Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
24. Apríl , 2024, 06:59:19
Strán: 1 2 [3] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Moj marshallek  (Prečítané 11378 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
glamrocker
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 695



« Odpoveď #30 kedy: 05. Február , 2015, 11:39:16 »

no axecko je stale len pre jednu gitaru, ja som skor myslel ze do jedneho kompu das celu kapelu nastavis tempa zmeny zvukov vsetko aicky ale jasne zas aparat je aparat
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #31 kedy: 05. Február , 2015, 12:02:26 »

no axecko je stale len pre jednu gitaru, ja som skor myslel ze do jedneho kompu das celu kapelu nastavis tempa zmeny zvukov vsetko aicky ale jasne zas aparat je aparat
AXE zvladne aj dve gitary :)

Kupis STANDART model za 850€ a mozu hrat dvaja gitaristi dopohody, ma dva vstupy a dva samostatne vystupy :)
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #32 kedy: 05. Február , 2015, 12:08:45 »

alebo moze hrat len jeden a druhy popijat, dnes to aj tak nikoho nezaujima  Na zdravie!
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #33 kedy: 05. Február , 2015, 12:10:06 »

alebo moze hrat len jeden a druhy popijat, dnes to aj tak nikoho nezaujima  Na zdravie!
To je koho skusenost? :)
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #34 kedy: 05. Február , 2015, 13:07:57 »

odvazna cesta s tym novym koncertnym rigom. dost nerockova, toto sedi skorej k zabavovym kseftovym kapelam, myslim nahradzat aparaty niecim alternativnym a lahkym...

jak Vam to funguje v praxi ? myslim stabilita. to je USB zvukovka a idete realtime bezlatencne 6 kanalov ? ja som mal svojho casu M-Audio 8 kanal firewire a padlo to na win 7 tak 1x za hodinu...

ako fanusika by ma koncert, kde nemaju bicie a ani aparaty, dost nudil. bars by aj bol dobry zvuk, ale oko si tiez chce prist na svoje  Neviem

minule som videl v randali faith no more tribute band z ciech ci odkial.... chalanko hral cez iPad kde mal bias softik.. do nejakeho nelampoveho zosiku aby mal akoze aspon na stagei odposluch a masaker zvuk, normalne som kukal ze ok siel by som do toho..
Zaznamenané

bodom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386



« Odpoveď #35 kedy: 05. Február , 2015, 13:34:18 »

Pocitac mame v podstate klasiku nic extra i5 1,7ghz 8gb ram... latencia je okolo 5ms pri 96000hz a buffer 256. Rozhodli sme sa ist tymto smerom lebo sme amaterska kapela viac menej ako rasto pisal zabavova kapela sak hrame covery/vlastne 50:50. odpada starost nastavovat odposluchy co ti ubera cas zabavat ludi. Dlho sme na tom compe mali nahodeny hackintosh. teraz ideme testovat windows 8 co to povie predsa len osx nie je stavany pre asus... ale na druhej strane ani raz nezahaproval nic ale aj tak sme sa rozhodli vyskusat win. Z hladiska image sme tiez dost popracovali a mozem zarucit ze ked nas niekto zbada na podiu zabudne na to ze tam nie su fullstacky a do buducna si ich planujeme vytlacit na banner :D
K tomu tusq nic lepsie som tej gitare kupit nemohol jak nulak tak kamene na kobylke to je uplne iny nastroj hlavne na sucho uz v elektrike neviem ako moc to vplyva :D
Zaznamenané

Zomrieš na lavičke, k...t
bodom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386



« Odpoveď #36 kedy: 05. Február , 2015, 13:37:29 »

no axecko je stale len pre jednu gitaru, ja som skor myslel ze do jedneho kompu das celu kapelu nastavis tempa zmeny zvukov vsetko aicky ale jasne zas aparat je aparat
toto je presne ono ja som nikdy nevedel stupat na prepinace na toto je podla mna ableton fakt super soft len sa kapela nesmie pomylit Bavím sa skvele ale da sa to aj tak vsetko v rychlosti vypnut a hra dalej len bez dakeho podkladu a kliku
Zaznamenané

Zomrieš na lavičke, k...t
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #37 kedy: 05. Február , 2015, 13:38:51 »

96k? naco?  Beeee s mensim sample rate by ste mohli dat aj mensi buffer a mat este nizsiu latenciu, nie?
Zaznamenané
bodom
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 386



« Odpoveď #38 kedy: 05. Február , 2015, 13:44:32 »

ako priznam sa tomuto nerozumiem :D samozrejme cim nizsi buffer tym nizsia latencia ale asi aj kvalita nie? preto ked zvysujem ten sample rate dosahujem tu istu latenciu pri vyssom buffri ale aj cpu dostava zabrat... ako rad si necham poradit pokial mi staci 64 buffer ja ho tam rad slahnem a latencia bude uz uplne dole :D
Zaznamenané

Zomrieš na lavičke, k...t
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #39 kedy: 05. Február , 2015, 14:08:22 »

na hranie aj nahravanie pri 24 bit je v pohode aj 44,1kHz toto je uplny standard. vyssi sample rate by malo problem rozoznat v studiu drviva vacsina ludi, nie to este na koncerte.. tak preco zbytocne zatazovat CPU a riskovat nestabilitu systemu, ak sa to da v porovnatelnej kvalite aj s nizsim sample rate? navyse ak hrate vsetci cez VST, tak akekolvek setrenie CPU pride vhod.

buffer size nema nic spolocne s kvalitou audia, ide cisto iba o latenciu. na kvalitu vplyva bit rate a sample rate, ale ako som vravel 24bit//44,1kHz je uplne bezny kvalitativny standard a nikoho o ziadne nuancie neochudobnujete
« Posledná zmena: 05. Február , 2015, 14:09:21 od styrioci » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #40 kedy: 05. Február , 2015, 17:25:58 »

4oci ma pravdu, glamrocker ma pravdu, vlastne vsetci mate pravdu. najvacsiu pravdu ma mimochodom RobG, ale ze bez debaty  Bavím sa skvele

prakticnost tohto riesenia je jasna...
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.07 sekund, 22 otázok.