Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
24. Apríl , 2024, 08:24:02
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zdroj k notebooku  (Prečítané 7600 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« kedy: 18. September , 2012, 19:07:34 »

Chalani, mam NB toshiba A300, dojebal sa mi zdroj a kupil som iny. Ten moj stary ma 19V, 4,74A a 70W. Novy ma 19V, 3,95A a 75W. Na nete sa k tomuto modelu pisu oba, na kazdej stranke inak. Volal som do servisu a povedali mi, ze by to nemalo vadit, no chcem sa radsej spytat tu. Mozem ho pouzivat, alebo mozem nieco odjebat. Opakujem, povodny bol ten 19V, 4.74A a 70W a isiel, no uz je mrtvy. Neviem, ci mam ten novy novec zapojit. Dakujem za kazdu radu.
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #1 kedy: 18. September , 2012, 22:52:18 »

Nikto?
Zaznamenané
majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #2 kedy: 19. September , 2012, 01:36:27 »

Ahoj, čekol som net a tam to je tak, že by mali byť kompatibilné. Asi to je na viac modelov a ten NB neprekročí odber 3,95 A.
Zaznamenané
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #3 kedy: 19. September , 2012, 09:06:31 »

Ja som cital na roznych forach rozne veci,tak som bol z toho jelen. Ale dakujem,sak ide to a hadam sa to nedojebe.
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 19. September , 2012, 09:31:37 »

dojebat nemas co. jedine by ti to mohlo teoreticky neist, keby to nedavalo tolko amperov, co ten notas zozere, ale jednak je ten rozdiel uplny prd a jednak uz tu niekto pisal, ze ani henten odber NB neprekroci.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #5 kedy: 19. September , 2012, 11:26:07 »

ok, dik moc
Zaznamenané
Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #6 kedy: 19. September , 2012, 12:00:49 »

tam bude rozdiel fakt iba v rychlosti nabijania Beeee ale ak mas vacsinu casu notebook v zastrcke tak mas zajedno ci ti to nabije za hodinu alebo hodinu a desat minut  Zdravíčko
Zaznamenané

Im a little princess
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #7 kedy: 19. September , 2012, 12:13:17 »

rychlost nabijania ani nie. Ta baterka ak ju pripojite na 19V, tak bude brat presne tolko, kolko sama chce, nech by bol zdroj aj 1000A. Rychlejsie (pomalsie) by sa nabila, keby tam bolo napr. 25V (12V).

Cize aj NB aj baterka si zobere presne tolko kolko chce. Ak by si zobrali viac (pri nejakych vypoctoch a narocnych programoch), tak Ti moze padat system. Sak uvidis, ako sa nabijacka bude hriat
« Posledná zmena: 19. September , 2012, 12:13:55 od mario bross » Zaznamenané

Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 19. September , 2012, 12:34:20 »

trochu OT, ale sak co: mario, mozes tak nejak polopate vysvetlit, co znamena, ak maju obe 19V, jedna o susen menej amperov, pricom ta ma vyssi vykon (75W vs. 70W)? To v praxi znamena, ze sa bude viac zahrievat a to je vsetko?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #9 kedy: 19. September , 2012, 12:37:27 »

Ja mam tiez uz druhu nabijacku k Asusu co mam NB a tiez to nie je origo ako bolo povodne 90w ale 70w a jediny rozdiel fakt ze miesto 1 hodiny mi to nabija 1:30 a je to teple uplne rovnako  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Im a little princess
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #10 kedy: 19. September , 2012, 12:53:08 »

oprava, ten stary zdroj je 90watt.
Zaznamenané
Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #11 kedy: 19. September , 2012, 13:03:28 »

ako je pravda ze pri nejakych operaciach mi nestiha dobre dobijat... napriklad ked sa vyuzije procak a ramka tak mi klesne na 95% a menej ale zaklad je ze sa nabija a v systeme je vykon nastaveny ma maximum. Ale to ze by padol system z nabijania tak to ee Beeee
Zaznamenané

Im a little princess
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #12 kedy: 19. September , 2012, 14:06:41 »

trochu OT, ale sak co: mario, mozes tak nejak polopate vysvetlit, co znamena, ak maju obe 19V, jedna o susen menej amperov, pricom ta ma vyssi vykon (75W vs. 70W)? To v praxi znamena, ze sa bude viac zahrievat a to je vsetko?  Bavím sa skvele

no divaj povedzme, ze mas dva zdroje:
- 20V a 10A -> 200W
- 20V a 15A -> 300W

Tie udaje vykonu znamenaju, kolko vykonu su schopne dodat maximalne, so zahrievanim to nemusi mat nic spolocne. Zahrievanie zavisi od zataze(ziarovka, NB, motor...) toho zdroja, to znamena, ze ak tam das 10W ziarovku, tak obidva zdroje sa budu hriat rovnako, lebo z nich tahas rovnaky vykon a to 10W. Zatial je to vsetko ok a ampere nemusime riesit. Prud z obidvoch zdrojov bude rovnaky, lebo maju rovnake napatie tzn. 20V a prud bude 0.5A. Vidime, ze zdroje mozu poskytnut ovela vacsi prud. Ziarovka vsak potrebuje iba 0.5A tak si ho taha.

Zapojme tam 250W ziarovku. Z obidvoch zdrojov teda potrebujeme odoberat 250W ale prvy poskytne iba 200W, cize je uz jasne, ze nestiha. Amperovo to je 12.5A - cize ziarovka potrebuje pri vykone 250W tahat zo zdroja 12.5A a to prvy zdroj neposkytne a bude sa zahrievat viac ako druhy zdroj. Dovod je ten, ze pojde stale naplno, cize na 200W (viac nemoze dat, bol tak navrhnuty). To znamena, ze ziarovna aj samozrejme svieti slabsie. A bude sa hriat viac preto, lebo bol navrhnuty na 200W a suciastky su nadimenzovane, tak aby to ustali ale hreju sa dost. Je to preto, ze uz pri navrhu tohto zdroja su dolezite peniaze. Kludne tam mozu pouzit trafak co zvladne aj 500W, tranzistor co tiez zvladne 500W a pritom nastavia zdroj aby daval maximalne 200W ( elektronicka zarazka, regulator, aby tento vykon nebol prekroceny). Cize zdroj navonok bude valit 200W naplno, ale suciastky dimenzovane na 500W vo vnutri maju este 300W rezervu, cize bude zdroj studeny.

Ked si namiesto ziarovky predstavis NB, ktory dajme tomu potrebuje 75W prikon, tak 70W zdroj mu poskytne len 70W vykonu, cize "pojde slabsie" - ako ta ziarovka. To sa moze prejavit na spadnuti systemu napriklad, alebo bude mrznut komp... A teraz si predstav, ze este musi z tych 70W co poskytne nabijat aj baterku, ktora je vybita. Cize za beznej prevadzky potrebuje komp cojaviem 40W a na nabijanie 30W a uz mas hned 70W zdroj naplno zatazeny. Spustis nejaky photoshop a pocitac chce 50W energie a dokopy teda uz 80W a to ten adapter uz nestiha proste. Sorry dlhe, viem Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 19. September , 2012, 14:07:43 od mario bross » Zaznamenané

Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #13 kedy: 19. September , 2012, 14:08:40 »

badass  Nechajte ma vydýchať
« Posledná zmena: 19. September , 2012, 14:08:57 od Yugi00 » Zaznamenané

Im a little princess
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #14 kedy: 19. September , 2012, 14:50:38 »

kdo? ja?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #15 kedy: 19. September , 2012, 15:50:42 »

kdo? ja?  Bavím sa skvele
jasne, ze ty, sak si to vysvetlil uplne debilovzdorne este aj s prikladom (ktory mi netrebal, sak lebo nesom debil  Bavím sa skvele)

Anywho, nemusel si, lebo pantau sa este predtym tesne stihol opravit, ze napisal zle. Mne to aj bolo podozrive, aby zdroj, ktory dava 19V a 3,95 ampere mal viac vykonu ako ten co dava 19V a 4,74amperu. Tym, ze opravil 70 na 90 a ze som si kukol ten tvoj priklad hned na zaciatku prispevku, je secko jasno. A ja sa len tesim, ze moj selsky rozum trafil, i ked viem o elektrike, tolko, ze ani pod nechtom by to nebolo vidno.

+ teraz uz viem, ze AxV=W co sa tesim.  Na zdravie!
« Posledná zmena: 19. September , 2012, 15:51:16 od Iggy » Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #16 kedy: 19. September , 2012, 16:13:08 »

No ale to by ten NB potreboval maximum kolko udavaju ze ma mat zdroj. To je ale asi blbost, nie? Ale tak NB ide a mam otvorenych dost veci a programov, tak hadam to bude ok.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #17 kedy: 19. September , 2012, 16:59:14 »

+ teraz uz viem, ze AxV=W co sa tesim.  Na zdravie!

je viac typov vykonu.

Jednosmerny:
Tam je iba jeden a oznacuje sa P a jednotka je W, alebo aj VA ( lepsie je vsak W )

Striedavy:
- Cinny P a jednotka W. Tento kona pracu.
- Jalovy Q a jednotka VAr. Sluzi len na vybudenie mag. alebo elstat. pola. Nekona pracu a zbytocne zatazuje vedenie a je nutne ho kompenzovat. Laicky priklad: Ziarivka. Tam je tlmivka, ktora startuje tu trubicu. K tej tlmivke je paralelne kondik a dovod je ten, ze samotna tlmivka by vytvarala jalovy vykon s prudom posunutym oproti napatiu o 90 stupnov. Kondik vytvara posun o -90 stupnov. Ak su spravne navhrnute, tak sa to vykompenzuje a jalovy vykon je 0 VAr.  Ak by bol napr. vymyslim si 30VAr tak z elektrarne ide 100VA k Tebe. Ak je 0VAr tak len 50VA -> mensia zataz na sustavu prenosovu -> vodice nemusia byt hrube -> lacnejsie.
- Zdanlivy S a jednotka VA. Je to vyslednica tychto vykonov.
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #18 kedy: 19. September , 2012, 17:16:44 »

No ale to by ten NB potreboval maximum kolko udavaju ze ma mat zdroj. To je ale asi blbost, nie? Ale tak NB ide a mam otvorenych dost veci a programov, tak hadam to bude ok.

ved uvidis, podla mna to je dimenzovane dobre. Ak budes pozorovat nejake sekanie, tak bude to mozno tym
Zaznamenané

Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.091 sekund, 22 otázok.