiem po schodoch... ja by som bral najradsej Orange 2jku Na zdravie!
u mna čo sa týka bední, sebe by som si spravil čokolvek, kvalita asi taká ako ste mohli vidieť, počuť ste ich nepočuli, ale sebe by som sa pohral s boxom najviac :-)...takže :-D tak...spravím si 4x12...ked dajú akciu na repro...no najtažšia cast tej bedni je zadná stena :-D sprav si z nej polootvorenú a daj niečo tenšie a lahšie ako zadnu stenu a je to :-) sám ju budeš nosiť :-)
Zaznamenané

hm... :-D
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.076 sekund, 23 otázok.