Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
25. Apríl , 2024, 18:20:23
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zdroj k notebooku  (Prečítané 7601 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #15 kedy: 19. September , 2012, 15:50:42 »

kdo? ja?  Bavím sa skvele
jasne, ze ty, sak si to vysvetlil uplne debilovzdorne este aj s prikladom (ktory mi netrebal, sak lebo nesom debil  Bavím sa skvele)

Anywho, nemusel si, lebo pantau sa este predtym tesne stihol opravit, ze napisal zle. Mne to aj bolo podozrive, aby zdroj, ktory dava 19V a 3,95 ampere mal viac vykonu ako ten co dava 19V a 4,74amperu. Tym, ze opravil 70 na 90 a ze som si kukol ten tvoj priklad hned na zaciatku prispevku, je secko jasno. A ja sa len tesim, ze moj selsky rozum trafil, i ked viem o elektrike, tolko, ze ani pod nechtom by to nebolo vidno.

+ teraz uz viem, ze AxV=W co sa tesim.  Na zdravie!
« Posledná zmena: 19. September , 2012, 15:51:16 od Iggy » Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #16 kedy: 19. September , 2012, 16:13:08 »

No ale to by ten NB potreboval maximum kolko udavaju ze ma mat zdroj. To je ale asi blbost, nie? Ale tak NB ide a mam otvorenych dost veci a programov, tak hadam to bude ok.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #17 kedy: 19. September , 2012, 16:59:14 »

+ teraz uz viem, ze AxV=W co sa tesim.  Na zdravie!

je viac typov vykonu.

Jednosmerny:
Tam je iba jeden a oznacuje sa P a jednotka je W, alebo aj VA ( lepsie je vsak W )

Striedavy:
- Cinny P a jednotka W. Tento kona pracu.
- Jalovy Q a jednotka VAr. Sluzi len na vybudenie mag. alebo elstat. pola. Nekona pracu a zbytocne zatazuje vedenie a je nutne ho kompenzovat. Laicky priklad: Ziarivka. Tam je tlmivka, ktora startuje tu trubicu. K tej tlmivke je paralelne kondik a dovod je ten, ze samotna tlmivka by vytvarala jalovy vykon s prudom posunutym oproti napatiu o 90 stupnov. Kondik vytvara posun o -90 stupnov. Ak su spravne navhrnute, tak sa to vykompenzuje a jalovy vykon je 0 VAr.  Ak by bol napr. vymyslim si 30VAr tak z elektrarne ide 100VA k Tebe. Ak je 0VAr tak len 50VA -> mensia zataz na sustavu prenosovu -> vodice nemusia byt hrube -> lacnejsie.
- Zdanlivy S a jednotka VA. Je to vyslednica tychto vykonov.
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #18 kedy: 19. September , 2012, 17:16:44 »

No ale to by ten NB potreboval maximum kolko udavaju ze ma mat zdroj. To je ale asi blbost, nie? Ale tak NB ide a mam otvorenych dost veci a programov, tak hadam to bude ok.

ved uvidis, podla mna to je dimenzovane dobre. Ak budes pozorovat nejake sekanie, tak bude to mozno tym
Zaznamenané

Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.099 sekund, 22 otázok.