Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
21. September , 2024, 16:31:18
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: externa zvukovka s vstavanym kompressorom?  (Prečítané 2127 krát)
0 užívateľov a 4 Hostí prehliada túto tému.
tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« kedy: 17. Október , 2012, 08:38:34 »

nazdar,

planujem ze vymenim zvukovku lebo s nou mam same problemi, a vymyslel som si ze by bolo super keby nova mala v sebe nejaky druh kompressoru. Neviem ale ci som si vymyslel uplnu kravinu, alebo ci sa take nieco fakt robi, tak aby som hodiny nehladal na nete co ani neni radsej sa spytam. Nemusi to byt nic uchvatne, kludne si viem predstavit aj nieco co by mi kazdu vzorku upravy nejakou prevodnou funkciou, co neni pravy kompressor, ale mne by to stacilo. Ide o to ze ked si nastavym nejaky gain na vstup a niekde v nahravke nahodou zaberem trochu viac nez ako som hral pri nastavovani, aby mi to ta svina neorezala ale tu jednu vlnu "zcukla"... viem ze je to trochu skreslenie, ale je to mensie zlo nez orezana vlna, a nemusel by som to nahravat cele znovu...
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 17. Október , 2012, 09:29:50 »

E-Mu 1616 to vie, ale nepouzivam to, neviem povedat, ci je dobre.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #2 kedy: 17. Október , 2012, 11:23:53 »

nazdar,

planujem ze vymenim zvukovku lebo s nou mam same problemi, a vymyslel som si ze by bolo super keby nova mala v sebe nejaky druh kompressoru. Neviem ale ci som si vymyslel uplnu kravinu, alebo ci sa take nieco fakt robi, tak aby som hodiny nehladal na nete co ani neni radsej sa spytam. Nemusi to byt nic uchvatne, kludne si viem predstavit aj nieco co by mi kazdu vzorku upravy nejakou prevodnou funkciou, co neni pravy kompressor, ale mne by to stacilo. Ide o to ze ked si nastavym nejaky gain na vstup a niekde v nahravke nahodou zaberem trochu viac nez ako som hral pri nastavovani, aby mi to ta svina neorezala ale tu jednu vlnu "zcukla"... viem ze je to trochu skreslenie, ale je to mensie zlo nez orezana vlna, a nemusel by som to nahravat cele znovu...


cele zle, cely napad nahovno.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #3 kedy: 17. Október , 2012, 11:26:57 »

E-Mu 1616 to vie, ale nepouzivam to, neviem povedat, ci je dobre.

ja mam pocit, ze E-Mu vie DSP pouzivat az na vystupe, pripadne ho vrazit v nejakom hoste ako VSTi do cesty, ale to co je v otazke, cize kompresor pred vstupom do AD, aby sa nepravalil signal na prevodniku, tak to podla mna urcite nevie.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 17. Október , 2012, 11:29:10 »

nazdar,

planujem ze vymenim zvukovku lebo s nou mam same problemi, a vymyslel som si ze by bolo super keby nova mala v sebe nejaky druh kompressoru. Neviem ale ci som si vymyslel uplnu kravinu, alebo ci sa take nieco fakt robi, tak aby som hodiny nehladal na nete co ani neni radsej sa spytam. Nemusi to byt nic uchvatne, kludne si viem predstavit aj nieco co by mi kazdu vzorku upravy nejakou prevodnou funkciou, co neni pravy kompressor, ale mne by to stacilo. Ide o to ze ked si nastavym nejaky gain na vstup a niekde v nahravke nahodou zaberem trochu viac nez ako som hral pri nastavovani, aby mi to ta svina neorezala ale tu jednu vlnu "zcukla"... viem ze je to trochu skreslenie, ale je to mensie zlo nez orezana vlna, a nemusel by som to nahravat cele znovu...


ty chceš mať limiter na vstupe. Čo je ok, ale ešte lepšie je pred nahrávaním zahrať najhlasnejšie na gitare, podľa toho si nastavíš gain na vstupe zvukovky a pri nahrávaní už potom nebudeš mať problém. Ak má tvoja zvukovka nastaviteľný gain na vstupe, tak nič nemusíš meniť.
Zaznamenané

opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 17. Október , 2012, 15:17:10 »

tiez si myslim, ze je to uplne zbytocne, mat na zvukovke kompresor za tymto ucelom. Inak, nejake nastavenia proti vzniku clippingu pri nahravani byvaju aj softverove napr. v Sonare. Ako pise Pitu, najlepsie je si skusmo nastavit vstupnu uroven nahravania, pri gitare to nemoze byt problem. Jedine kedy by som pouzil kompresor hned na vstupe, je pri nahravani spevu...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #6 kedy: 17. Október , 2012, 16:34:26 »

... Inak, nejake nastavenia proti vzniku clippingu pri nahravani byvaju aj softverove napr. v Sonare...

toto tie tiez na nic. pokial raz pusti do prevodniku silny signal, tak to je skreslene. akekolvek nastavenie gainu dalej po ceste, ci uz na zvukovke alebo v inom SW je len digitalne volume a silny signal na vstupe neovplyvni. cize ak chce clovek zabranit skresleniu signalu pri nahravani, tak najbeznejsia cesta je nastavit spravne urovne na preampe. ak sa nahravaju veci s velkymi rozdielmi v dynamike, tak je riesenim externy limiter na vstupe.
Zaznamenané
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 18. Október , 2012, 11:54:02 »

toto tie tiez na nic. pokial raz pusti do prevodniku silny signal, tak to je skreslene. akekolvek nastavenie gainu dalej po ceste, ci uz na zvukovke alebo v inom SW je len digitalne volume a silny signal na vstupe neovplyvni. cize ak chce clovek zabranit skresleniu signalu pri nahravani, tak najbeznejsia cesta je nastavit spravne urovne na preampe. ak sa nahravaju veci s velkymi rozdielmi v dynamike, tak je riesenim externy limiter na vstupe.

sak ano, ja to ani nepouzivam...
Zaznamenané
majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #8 kedy: 19. Október , 2012, 11:06:32 »

http://www.audiotek.cz/product-49784-presonus-audiobox-22vsl
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #9 kedy: 19. Október , 2012, 11:54:05 »


ale to uz je digitalny procesing za vstupom. neni problem ked dalej v digitale neustrazis nulu, problem je, ked neustrazis uroven signalu pred prevodnikom a to taketo zariadenie neriesi.
« Posledná zmena: 19. Október , 2012, 11:54:28 od rastis » Zaznamenané
majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #10 kedy: 19. Október , 2012, 15:49:46 »

Veď nech si proste nastaví na zvukovke gain poťák a má. Alebo nech si pred to hodí krabičku nejaký compressor, limiter.
Zaznamenané
tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 19. Október , 2012, 19:39:58 »

ty chceš mať limiter na vstupe. Čo je ok, ale ešte lepšie je pred nahrávaním zahrať najhlasnejšie na gitare, podľa toho si nastavíš gain na vstupe zvukovky a pri nahrávaní už potom nebudeš mať problém. Ak má tvoja zvukovka nastaviteľný gain na vstupe, tak nič nemusíš meniť.

mam nastavitelny gain, aj vzdy chvilku hram a nastavim od oka tak aby to sedelo, ale velmi casto sa mi stava ze to zahram najlepsie just ked do toho viac hrabnem,
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #12 kedy: 20. Október , 2012, 10:38:06 »

mam nastavitelny gain, aj vzdy chvilku hram a nastavim od oka tak aby to sedelo, ale velmi casto sa mi stava ze to zahram najlepsie just ked do toho viac hrabnem,

cize ten gain nastavujes od oka zle  Žmurk
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 20. Október , 2012, 10:42:07 »

mam nastavitelny gain, aj vzdy chvilku hram a nastavim od oka tak aby to sedelo, ale velmi casto sa mi stava ze to zahram najlepsie just ked do toho viac hrabnem,

tak do toho viac hrabni už pri nastavovaní a nemusíš nič nové kupovať.Žmurk
Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.09 sekund, 23 otázok.