Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 18:09:52
Strán: 1 [2] 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Nultý pražec z kosti !!!  (Prečítané 23598 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
stevino179
Hosť
« Odpoveď #15 kedy: 23. Júl , 2012, 17:27:41 »

ja z Vk , aj tak dosť ďaleko škoda taký šikovný týpek by sa tu zišiel  Zdravíčko , v tejto dobe lenivcov uhnitých
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #16 kedy: 27. August , 2014, 20:15:06 »

takže po čase som si povedal že vytuním moju pasadenu ,

spravil som nultý pražec a aj kobylkový plast som vymenil za kostený ..
celá práca mi trvala asi 2 hodiny

a výsledok bol dosť prekvapujúci , mal som tam staré elixir struny 10ky a zvuk bol  takú tupší, klasika Španielka
 už to nezvonilo dravo ako nové struny .....
a po výmene  bol zvuk kryštálovejší  ten sustein a rezonanciu čo počujete v pozadí tak tá bolo hodne hlasnejšia ,
a sustein rezonancie to má dlhší , gitara chytila riadny LEVEL  ,

neviem ako popísať zvuk ale niečo ako keď si podladíte gitaru a struny sú už uvoľnenejšie a keď na tom hráte vlažne ,
hrajú struny normálne ale keď do toho udriete zvuk vystrelí a tešíte sa ako to hrá :D :D :D

by som povedal ,že to posunulo gitaru 2x ďalej ako elektrickú gitaru na kt. som to robil ,



* P1000093.JPG (143.84 KB, 640x480 - prehliadnuté 854 krát.)

* P1000095.JPG (141.2 KB, 640x480 - prehliadnuté 947 krát.)

* P1000096.JPG (147.46 KB, 640x480 - prehliadnuté 954 krát.)

* P1000097.JPG (140.56 KB, 640x480 - prehliadnuté 924 krát.)
« Posledná zmena: 28. August , 2014, 07:32:12 od tipek » Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #17 kedy: 27. August , 2014, 20:21:35 »

ako vidieť dal by som si za snahu ,že som to dokázal 2jku
za  to ako to hrá 1
ale ako som to do-finišoval 4-ku :D :D

kobilkový pásik je troška krivo som sa tam snažil spraviť ten sklon aby boli lepšie oktávy naladené a skoro som to celé posral ...
ale ništo zato zázrakom to všade ladí v oktávach perfketne nie len na 12-tom pražci ale všade v power akordoch pekne ,
a to pred tým tak pekne neladila ,

nulák je tieš ako vidíte nie až tak dokonalý , spodne 3 struny majú väčší sklon ako idú ku klúčom ako horné 3 hrubšie ....
ale vôbec to nevadí lebo mi pred tým vadilo ,že tenká struna pri hameroch mi lietala až pod pražec :D :D  Bavím sa skvele

takže stay tuned

rozhodne odporúčam si vyrobiť alebo dať vyrobiť niekomu takúto vec len z blbej kosti kt. kúpiťe za 1e v mäsiarstve alebo nájdete pri psačej búde ..

pri výrobe som najprv rezal kvádre karbobruskou s tenkým rezným kotúčom , ide to rychle ale vzniká strašný oblak bieleho kostného dymu kt smrdí ako u zubára veľkou intenzitou :D :D niekoho by ten smrad určite aj napol :D

tak som rezanie uskutočnoval kvalitnou pilkou s tenkým plátkom na železo , išlo to pekne bez velkého smradu ....

ale nasledujúce doladovanie prebiehalo na stolovej brúske ,

1. zvolil som si najdokonalejšie odpílenú stranu a jemne zabrúsil aby som vytvoril rovnú vodorovnú plochu , pekný obdlžnik ,
,
2. na nultý pražec treba vytvoriť 2 plochy kolmé kolmé na seba ,
- aby sedlo nuláku a bok kt sa opiera o hmatník boli v 90 stupňovom uhle ,

3.vždy treba mat hrubší a vyšší ten blok kt. ste si odrezali  ,ako by mal byť akurát ,
 keď sa človeku nedarí spraviť rovne a kolmé plochy zbrusi milimetre dosť rýchle a nulák sa už nedá použiť,
pri prvom výrobku sa mi to stalo že som mal struny až moc nízko ...

a vo finále radčej zbrusim z tej strany kt. tak nezaváži ako pokaziť materiál ,
rovnako výška nemusí byť vždy dokonalá tam sa to aj tak doladí pilnikom ked sa budú zapúštať struny ,

podla mňa by struny nemali byť moc zapustené , len tak hlboko aké sú hrubé struny a pri hrubom E by mohla aj trochu trčať,  odôvodňujem si to tým ,že keď sa struna chveje pri hraní behá v nuláku hore dole ,
struna hore dole a čím väčšou plochou sa šúcha po obvode struny o nulák tým rýchlejšie odznie nebo tú strunu to brydí v pohybe ,čiže sustein a dozvuk je iný , samozrejme že niekto si tam dáva kvapku oleja ale pri hrubších strunách kt. majú namotaný hrubý drot kt sa môže dosť vrývať do nuláku hlavne do bokov , može tam vzniknúť problem ...

videl som modely nulákov kde boli železné valčeky , cort a fender to tuším mali Huh! Huh! Huh!


alebo GULIčky Si píš!!! Si píš!!! Si píš!!!



* P1000100.JPG (150.57 KB, 640x480 - prehliadnuté 794 krát.)

* P1000101.JPG (143.53 KB, 640x480 - prehliadnuté 911 krát.)

* P1000104.JPG (134.36 KB, 640x480 - prehliadnuté 899 krát.)

* P1000105.JPG (149.07 KB, 640x480 - prehliadnuté 896 krát.)

* P1000106.JPG (143.07 KB, 640x480 - prehliadnuté 880 krát.)
« Posledná zmena: 28. August , 2014, 08:32:42 od tipek » Zaznamenané

yngwie31
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 315


však som krasny?


« Odpoveď #18 kedy: 29. August , 2014, 10:09:36 »

ja som na mojom lacnom strate menil plast za kost.kupil som u Sivcaka tuto tehlicku z kosti   http://shop.sollerguitars.com/product_info.php/cPath/313_364/products_id/1418nulte-prazce-,-sedla/gitarove-nulte/pq-4187--.html    a potom som vybral ten plastovy a obkreslil som ho na tu tehlicku.potom som uz len opracoval a hotovo.
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #19 kedy: 07. September , 2014, 12:30:30 »

ja som na mojom lacnom strate menil plast za kost.kupil som u Sivcaka tuto tehlicku z kosti   http://shop.sollerguitars.com/product_info.php/cPath/313_364/products_id/1418nulte-prazce-,-sedla/gitarove-nulte/pq-4187--.html    a potom som vybral ten plastovy a obkreslil som ho na tu tehlicku.potom som uz len opracoval a hotovo.

hej len 7.50 + pošta je pre niekoho moc , ale tiež riešenie ,  Na zdravie!
Zaznamenané

yngwie31
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 315


však som krasny?


« Odpoveď #20 kedy: 07. September , 2014, 17:45:46 »

noooo ak si fajciar ako ja tak si len povec,ze ak nelutujes dat 3 ecka kazdy den za posrate cigarety tak 7,5 + 2,66 posta neni vela.ja to tak robim .vsetko co sa mi zda trocha drahe tak porovnam s posratymi cigami. Na zdravie!
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #21 kedy: 07. September , 2014, 18:18:32 »

sak toto ze 7.5 je almuznicka kks..
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #22 kedy: 08. September , 2014, 11:26:11 »

noooo ak si fajciar ako ja tak si len povec,ze ak nelutujes dat 3 ecka kazdy den za posrate cigarety tak 7,5 + 2,66 posta neni vela.ja to tak robim .vsetko co sa mi zda trocha drahe tak porovnam s posratymi cigami. Na zdravie!

hej jasne chápem veľa ľudí to tak robí .....
denne krabička cíg , poldeci , pifko , kávičky bez kt. sa človek ani nevyserie :D  ha ha ha
ale tak ja nefajčím a nepijem ani pivo, kávu a pod.  Cmuk chlapci čiže nemám žiadne konzumné závislosti , aspoň sa ich nesnažím mať ,
takže si ja zase premietam ,že keď to spravím na všetkých mojich gitarách a kamošom ...
koľko sa ušetrí a o koľko ide kvalita zvuku hore , jednak sa vždy každý poteší ked niečo vyrobí a nejde to do koša alebo na poličku
(stále platí ,že chcem podporovať slovenských výrobcov na slovensku a nie stále dovoz)
keby sa cigarety robili aspoň na slovensku  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
 
a v práci nezarábam veľa a ako študent som tiež nemal nikdy LOVE tak som si začal  všetko vyrábať sám ,
ojro k euru  a potom aj pedálbord sa zaplní alebo lampová hlava vyrobí ...

 ... tak je jasne ,že bohatšia skupina ľudí to má u riti či dajú na cigarety alebo na nultý pražec  alebo Aj AJ  Bavím sa skvele

určite tu je kopec ľudí kt nemajú každý mesiac ani na nové struny a brnkátko  nemajú prácu ...majú veľa času  a podobne...

záleží akú má človek životnú úroveň .. keď je vyššie čuduje sa tým nižším  a keď padne naspäť nevie sa z toho spamätať
stále nezabúdajme ,že to čo sme kúpili kedysi za 300SK čo to bolo a čo je dnes  10€
 niekto si už neuvedomuje čo je za tým číslom , to že čína cielene  ničí ekonomiku a deformuje reálnu cenu to si neuvedomujeme to isté ako keď zničil dovoz u nás hospodárstvo družstvá ,  

myslite si teda čo chcete ale nerozoberajte  tu blbosti a nechytajme sa zbytočne za slovíčka aby sme si porovnávali kto má väčší ...ja  chcem vždy poradiť , tí čo to potrebujú to ocenia

« Posledná zmena: 08. September , 2014, 11:28:58 od tipek » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #23 kedy: 08. September , 2014, 11:36:14 »

dobre dobre... vsak uz to tu bolo x-krat spominane... treba kupit riadnu stehennu kost z kravy, varit 6 hodin, kym sa z nej vsetko nevyvari, spravit si fasacku polievku a zostane materialu na nulte prazce do konca zivota...
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #24 kedy: 08. September , 2014, 12:13:07 »


Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #25 kedy: 08. September , 2014, 19:23:09 »

ja by som tu kost nevyvaral , inak *Herda guitars dava všade kost a ak sa dobre pametam za výmenu nulaku aj s inštalaciou berie nejakých 15e , ked je niekto šikovny klobuk dole ale niekedy tam ide fakt o milimetre je to celkom prplačka ale zvuk stoji za to

vyvaril by som len jemne , keby sa všetko z nej vyplaví odparí tak bude totálne biela kosť ako krieda a  potom je krehšia,.. je lepšie keď je mastnejšia struny klžu  a to chceme ,

Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #26 kedy: 05. December , 2014, 23:52:28 »

tak zohnal som si 3mm závitníky a prvý pokusný kameň na kobylke hotový !!

cez sviatky plánujem nahrať akustiku  aj elektriku zvukovo a zanalyzovať aspoň amplitúdu s kosťami a  bez kostných komponentov


* 10455745_4946989009631_5478299782449700387_n.jpg (61.79 KB, 640x640 - prehliadnuté 573 krát.)
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #27 kedy: 06. December , 2014, 11:12:33 »

tak to som zvedavy.. nieco mi vravi ze kebyze to dava zmysel robit to z kosti, tak by to uz davno niekto riesil..
Zaznamenané

xing
stály hosť
*****
Príspevkov: 936



« Odpoveď #28 kedy: 06. December , 2014, 11:24:27 »

tak to som zvedavy.. nieco mi vravi ze kebyze to dava zmysel robit to z kosti, tak by to uz davno niekto riesil..

Treba to trosku nafuknut, obalit ruskom tajomstva, pridat nejake bajky, vymysliet nejake cool meno, capnut na velke zahranicne forum a objednavky spoza velkej mlaky sa pohrnu jedna radost - nebudes stihat vyrabat...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #29 kedy: 06. December , 2014, 12:14:14 »

tak to som zvedavy.. nieco mi vravi ze kebyze to dava zmysel robit to z kosti, tak by to uz davno niekto riesil..

vsak vselijake tie graph tech je prave o tomto. struzit to z kosti je ulet, to by ani ziaden zakaznik fabrike nezaplatil. ale idea tvrdsieho materialu, ako tie kadejake zliatiny co sa dnes pouzivaju, je v poriadku...
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 22 otázok.