Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
25. Apríl , 2024, 14:22:46
Strán: 1 2 [3] 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Nultý pražec z kosti !!!  (Prečítané 23618 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #30 kedy: 06. December , 2014, 12:23:39 »

tak to som zvedavy.. nieco mi vravi ze kebyze to dava zmysel robit to z kosti, tak by to uz davno niekto riesil..

Aj vlakno z konope ma ovela lepsie vlastnosti ako bavlna a predsa ju ma prave v tejto chvili na sebe takmer kazdy.
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
kato
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 425



« Odpoveď #31 kedy: 07. December , 2014, 12:36:12 »

dobre dobre... vsak uz to tu bolo x-krat spominane... treba kupit riadnu stehennu kost z kravy, varit 6 hodin, kym sa z nej vsetko nevyvari, spravit si fasacku polievku a zostane materialu na nulte prazce do konca zivota...
ja som ukradol  hovadziu kost psovi ktoru si ju zahrabal a doteraz sa za to hanbim.
Zaznamenané
yngwie31
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 315


však som krasny?


« Odpoveď #32 kedy: 07. December , 2014, 12:42:45 »

vsak Sivcak to predava    http://shop.sollerguitars.com/product_info.php/cPath/313_365/products_id/627nulte-prazce-,-sedla/sedla-strun,---koliky/pq-8000.html
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #33 kedy: 10. December , 2014, 09:23:19 »

NO 40€  stoja kamene originál ....  mám viacej gitár a takýto tuning je už celkom pálka pre penaženku ...

sériovo sa to nedá moc vyrábať bolo by to moc drahé ...  možno kto vie ....
asi je lepšie keď si niekto vyleje do formy tvrdý plast a má hotovo než keby mu to 20 ludi pracne pilnikovalo ....

ale pre kutilov si myslím ,že to je top materiál  velmi dostupný a kvalitný
Zaznamenané

Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #34 kedy: 10. December , 2014, 13:39:47 »

NO 40€  stoja kamene originál ....  mám viacej gitár a takýto tuning je už celkom pálka pre penaženku ...

sériovo sa to nedá moc vyrábať bolo by to moc drahé ...  možno kto vie ....
asi je lepšie keď si niekto vyleje do formy tvrdý plast a má hotovo než keby mu to 20 ludi pracne pilnikovalo ....

ale pre kutilov si myslím ,že to je top materiál  velmi dostupný a kvalitný
ja som si robil nulák na moj lecaster nedavno, rozmyšlal som aj o kamenoch do kobylky, experiment by bolo spraviť nejaku formičku...a potom prach z kosti zmiešať s nejakým vhodným epoxidom/lepidlom
Zaznamenané

hm... :-D
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #35 kedy: 10. December , 2014, 17:13:01 »

ja som si robil nulák na moj lecaster nedavno, rozmyšlal som aj o kamenoch do kobylky, experiment by bolo spraviť nejaku formičku...a potom prach z kosti zmiešať s nejakým vhodným epoxidom/lepidlom

si myslí že netreba žiadnu formičku ,
kamene napr na LP gitary s tune o matic kobylkou kde tie kamene su ploche  ,
 tak si myslím že sa to dá z tej kosti kludne vyrobiť velmi lahko ...
mám vela zbytného materiálu kt je vhodný na takéto kamene ...
mám jednu takú gitaru s  tou kobylkou tak cez vianoce su okostím  Bavím sa skvele

a s epoxidom by som nemiešal nič skorej by sa dala kosť prilepiť :D
Zaznamenané

yngwie31
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 315


však som krasny?


« Odpoveď #36 kedy: 10. December , 2014, 21:00:57 »

ja poskulujem po tomto.ma to niekto na gitare? Na zdravie!    http://shop.sollerguitars.com/product_info.php/cPath/313_365/products_id/635nulte-prazce-,-sedla/sedla-strun,---koliky/ps-8000.html
« Posledná zmena: 11. December , 2014, 11:34:41 od yngwie31 » Zaznamenané
Vratko
stály hosť
*****
Príspevkov: 985


hoummejd :-)


« Odpoveď #37 kedy: 11. December , 2014, 13:12:26 »

si myslí že netreba žiadnu formičku ,
kamene napr na LP gitary s tune o matic kobylkou kde tie kamene su ploche  ,
 tak si myslím že sa to dá z tej kosti kludne vyrobiť velmi lahko ...
mám vela zbytného materiálu kt je vhodný na takéto kamene ...
mám jednu takú gitaru s  tou kobylkou tak cez vianoce su okostím  Bavím sa skvele

a s epoxidom by som nemiešal nič skorej by sa dala kosť prilepiť :D

ked sa bavime o tune o matic tak samozrejme, ale vystružlikať 6 kameňov do takej TELE - humbucker kobylky...asi obetujem 40 € ako to robit pracne dva tyždne a ošedivieť :D
Zaznamenané

hm... :-D
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #38 kedy: 11. December , 2014, 14:54:30 »

ked sa bavime o tune o matic tak samozrejme, ale vystružlikať 6 kameňov do takej TELE - humbucker kobylky...asi obetujem 40 € ako to robit pracne dva tyždne a ošedivieť :D

no hej asi najzdĺhavejšie by bolo vyrobiť na strat a na tele kde idú struny cez telo , hneď smerom dole  To co bolo? červená-von
ale ide hlavne oto si zvolit dobrý pracovný postup , a najlepšie je vedet si vypilit pekné bloky materiálu s pravými uhlami , a ked má človek brúsku to ide rychle  so zabrusovaním oblín ... a vrta sa do kosti celkom dobre ,
, keby mám takú gitaru určite by som sa tiež do toho pustil  Som za vodou kámo Som za vodou kámo Som za vodou kámo Som za vodou kámo Som za vodou kámo


chcem vyskúšať ešte aj zrážač strún čo to povie... či to vydrží  Bavím sa skvele


našiel som nadčenca na kosti :D :D AHA !
http://www.300guitars.com/articles/guitar-nuts-made-from-moose-shin-bone/
« Posledná zmena: 11. December , 2014, 14:57:33 od tipek » Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #39 kedy: 24. December , 2014, 11:10:49 »

no čafte konečne som spravil ukážku na mojej akustike TAKAMINE za 120e  s kostenným nultým pražcom a sedlom v kobylke ,
nahrávali sme pred tým na tej gitare dosť vecí a celkovo bola taká tupšia ,gitara do kt teba riadne soliť aby hrala ,
teraz strašne vrieska cez ozvučnicu do predu , predná doska peglejka strašne rezonuje  priam vibruje pred tým to absolútne nerobila :D  , struny sú obdraté elixiry 10ky... a v pozadí má krásny priestor kt sa vlní aj tie tony sú konečne každý pieborný aj mezdi sebou , na to ,že sú tam staré struny to hrá po zmene pekne , 
hlavne to vlnenie v pozadí ma fascinuje lebo tam pred tým poriande nebolo v takej intenzite a susteinu ,

je to len ukážka , porovnávať som zatiaľ nemohol lebo mi kamarát stratil plastové originál sedlo čo tam bolo pred pár dnami ,

download
http://www.filedropper.com/juroakustika

nahávané na
Setup:
Mikrofony: MJ NT1-a, 2x Oktava Mk-012
Preampy: TLAudio 5051 MKII (Mod by Amplify studio), 2x ART TubeMP (Mod by Amplify studio)
Káble Klotz + konektory Neutrik
Zvuková karta: LynxTWO-C
poznámka - na nahrávke nie je pouzity ziadny ekvalizer ani kompresor okrem lowcut-u na odstranenie subsonickych frekvencii
« Posledná zmena: 24. December , 2014, 11:12:45 od tipek » Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #40 kedy: 20. Január , 2015, 13:26:27 »

dámy a páni potrebujem poradiť Si píš!!! Si píš!!! Si píš!!!

kde kúpim okrem sivčáka pilníky zapilovanie drážok pre struny na nultý pražec ??
nepoznám tie zahraničné stránky , poradte mi ďakujem 

http://shop.sollerguitars.com/product_info.php/cPath/322_446/products_id/3932naradie-a-pomocky/naradie-a-pomocky/nf-10.html
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #41 kedy: 20. Január , 2015, 21:24:51 »

ja som v komise kupil sadu diamantových pilnikov a s tým možeš robit čo chceš

základné pilníky mám ale chce to originál na presné zárezy ....
Zaznamenané

mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #42 kedy: 21. Január , 2015, 06:37:18 »

to tipek : ja som už hľaďaľ  nejaké podobné  jak originál a zatial som teda nenašiel , neviem teda či si taký pilník držal v ruke , ale je to ozaj špeci pilník , ešte ma napadlo štípnuť jeden gitarárovi , ale furt kuká jak sova , asi ma vymákol  Bavím sa skvele
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #43 kedy: 21. Január , 2015, 17:27:19 »

to tipek : ja som už hľaďaľ  nejaké podobné  jak originál a zatial som teda nenašiel , neviem teda či si taký pilník držal v ruke , ale je to ozaj špeci pilník , ešte ma napadlo štípnuť jeden gitarárovi , ale furt kuká jak sova , asi ma vymákol  Bavím sa skvele

 ha ha ha ha ha ha Nuž budem musieť zohnať zákazníkov aby sa mi preplatili :D :D
Zaznamenané

PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #44 kedy: 22. Január , 2016, 01:57:53 »

Chalani, nemate tu niekto pilniky na drazky v nulaku? potreboval by som trochu prebrusit drazky, mam vysoko struny od prveho prazca. Pripadne ak by niekto nechcel riesit pozicanie tak by som dobehol a prebrusil u niekoho. Dik moc.
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.064 sekund, 22 otázok.