Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 01:23:43
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: boutique phaser  (Prečítané 6929 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #15 kedy: 14. Marec , 2011, 12:31:19 »

pocujte, nechce sa mi o tom moc zakladat nova tema, ale neviete nahodou ze ci sa da nieco spravit s MXR Phase 90 aby tolko nezosiloval signal?
vcelku ma to stve, lebo akonahle ho zapnem na cistom zvuku tak citelne mi nakresli clean kanal a je pocut ze naozaj zosiluje signal co tlacim dnu.. na skresleni mi to moc nevadi az tak, ale na cistom zvuku ma to dost stve..
tak len reku ci to niekto riesil alebo pripade ako..
diks
je pravda, ze ten lacny Phase90 skresluje signal, preto som ho predal a kupil Phase90 z CustomShopu (ten nekresli a zvukovo este prijemnejsi), pripadne kukni firmy Retro-Sonic (3 knoflikova verzia) alebo Maxon
Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #16 kedy: 14. Marec , 2011, 12:34:54 »

mne sa zda ze ani ten tremonti nebol na tom tak zle a navyse hral fakt prekrasne.


gila kde si? za chvilu bude den deti  Je mi do plaču
Zaznamenané

stoka!
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #17 kedy: 14. Marec , 2011, 13:17:55 »

EHX efekty moc nemusim ak mam byt uprimny.. tento phase 90 nakresluje resp tym ze zosili signal do vstupu zosiku tak vytvori ten efekt ze potom aj cisty kanal je zrazu crunch jak svina ten rozdiel je dost velky.. ten tremonti phase si pozriem co je zac
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #18 kedy: 14. Marec , 2011, 13:29:50 »

EHX efekty moc nemusim ak mam byt uprimny.. tento phase 90 nakresluje resp tym ze zosili signal do vstupu zosiku tak vytvori ten efekt ze potom aj cisty kanal je zrazu crunch jak svina ten rozdiel je dost velky.. ten tremonti phase si pozriem co je zac
to skreslenie sa tvori v krabicke

inak phaser davas pred preamp, ci do slucky?
Zaznamenané
the_zako
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 114


...and the blowjob is perfect last minute gift!


« Odpoveď #19 kedy: 18. Marec , 2012, 13:50:33 »

Existuju aj ine phasere ako Boss PH 3 s "rise" a "fall" modmi?
Zaznamenané

Drevo, káble, kde - tu žiarifka a dajaké tlačítka...
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #20 kedy: 18. Marec , 2012, 16:59:29 »

pocujte, nechce sa mi o tom moc zakladat nova tema, ale neviete nahodou ze ci sa da nieco spravit s MXR Phase 90 aby tolko nezosiloval signal?
Pozriem sa ti na to, ak to ešte nemáš vyriešené.
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #21 kedy: 18. Marec , 2012, 19:49:08 »

Pozriem sa ti na to, ak to ešte nemáš vyriešené.

samozrejme sa dá bude tam prirobit nejaky trmer na vystupe .... alebo tam je tušim že aj nejaky mix povodnehoa  fázovaneho zvuku EHX fázer mal take a tams a to dalo nastavit ,
Zaznamenané

stevino179
Hosť
« Odpoveď #22 kedy: 21. Marec , 2012, 11:50:58 »

ved tu niekto predával phase ton starý ibanez s maxon plošakom a ten je skvelý mam dvojpotakovu verziu a je naozaj super
Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #23 kedy: 22. Marec , 2012, 07:50:29 »

Zdravíčko
zdarec

 uz davno poskulujem po dajakom phaseri  
preklikavanim som sa dostal na toto

  homebrew psilocybe phaser  (hlavne v piatej minute je to riadne psilocybe  Bavím sa skvele )
uplne popici luxusny zvuk ..

neviete o nejakej lancnejsej a dostupnejsej alternative phase pedalu na podobnej urovni

resp ktore phasery povazujete za uplnu bombu



Podla mna EHX SmallStone je velmi dobra alternativa za pomerne malo penazi. Ak sa ti paci zvuk PinkFloyd tak by som urcite isiel do tohoto . Nie je to teda butique ale podla mna postacujuci.   Zdravíčko

ak chces ale predsa nieco ine tak by som isiel do kopii UniVibe
Fulltone: http://www.fulltone.com/products/mini-dejavibe
ElectronicOrange: http://www.electronicorange.cz/cs/nabidka-efektu/detail/Moon-Vibe
Dunlop: http://www.jimdunlop.com/product/uv1-uni-vibe-
« Posledná zmena: 22. Marec , 2012, 08:04:30 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #24 kedy: 22. Marec , 2012, 07:52:04 »

necrobump jak prasa :) ale ak sa k tomu mam vratit tak moje zapojenie pedalboardu je ze:

gitara- wah-ladicka-phase 90- boss ns2- Amp input
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #25 kedy: 22. Marec , 2012, 15:19:45 »

mal som EHX fázer hral dobre aj zvuk s ami páčil len hrá to o kusok tižšie čo pri niektorych štyloch hrania nevadi ale pri skrelsenej giatre a v kapele mi to dost vadilo ... mxr fázer 90 je zase moc hlasny :D chyba tam volume ovladač lebo  fázer som chcel nieekdy použivat ako do pozadia  aniekedy ako solo zvuk :D ...

toto su podla man najlepšie fázery ked chceš ottálny prepaty zvuk s brutálnym nastavenim hladaj si flenger naprd od bossu ten fijalkový ,
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #26 kedy: 20. Jún , 2016, 20:54:30 »

Neviem najst vhodnejsiu temu, tak skusim tutok. Mozno sa to niekomu zide tak, ako mne doteraz chybalo.  Bavím sa skvele

Prave som doskusal stvoricu phaserov od MXR a to:

- phase 90
- script 1974RI bez LEDky
- EVH SE (35. vyrocie - biely)
- EVH cerveny

Vysledky su nasledovne:

- phase 90 znie najviac standardne, neurazi, najmenej sumi zo vsetkych (skoro vobec), vyborny na skresleny zvuk, na cisty sa mi moc nepacil, tam uz mal velky "kvak", cize hlbku.

- script po zapnuti jemne sumi, ale fakt jemne, viac nez obycajny, da sa napajat len na baterku a nema ledku (veci, co sa daju zapajkovat za 10 minut), vyborny na ciste zvuky, nepacil sa mi na skresleni, nema taku hlbku ako phase 90, ale zato je viac 3D znejuci. Treba poznamenat, ze nema taku "rychlost" na maxime nez phase 90.

- EVH biely a cerveny - oba uplne totozne, ziadne zmeny (len dobry marketing s tou 1000kovou seriou) a podla mna je to absolutny stred prave medzi phase 90 a tym scriptom. Na cistom a aj na skreslenom zneje vyborne, viac sa mi ale paci moznost, kde je tlacidlo "script" vypnute.

Mozno som paranoidny v zlozeni krabicky, ale nemam dobry pocit z tych miniaturnych suciastok (neviem ich spravne pomenovat) vo vnutri, ktore sa nachadzaju prave v EVH a x inych dalsich efektoch. Mam rad poriadne suciastky, ktore sa daju v pripade servisu aj vymenit, atd... preto by som asi siel do bezneho phaseru (ktory, ak sa nemylim take suciastky ma) s moznostou script modu R28.
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #27 kedy: 21. Jún , 2016, 09:30:02 »

škoda že si nemal ešte aj EHX small stone  na porovnanie ,

tieto čo si mal sú kvázi totžné , vychádajú z rovnakej schémy MXR ,

mám mxr 90 a ehx 90 a rozieli su celkom markantné pre mňa ,

používam fázer výlučne na skreslený zvuk , na čistý to sem tam používam ale s RATE na NULE ,

EHX je temnejší , ide viacej do spodkov , akoby stahoval viacej stredov , pre ucho a agresívne skreslenie ej to pre mňa o dosť príjemnejší pre ucho zvuk ,
MXR je viacej stredový , kvoli tomu má u mňa aj volume drop UP , ked ho na jednom koncerte mal zapínam si ho s delayom MXR carbon copy a tak mi oba pedále dvihlo vždy volume že som ich nemohol používať naraz inak by som razil cez všetky nástroje,

EHX sa hodí za skreslenie preto ,že pred skreslením ho tam ani nepočuť  a ked ti padnú dole tie stredy v kapele ako keby si prestal hrať :D  ale Park way drive  používajú fázer v intre pesničky  Carrion  v intre , teda bud je to flanger stiahnutý alebo dáky fázer, s ehx som to dobre napodobnil ,

MXR mi príde práveže dosť použitelný pred skreslenie do lampových hláv bez slučky ,  ako za skreslenie ,
preto asi má EVH má tie signature modely kt idú do inputu aj s flangerom ,

EHX stock fázer potrebujem volume UP mod a potom je super použitelný  ,
MXR  má ten R28 mod kt odpája spetnú vezbu , niektorý tam dajú poták aby vedeli nastavovať pomer spetnej vezby , ja som ten mod skúšal a moc ma to nenadchlo , stahuje to tie stredy trocha , údajne,
Zaznamenané

Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.084 sekund, 23 otázok.