Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 10:30:03
Strán: 1 ... 20 21 [22] 23 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: BIG MUSIC Gitariáda 2012  (Prečítané 108827 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #315 kedy: 26. Október , 2012, 18:16:35 »

pockaj - jamovanie, ako ked sa stretnu 2 a viac gitaristi a hraju jeden cez druheho alebo spolu, je nieco ine, ako ked ma niekto podklad a ma do toho ukazat, ako citi muziku... a vsetci sutaziaci maju ten podklad rovnaky a zrazu zacne byt pocut, kto v sebe co ma...

A co ti co neimprovizuji? Jsou horsi muzikanti? Nemaju to v sobe?
« Posledná zmena: 26. Október , 2012, 18:17:00 od hyenik » Zaznamenané

marekom
nováčik
*
Príspevkov: 66



WWW
« Odpoveď #316 kedy: 26. Október , 2012, 19:11:35 »

To čo písal Rastis je velmi pekne a jednoducho vysvetlené,presne to som mal na mysli,možno som sa zle vyjadril a hyenik to pochopil inak lebo to čo reagoval na mňa aspoň mne nejak nedáva zmysel.Ja som nemyslel "Jam" čiže improvizovať ihned.proste dostaneš podklad a urobíš na to improvizáciu - solo (komu ako sa to páči alebo ako to hovorí).A to že niekoho to nebaví.... niekoho nebaví solo počúvať vôbec,niekto zasa čaká na to počas celej pesničky kedy to konečne príde.Bol to len nápad-návrh nič iné,zase netreba všetko takto rozoberať dopodrobna.Ak je dobrý nápad tak je dobrý,ak je zlý poviem mne sa nepáči a hotovo...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #317 kedy: 26. Október , 2012, 21:17:28 »

A co ti co neimprovizuji? Jsou horsi muzikanti? Nemaju to v sobe?

vsak to nema byt jedina disciplina, ktora by sa posudzovala... zase moze tam byt typek, co hra krasne a este aj zfleku dava do podkladu co treba, len nema nabiflene dokonale vsetky techniky - ten je tiez hendikepovany oproti tym, co viac cvicili. ale v zasade sa takto da urobit si sirsi pohlad na kazdeho sutaziaceho.

teda nie ze by mi na tom zalezalo, myslim, ze nikdy na taku sutaz ako divak nepojdem a do poroty ma tiez nikto volat nebude... ale ked sa tu to improvizovanie spomenulo, tak mi to prislo ako dobry napad - to je cele.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #318 kedy: 26. Október , 2012, 21:22:15 »

Myslím, že je to dobrý nápad. Prvá skladba - pre všetkých spoločný backing track. Niekto zaimprovizuje z fleku, niekto si niečo pripraví dopredu. Hlavne sa ale každý predvedie, čo v ňom je.

K tomu môže pridať každý skladbu podľa vlastného výberu. Nie každému môže tá prvá vec dokonale sadnúť, tak má šancu si opraviť dojem a ukázať na čo sa špecializuje.
Zaznamenané

marekom
nováčik
*
Príspevkov: 66



WWW
« Odpoveď #319 kedy: 26. Október , 2012, 21:27:52 »

My vieme dať len nápady,nič iné,organizátor sa potom rozhodne či niektorý použije alebo nie.Ohladne hlasovania napr. v tej nemenovanej súťaži riešili hlasovanie takým systémom čo je celkom zaujímavý podla mňa.6 členná porota ,a každí dal body od 1-10 a plus k tomu hlasovali diváci,tam to bolo nejak asi 100 divákov 1 bod,čiže ak niekto mal 300 hlasov tak dostal k bodom od poroty + 3 body,a podla tohoto boli vybratý potom finalisti,celkom zaujímavé.... A môže si každí pozrieť kto z poroty komu a kolko dal atd...
Zaznamenané
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #320 kedy: 26. Október , 2012, 21:48:48 »

:)
klasicky pripad terminologickeho nepochopeni....
jaky je rozdil mezi jamovanim a improvizaci? jak je videt vnimaji to ruzni lidi ruzne
a improvizace pripravena dopredu? tak to uz jsem nejak nepobral...  Proti takovemu hrani do jednotneho zakladu samozrejme nic nemam. (mimojine prave proto ze to neni zadna improvizace :))

na ceskych gitariadach byvaly povinne songy pro kategorie, uz si ale nepamatuju jestli se to osvedcilo nebo ne, ale mam pocit ze v poslednich rocnicich uz to nebylo (jestli se pletu, tak me opravte)
Zaznamenané

marekom
nováčik
*
Príspevkov: 66



WWW
« Odpoveď #321 kedy: 26. Október , 2012, 22:17:43 »

Ale máš pravdu s tou impro,ja som tomu vždy tak hovoril asi preto lebo ak som počul niečo čo nie je tak už som vedel že si tam gitarista vymíšla hore dole a preto som to nazval že improvizuje,pritom to mohol mať tak nacvičené... nechajme to,nie to je dôležité..
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #322 kedy: 26. Október , 2012, 22:22:58 »

Improvizácia môže byť rozličná. Málokedy sa stane, že niekto hrá absolútne nepripravený do nejakého podkladu, ktorý nikdy nepočul. A aj pri tom podklade záleží, či je tam otrepaná harmonická štruktúra, ktorú už stokrát počul, alebo je z podkladu mimo.

V každom prípade takmer vždy sa improvizuje do niečoho, čo už niekto
- prinajmenšom pozná z počutia
- alebo si to párkrát zahral niekde a už to má celkom v uchu, prípadne sa na tú skladbu pripravil /naštudoval si harmóniu, možné postupy, naučil sa hlavnú tému a pod../
- alebo to má obohraté odpredu odzadu po x-rokoch hrania so všetkým čo k tomu patrí a jeho improvizácia je poskladaná tiež z jeho x-krát omieľaných postupov.

Takže ktorá improvizácia je tá pravá? Tá, keď sa metalový gitarista ocitne na džezovom koncerte a má z fleku hrať, pritom o skladbe nemá ani šajn? /prípadne kľudne aj na folkovom/ :)
Zaznamenané

killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #323 kedy: 27. Október , 2012, 01:29:49 »

inak ono je to dobry napad..takto som videl nejake videa z japonska..jednoduchy rockovy podklad o piatich siestich kilach s b pasazou...vacsina gitaristou tam predvadzala licky svojho zivota a mne sa aj tak najviac pacila baba co tam prisla a zahrala jednoduchu peknu melodiu aj ked bolo vidno ze na tych ostatnych techicky nema...ale ta melodia bola neotrepana a zaujimava..


...ach kedy uz konecne niekto urobi klavesiadu :-D

Zaznamenané

Captain SEXXX !!
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #324 kedy: 27. Október , 2012, 03:29:29 »

vsak to nema byt jedina disciplina, ktora by sa posudzovala... zase moze tam byt typek, co hra krasne a este aj zfleku dava do podkladu co treba, len nema nabiflene dokonale vsetky techniky - ten je tiez hendikepovany oproti tym, co viac cvicili. ale v zasade sa takto da urobit si sirsi pohlad na kazdeho sutaziaceho.


takto nejak  Zdravíčko
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #325 kedy: 27. Október , 2012, 10:23:55 »

..

...ach kedy uz konecne niekto urobi klavesiadu :-D



oni su dnes este klavesaci, co vedia hrat ?  Fuuha zíram ja ze uz vsetci len myšujú. inak na myšiádu by som sa prihlasil hned  Som frajer
Zaznamenané
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #326 kedy: 27. Október , 2012, 11:19:48 »

tam sa prihlasim, som zacal uspesne v 32 rokoch chodit na klavir  Bavím sa skvele
Zaznamenané
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #327 kedy: 27. Október , 2012, 11:59:21 »

tam sa prihlasim, som zacal uspesne v 32 rokoch chodit na klavir  Bavím sa skvele

o 40 rokov aj ja. Klavir u mna postupuje zavratnym tempom. 2roky dozadu som zakupil klavir, mesiac dozadu som konecne nahodil SW, o rok - dva to vidim, ze si k nemu konecne sadnem  facepalm
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #328 kedy: 27. Október , 2012, 14:56:28 »

oni su dnes este klavesaci, co vedia hrat ?  Fuuha zíram ja ze uz vsetci len myšujú. inak na myšiádu by som sa prihlasil hned  Som frajer

myslim ze zopar by sa nas naslo myslim ;-)

takto mi zostava len zavidiet ceny, sutaz, a moznost zahrat si pred grexom v porote :-(
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #329 kedy: 07. November , 2012, 20:01:11 »

jak byl dotaz jestli Pedro deLuxe umi i solovat, tak treba takhle nejak - http://soundclick.com/share.cfm?id=11986187

« Posledná zmena: 07. November , 2012, 20:02:16 od hyenik » Zaznamenané

Strán: 1 ... 20 21 [22] 23 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 23 otázok.