Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
27. Apríl , 2024, 23:04:29
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 23 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: BIG MUSIC Gitariáda 2012  (Prečítané 108989 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #90 kedy: 31. August , 2012, 09:41:01 »

myslim ze to tu uz padlo, at jsou osobni preference jakekoli, tak vzdycky bude mit vyssi hodnotu neoclasical shredd nez dugo "feeling" at mluvime konkretne....a to si dovolim napsat jako objektivni pravdu.
Protoze ten shredd je aspon nejaka prace, kdezto ten "LZ" je akorat drza facka do tvare poctiveho hardrocku :)

Nepatri sa polemizovat s bozskou entitou, ale tak budem Ti oponovat. V hudbe je snad vzdy viac emocia ako technika. Objektivne aj subjektivne. Ak si teda nezamienas v Dugovom pripade pojmy "feeling" a "drzost poslat do sutaze falosne zahrane video". Samozrejme technika a teoria Ti pomozu otvorit nove obzory pre svoj talent, ale zas nejaky prirodny trojakordovy talent byva castokrat zaujimavejsi ako sterilni shredderi. Aspon pre mna. Kazdopadne z tych videi, co tam su pri el. gitare mi pride Hardellovo najlepsie. Howgh.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #91 kedy: 31. August , 2012, 10:22:16 »

no dobre ale tu uz konci sranda http://www.gitariada.sk/hlasovanie.html?sutaziaci=12 
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #92 kedy: 31. August , 2012, 10:24:20 »

Vcera som pozeral. Hraje presne tak, jak vsetci, co pocuvaju a hraju metaliicu.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #93 kedy: 31. August , 2012, 10:27:55 »

4spyros:
no to sis nedovolil oponovat, rozvadis jenom na co jsem zminoval taky, ... ze KDYBY tam byla nejaka muzika, feeling, nazor, tak se o tom da diskutovat ze subjektivniho hlediska. V tomto pripade je to ale jednoduse cernobile, Hardell ano, Dugo ne, naprosto objektivne Žmurk

A doplnim, ze neni jiste, ze "v hudbe je snad vzdy viac emocia ako technika", to zalezi prave z jakeho subjektivniho pohledu to vnimas. Podle me muze skutecna emoce bez aspon elementarni techniky existovat naprosto vyjimecne. Naopak kvalitni technika usnadnuje "tvorbu" emoci. Dotazeno do extremu pak muze byt ta technika az nekomu neprijemna, ale vzdyt ten hardelluv prispevek se jmenuje Extreme Neoclassical Shredd, takze to neni zadne klamani telem ani falesne slibovani. Je to extrem, technicky vybrouseny (osobne me rozesmaly vytky ke spatne technice prave ruky, protoze kdyz ty tony zni, tak tu ruku muze mit treba v prd*eli a je to v poradku! zdravi treba marty friedman Žmurk

Hardell pouze predvedl co umi a co se mu libi (po 6 letech hrani je takova technika fantasticka) ale jestli to zaujme na vetsi plose na Gitariade, o tom rozhodne tahle konkretni porota a muzou i divaci.  Ja osobne jsem na adorovani feelingu pomerne alergicky, protoze nejcasteji se jim zaklinaji prave ti, kteri ho vubec nemaji :)

a at to nejsou jenom same chytre ceske kecy, tak vcera jsem brouzdal po YT a nahodou jsem narazil na borecka, ktery pro me dokonale naplnuje spojeni perfektni techniky hrane s naprostym prehledem, dostatecneho mnozstvi emoci a feelingu, kvalitne vystavenych a rozmyslenych běhů a dokonce i ten song je docela fajn.
asi ne nahodou vyhral jeden Guitar Idol


« Posledná zmena: 31. August , 2012, 10:32:23 od hyenik » Zaznamenané

yeah
Hosť
« Odpoveď #94 kedy: 31. August , 2012, 10:57:53 »

Vcera som pozeral. Hraje presne tak, jak vsetci, co pocuvaju a hraju metaliicu.  Bavím sa skvele
Vsetci co daco znamenaju v sucasnej rockovej hudbe pocuvali a hrali Metallicu  Bavím sa skvele

Ale tamten Kirk to dojebaaaaaal to je jaky humus  Bavím sa skvele
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #95 kedy: 31. August , 2012, 11:06:55 »

Hardell pouze predvedl co umi a co se mu libi (po 6 letech hrani je takova technika fantasticka) ale jestli to zaujme na vetsi plose na Gitariade, o tom rozhodne tahle konkretni porota a muzou i divaci.  Ja osobne jsem na adorovani feelingu pomerne alergicky, protoze nejcasteji se jim zaklinaji prave ti, kteri ho vubec nemaji :)

Ja nemam ani techniku a feeling  Bacha na vec kamo!

a at to nejsou jenom same chytre ceske kecy, tak vcera jsem brouzdal po YT a nahodou jsem narazil na borecka, ktery pro me dokonale naplnuje spojeni perfektni techniky hrane s naprostym prehledem, dostatecneho mnozstvi emoci a feelingu, kvalitne vystavenych a rozmyslenych běhů a dokonce i ten song je docela fajn.
asi ne nahodou vyhral jeden Guitar Idol

Jeden z mala shredderov, co mozem. Hlavne toto

PS: Bude sa dat nieco vyhrat na tej Gitariade aj ako general Hviezdnej roty?
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #96 kedy: 31. August , 2012, 11:15:24 »

4spyros:
no to sis nedovolil oponovat, rozvadis jenom na co jsem zminoval taky, ... ze KDYBY tam byla nejaka muzika, feeling, nazor, tak se o tom da diskutovat ze subjektivniho hlediska. V tomto pripade je to ale jednoduse cernobile, Hardell ano, Dugo ne, naprosto objektivne Žmurk

A doplnim, ze neni jiste, ze "v hudbe je snad vzdy viac emocia ako technika", to zalezi prave z jakeho subjektivniho pohledu to vnimas. Podle me muze skutecna emoce bez aspon elementarni techniky existovat naprosto vyjimecne. Naopak kvalitni technika usnadnuje "tvorbu" emoci. Dotazeno do extremu pak muze byt ta technika az nekomu neprijemna, ale vzdyt ten hardelluv prispevek se jmenuje Extreme Neoclassical Shredd, takze to neni zadne klamani telem ani falesne slibovani. Je to extrem, technicky vybrouseny (osobne me rozesmaly vytky ke spatne technice prave ruky, protoze kdyz ty tony zni, tak tu ruku muze mit treba v prd*eli a je to v poradku! zdravi treba marty friedman Žmurk

Hardell pouze predvedl co umi a co se mu libi (po 6 letech hrani je takova technika fantasticka) ale jestli to zaujme na vetsi plose na Gitariade, o tom rozhodne tahle konkretni porota a muzou i divaci.  Ja osobne jsem na adorovani feelingu pomerne alergicky, protoze nejcasteji se jim zaklinaji prave ti, kteri ho vubec nemaji :)

a at to nejsou jenom same chytre ceske kecy, tak vcera jsem brouzdal po YT a nahodou jsem narazil na borecka, ktery pro me dokonale naplnuje spojeni perfektni techniky hrane s naprostym prehledem, dostatecneho mnozstvi emoci a feelingu, kvalitne vystavenych a rozmyslenych běhů a dokonce i ten song je docela fajn.
asi ne nahodou vyhral jeden Guitar Idol




absolutny suhlas so vsetkym..  ja hlavne poznam vela feelingacov co su kajlavi jak hovado a vzdy je to take alibisticke mlatenie prazdnej slamy ze - ano ano, ja nehram rychlo a technicky, ale ja sa aspon snazim hrat feelingovo a s citom.. neviem aky cit pri tom pouzivaju asi najskor nenavist voci sebe..   keby im za kazdy krivy pazvuk dali 50 centov tak mozu kupit akcie facebooku

inak thammarat je krasny priklad toho ze to ide.. technika je len podklad na rozvoj ostatnych veci.. ten co hra feelingovo a nema spravnu techniku bude zniet spinavo a nepresne, ten co hra do metronomu a podkladov a cvici techniku (tym myslim nielen behy ale uhoz trsom, pracu s tonom, rozklady obraty kadeake finticky na obzvlastnenie) tak ten ma lepsi predpoklad aby neskor spravne zahral aj feelingovo
« Posledná zmena: 31. August , 2012, 11:18:03 od kaolko » Zaznamenané

Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #97 kedy: 31. August , 2012, 11:19:21 »

som dalsi, kto sa hlasi k hyenikovmu postoju...

...hlavne tam, kde jeden citi nejake astralne ziarenie a silnu emociu, skoleny hudobnik vie presne pomenovat, co sa deje. a ten neskoleny, citiaci vie sice prd, co sa deje a obcas sa stane, ze to tou svojou emociou utrafi, ale ten skoleny, ak to ma nacvicene, to trafi vzdy. akurat to ti nevzdelani nikdy nepochopia a vzdy tu budu recitovat naku mantru o citeni...  Popiskujem si
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #98 kedy: 31. August , 2012, 12:04:30 »

absolutny suhlas so vsetkym..  ja hlavne poznam vela feelingacov co su kajlavi jak hovado a vzdy je to take alibisticke mlatenie prazdnej slamy ze - ano ano, ja nehram rychlo a technicky, ale ja sa aspon snazim hrat feelingovo a s citom.. neviem aky cit pri tom pouzivaju asi najskor nenavist voci sebe..   keby im za kazdy krivy pazvuk dali 50 centov tak mozu kupit akcie facebooku

inak thammarat je krasny priklad toho ze to ide.. technika je len podklad na rozvoj ostatnych veci.. ten co hra feelingovo a nema spravnu techniku bude zniet spinavo a nepresne, ten co hra do metronomu a podkladov a cvici techniku (tym myslim nielen behy ale uhoz trsom, pracu s tonom, rozklady obraty kadeake finticky na obzvlastnenie) tak ten ma lepsi predpoklad aby neskor spravne zahral aj feelingovo

Ano. Bez techniky nebude feeling a opacne. Mne je tiez zle z tych nespocetnych argumentacii, ze ja hram srdcom, aj hendrix tak hral a neviem co. Je to proste blbost. Nie kazdy sa narodi s citom pre muziku a pre takeho jedinca je jedina moznost ist cez techniku. Cvicit, cvicit a potom sa chvalit vyrastenym perim. Lebo bez toho to je len osklbana hydina.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #99 kedy: 31. August , 2012, 13:49:09 »

vsetci ste tu sprosti metalisti  Bacha na vec kamo! pisete tu o tom tak, akoby ten, co neovplyva zazracnou technikou, musel byt aicky nimand a jebo. uplne ste prave odstrihli vsetkych starych cernych bluesmanov, bb kingov, ale aj dnesnych klasickych bluesrockerov, jazzmanov... lebo nemaju zazracnu techniku ? nestaci to rozdelit na "dobre hra ako hra", napicu hra napriek technike, "famozne hra s technikou" a "nikoho nezaujima" ? a co pesnicka ? a kde sa podelo srdiecko ?  Ja som čert..
« Posledná zmena: 31. August , 2012, 13:49:53 od rastis » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #100 kedy: 31. August , 2012, 14:30:37 »

pisete tu o tom tak, akoby ten, co neovplyva zazracnou technikou, musel byt aicky nimand a jebo.
rozoberal sa tu dugo a v tom pripade to plati, nie?  Popiskujem si
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #101 kedy: 31. August , 2012, 14:48:02 »

rozoberal sa tu dugo a v tom pripade to plati, nie?  Popiskujem si

to je vlastne este dalsia kategoria - "nikoho nezaujima, ale keca sa o nom, ked neni lepsia debata" ...  :)
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #102 kedy: 31. August , 2012, 14:57:54 »

vsetci ste tu sprosti metalisti  Bacha na vec kamo! pisete tu o tom tak, akoby ten, co neovplyva zazracnou technikou, musel byt aicky nimand a jebo. uplne ste prave odstrihli vsetkych starych cernych bluesmanov, bb kingov, ale aj dnesnych klasickych bluesrockerov, jazzmanov... lebo nemaju zazracnu techniku ? nestaci to rozdelit na "dobre hra ako hra", napicu hra napriek technike, "famozne hra s technikou" a "nikoho nezaujima" ? a co pesnicka ? a kde sa podelo srdiecko ?  Ja som čert..
casy starych cernych bluesmanov, bb kingov su davno prec. dneska ma kazdy priemerny bluesman lepsi zvuk a ton, nez henti ked zacinali. povedz mi, kto by dnes pocuval kriveho hendrixa alebo dvojprste prasa paga? elektricka gitara uz neni v plienkach a smrdlanie sa uz davno neodpusta, kriteria producentov su za ten cas asi dost inde. sam si napisal, ze dnes nema uz ktokolvek problem naucit sa poriadne hrat, cize nejaka krivost, ktoru mozes odpustit priekopnikom uz dnes nema miesto.

a to nema nic so srdieckom, to tam samozrejme musi stale byt, rovnako ako kvalitny songwriting, lebo vyborny instrumentalista hoc aj so srdieckom nespravi zo srackoveho songu dobru vec. technika neznamena, ze hras na 5000bpm cisto, ale ze mas zvladnutu techniku hry na nastroj v tom ohlade, v ktorom ju potrebujes. a to zahrna napriklad aj pekny ton.
« Posledná zmena: 31. August , 2012, 14:59:30 od Iggy » Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #103 kedy: 31. August , 2012, 15:05:45 »

povedz mi, kto by dnes pocuval kriveho hendrixa alebo dvojprste prasa paga?

9 z 10 maciek by pocuvalo Hendrixa a Pagea.

PS: Je ti uplne jasne, ze po takej vete Ti nehrozi ziadne rockove nebo a na highway do pekla tiez zabudni.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #104 kedy: 31. August , 2012, 15:07:07 »

...elektricka gitara uz neni v plienkach a smrdlanie sa uz davno neodpusta, kriteria producentov su za ten cas asi dost inde. sam si napisal, ze dnes nema uz ktokolvek problem naucit sa poriadne hrat, cize nejaka krivost, ktoru mozes odpustit priekopnikom uz dnes nema miesto....


ale ty to zase hrotis do polohy, ze ak niekto nema uzasnu techniku, tak je krivy a hra usmudlane ? vsak da sa hrat vkusne, s citom a k veci a nemusi ten clovek zvladat nejake hammeringy alebo arpeggiove rozklady a nemusi byt schopny hrat nejak exra rychlo... ci musi ?
Zaznamenané
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 23 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.098 sekund, 23 otázok.