Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
27. Apríl , 2024, 16:50:23
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 23 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: BIG MUSIC Gitariáda 2012  (Prečítané 108960 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #105 kedy: 31. August , 2012, 15:09:17 »

casy starych cernych bluesmanov, bb kingov su davno prec. dneska ma kazdy priemerny bluesman lepsi zvuk a ton, nez henti ked zacinali. povedz mi, kto by dnes pocuval kriveho hendrixa alebo dvojprste prasa paga?

No ja Ti nevim Karle, Hendrixove alebo Zepelin albumy sa budu predavat aj o 50 rokov dalsich a milion technickych onanistov zapadne prachom (aj Dream Theater  Ja som čert..).
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #106 kedy: 31. August , 2012, 15:37:01 »

technika neznamena, ze hras na 5000bpm cisto, ale ze mas zvladnutu techniku hry na nastroj v tom ohlade, v ktorom ju potrebujes. a to zahrna napriklad aj pekny ton.

V tejto vete to Iggy zhrnul pekne a úplne jasne.  Žmurk
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #107 kedy: 31. August , 2012, 21:04:19 »

a proto je nekdy diskutovani tak narocne.... ja napisu "aspon elementarni technika" a rastis to ve svatem rozhorceni cte jako "uzasna technika" a potom vznikne uplne zbytecny flame.

i kdyz ja si nemyslim ze hendrix byl krivy (vetsinou :), a page pridaval mnoho veci navic aby vybalancoval tu svoji neprilis oslnivou techniku. Ale taky je neoddiskutovatelna pravda, ze naroky jsou uplne jinde nez v 60.letech. Kdyz uz zaslepeny progac nebere zadne argumenty ohledne kytaristu (anebo proste jenom vyrypuje), tak jak se popasuje s holým faktem, ze Paganiniho podezrivali ze smlouvy s dablem, protoze to prece nemuze normalni smrtelnik zahrat..... a dnes jeho veci hrajou decka ze strednich skol?
Ja jsem se pokusil odstranit extremy, ktere spolehlive znemozni vystizeni hlavni podstaty veci. Tj. ze nejde hrat jenom srdcem, ale musi byt i ta ruka. V jakem pomeru, to uz zalezi na spouste okolnosti.
Ano samozrejme znam spickovou techniku ktera je nebetycne nudna a tim padem vlastne zcela zbytecna (napr. Francesco "Ferrari") a taky totalne rozladene krive praseni ... s uzasnym drivem a feelingem (namatkou treba Bob Log III) ale ani tyto extremy nemeni nic na tom ze abys mohl predavat feeling, tak musis umet hrat (aspon nejak)
« Posledná zmena: 31. August , 2012, 21:06:11 od hyenik » Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #108 kedy: 31. August , 2012, 21:25:45 »

Kdyz uz zaslepeny progac nebere zadne argumenty ohledne kytaristu (anebo proste jenom vyrypuje)

 ?§!. Ake argumenty? Tie, ze Hendrix a Zeppelini predaju celkovo viac platni ako vacsina dnesnych technickych virtuozov dokopy? Nesuhlasis? Tvrdil som niekde, ze Page je technicky dobry gitarista ci? Ja ho osobne nemam moc rad a nebavi ma pocuvat ani Hendrixa.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #109 kedy: 31. August , 2012, 21:40:18 »

?§!. Ake argumenty?
presne, ake argumenty? hento
Tie, ze Hendrix a Zeppelini predaju celkovo viac platni ako vacsina dnesnych technickych virtuozov dokopy?
je sice mozno fakt, ale ako argument v debate, co by sa v takej gitarovej sutazi malo hodnotit, to posobi rovnako usmevne ako inkriminovane video byvaleho clena tohto fora  Popiskujem si
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #110 kedy: 31. August , 2012, 21:42:49 »

ale ako argument v debate, co by sa v takej gitarovej sutazi malo hodnotit, to posobi rovnako usmevne ako inkriminovane video byvaleho clena tohto fora  Popiskujem si

Ale ved ja som to nespominal vobec v suvislosti so sutazou. ?§!.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #111 kedy: 31. August , 2012, 22:47:39 »

Ale ved ja som to nespominal vobec v suvislosti so sutazou. ?§!.

Kazdy vidi, co chce vidiet. Realita je taka, ze Page a Hendrix zostanu navzdy precenovani, tak isto ako sa z nich stali argumenty v gitarovych debatach, ruka v ruke s predajom, trickami a klucenkami.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #112 kedy: 31. August , 2012, 22:49:59 »

Kazdy vidi, co chce vidiet. Realita je taka, ze Page a Hendrix zostanu navzdy precenovani, tak isto ako sa z nich stali argumenty v gitarovych debatach, ruka v ruke s predajom, trickami a klucenkami.
nezabudni na pocet roztancovanych ludi  ha ha ha
Zaznamenané
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #113 kedy: 31. August , 2012, 22:55:58 »

nezabudni na pocet roztancovanych ludi  ha ha ha

Na to mame LMFAO alebo Abba revival. Rock roztancuje akurat pivo v pohari alebo zaludok s 10 borovickami.
Zaznamenané
marekom
nováčik
*
Príspevkov: 66



WWW
« Odpoveď #114 kedy: 01. September , 2012, 06:34:45 »

Ohladne súťaže,podla videa sa dá určiť len tolko,že niekto vie hrať a niekto nie,a ten kto vie to sa ukáže jedine naživo že ako vie.Bol som minulý rok na Giteriáde s kamošom lebo on súťažil v jazz/blues kategórii(Peter Emmer),a poviem Vám že rocková kategoria bola.... no osobne som bol nemilo prekvapený ako hrali chalani naživo.... Pritom som si istý že poslali super nahrávky aj som zopár počul a zneli bombovo,práve preto som bol až smutný s toho že to vôbec nezahrali naživo na takej úrovni bohužial,možno to bolo aj trémou alebo neviem,ale to je jedno...
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #115 kedy: 01. September , 2012, 09:27:47 »

no tak doma to das na 35 takeov a ked jeden vyjde tak posielas do sutaze :D nazivo mas jednu sancu..
Zaznamenané

georgik
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 691



« Odpoveď #116 kedy: 01. September , 2012, 09:31:00 »

no tak doma to das na 35 takeov a ked jeden vyjde tak posielas do sutaze :D nazivo mas jednu sancu..


asi tak  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Peavey 5150 Mk.II+ Basson 412(Angled)+Orange PPC412(straight) + Dunlop 535Q + JT-Amps Screamer + Korg Pitchblack + ESP Horizon FR-II (EMG,str Red) - MASAKER
Feat. Planet Waves cables.
MASAKER
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #117 kedy: 01. September , 2012, 09:42:18 »

...hlavne tam, kde jeden citi nejake astralne ziarenie a silnu emociu, skoleny hudobnik vie presne pomenovat, co sa deje. a ten neskoleny, citiaci vie sice prd, co sa deje a obcas sa stane, ze to tou svojou emociou utrafi, ale ten skoleny, ak to ma nacvicene, to trafi vzdy. akurat to ti nevzdelani nikdy nepochopia a vzdy tu budu recitovat naku mantru o citeni...  Popiskujem si
Ako v poriadku, ale toto je stale rec "len" o vybere vysky a dlzky tonov a ich technicky spravnom zahrati. Ale ziaden hudobnik sa nevyskoli na to, aby podla nejakej teorie a postupov vedel, ze kedy ma pouzit aky zvuk, kedy zmeni dynamiku hry, ze toto zahra s takym a takym efektom, ze tu a tam da slide/flazolet/whatever ozdobu, ktora tam sadne ako rit na serbel ...  alebo ze prepne na iny snimac ...stiahne volume na gitare, zacne hrat prstami ...alebo napr. aj ze "Na tento song si vezmem radsej gibson ako telecaster, lebo mam tusaka, ze tu tie sola vyzneju lepsie" .... bud ten cit pre tieto veci v sebe ma alebo ho nema.  Zdravíčko
Zaznamenané
marekom
nováčik
*
Príspevkov: 66



WWW
« Odpoveď #118 kedy: 01. September , 2012, 10:16:00 »

Kaolko máš pravdu,lenže ak gitarista hrá to čo vie tak z 35 35x to zahrá ako má byť,lenže ak tam šupne pasáže ktoré mu idu len sem tam alebo ťažko,proste niekedy to vyjde a niekedy nie, tak vtedy platí to čo si písal a potom na živom hraní to vyjde najavo.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #119 kedy: 01. September , 2012, 10:33:44 »

Ale to, čo dokázal Page nahrať takmer live do dosiek Led Zeppelin v tak mladom veku, to sa už nevidí. Improvizácie, ktoré šlapú, majú gule, sú výborne zahraté, to nedá len tak hocikto.  Žmurk

Preto sa Zeppelin tak dobre počúva aj po toľkých rokoch a nestratil na sile.
Zaznamenané

Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 23 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.105 sekund, 23 otázok.