Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 18:34:16
Strán: 1 ... 5 6 [7] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: nova basa pre zaciatocnika  (Prečítané 42541 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Xeon_SK
nováčik
*
Príspevkov: 39


« Odpoveď #90 kedy: 03. Máj , 2015, 16:17:34 »

Števino ďakujem. Tak už hu mám za 80 Eur. Čierna, tvaru Precision Bass od SX. Z pohľadu stolárskych prác a materiálov je všetko v poriadku. Mechaniky sú bezchybné, povrchová úprava dobrá. Grg je rovný, ladenie drží, len strunu G trocha zdvihnem, lebo na oktáve trochu zachytáva pražce. Čo je ale vyslovene zlé je elektrika. Mizerné potenciometre, letovanie ako ohádzané hovnom, bez tavidla. Všetko si vymením za nové.
Zaznamenané
Dafteaux
nováčik
*
Príspevkov: 58



« Odpoveď #91 kedy: 01. Február , 2017, 20:55:04 »

Ahojte pani,

zvazujem kupu nejakej slusnej basy na domace nahravanie, cca 200€ som do toho ochotny vlozit. Celkom ma oslovil Thunderbird, ale. Nejake rady/komenty?  Na zdravie!
Zaznamenané
marosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 420



« Odpoveď #92 kedy: 02. Február , 2017, 12:51:50 »

akurat riesim ten isty problem. skuseny odporucaju kupit pouzitu ale kedze som basu v zivote nedrzal v ruke sa v tom prd rozumiem. pokukujem zatial po tejto
https://www.muziker.sk/yamaha-trbx174ew-natural
Zaznamenané
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #93 kedy: 02. Február , 2017, 14:51:24 »

To su v pohode basicky. Na zaciatok urcite fajn. Mal som este starsiu seriu RBX 170. Kvalitativne uplne v poriadku a tieto nove su este aj trochu vypimpovane oproti starsim.
Zaznamenané
olko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 314


\m/


« Odpoveď #94 kedy: 03. Február , 2017, 09:13:01 »

akurat riesim ten isty problem. skuseny odporucaju kupit pouzitu ale kedze som basu v zivote nedrzal v ruke sa v tom prd rozumiem. pokukujem zatial po tejto
https://www.muziker.sk/yamaha-trbx174ew-natural

Jo yamahy su v pohode, ja si akurat kupujem novu 6ku (John Myung signature Bavím sa skvele )

taktiez cort nie su zle (Na Cortke momentalne hram  Ja som čert.. )

a pouzita by bola ale asi lepsia  Popiskujem si  Popiskujem si  Popiskujem si
Zaznamenané

Primarne basak.

Prog is Love, Prog is Life.

Proud Cort guitars player, and Peavey Amp user...
marosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 420



« Odpoveď #95 kedy: 03. Február , 2017, 14:35:09 »

este jedna vec mi neda spat. nechce sa mi velmo investovat do dalsej bedne hlavne aj koli miestu. moze mi basa daco porobit s celolampovym combom na gitaru? ma to 18w 2*12 a vacsinou to mam tak na 1/10 vykonu pri multaku a 8/10 na cistom so stiahnutou gitarou. bezne do toho ide simulacia basy. prave preto chcem aj basu , lebo na gitare je to take jalove. je nutne mat zvlast bednu na basu?
Zaznamenané
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #96 kedy: 03. Február , 2017, 14:46:09 »

Pokial ten aparat nevypeces, tak sa nic zle neudeje. Pri takom hrani ako uvadzas, by to malo byt v pohode.
Ale zvukovo to nebude OK, tie basove gule z toho nevytlacis a cele to bude take zvukovo nespravne.

Z malych basovych aparatov za malo penazi zatial hralo najlepsie toto, co som pocul:
https://www.muziker.sk/hartke-hd25-bass-combo?gclid=COTaotGH9NECFVAQ0wodAcEBbA

Som s tym velmi spokojny.

Zaznamenané
marosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 420



« Odpoveď #97 kedy: 03. Február , 2017, 15:21:08 »

dakujem za rady. nasiel som tam aj 75ku 1*15 za velmy priaznivu cenu.
vedel by si my este prosim ta vysvetlit rozdiel medzi aktivnou a pasivnou. mam na mysli co sa sposobu hry tyka a zapojenia. videl som rozhovor tusim s griglakom , ze presiel naspat na pasiv , ze mu to je lepsie. to ze tam je predzosilovac my je jasne. a mam pocit ze pri basach sa beznejsie pouziva tranzistor, ze preco.
Zaznamenané
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #98 kedy: 03. Február , 2017, 15:32:42 »

75 bude fajn, skusobnu to asi s klasickym bubenikom neutiahne, ale na komorne hranie plne okej.

Aktiv/pasiv je na base nieco ine ako na gitare. Ak tomu spravne rozumiem, pri gitare su aktivne snimace vyzivovane malickym preampom. Pri base ani tak nejde o to, ze preamp v base snimac krmi stavou, ako skor o to, ze preamp obsahuje ekvalizer - moze ist o vysky/basy, vysky/stredy/bas, vysky/nizsie stredy/vyssie stredy/basy.

Je to uz divocina. Mne sa aktivky niekedy pacia, inokedy nie. Zavisi od elektroniky. Napriklad na MusicMan je preamp sucastou toho typickeho zvuku.

A tiez to ma ucel, ze to trochu prikrmuje snimace, tak su tam nizsie ubytky signalu. (ale toto je podla mna zanedbatelny prinos)

Vacsinou vsak maju nie drahe basy slabinu prave v preampoch pri aktivkach.

A je to tiez dalsia vec, co sa moze pokaslat a zaroven nieco navyse s cim musis tocit, aby si si nastavil zvuk, ktory ti sadne.


A ci je na basgitaru lepsi lampovy alebo tranzistorovy zosik zavisi od zanru a stylu hrania. Vacsina basakov lampovu spinu vo zvuku nevyhladava a do vacsiny muziky asi ani nie je vhodna, preto sa robia skor tranzistory.



Zaznamenané
marosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 420



« Odpoveď #99 kedy: 03. Február , 2017, 18:00:56 »

Dakujem....
Zaznamenané
Dafteaux
nováčik
*
Príspevkov: 58



« Odpoveď #100 kedy: 03. Február , 2017, 20:43:01 »

Vidim, ze debata sa rozbehla  :) Ak mate niekto ponuku, sem s nou. Novy nastroj nechcem kupovat, zbytocne vyhodene peniaze. Nasiel som Thunderbird aj za 250 od ruky, co by som akceptoval, ale bol mimo SR  Bavím sa skvele
Zaznamenané
marosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 420



« Odpoveď #101 kedy: 03. Február , 2017, 20:57:24 »

ja sa celkom obavam kupy nastroja z podruky. ten psychycky tlak ze ked som uz presiel 100km , tak predca neodidem na prazdno. sice som mal vsetky krabice z pod ruky aj terajsie kombo mam z pod ruky ale to je trochu ine. vydrbat 200 € ze sak za tu cenu sa to ajtak oplati sa mi nepozdava. radsej si priplatim v obchode. je to ine pre ludi ktori su vyhrani ,zohrani a drzali v ruke 20 nastrojov za rok. ja asi daky mesiac radsej pockam a kupim daco lepsie...
Zaznamenané
Dafteaux
nováčik
*
Príspevkov: 58



« Odpoveď #102 kedy: 04. Február , 2017, 15:47:04 »

Tiez sa mi nechce chodit hore-dole len kvoli base. Zatial pouzivam nahradu - nahram basovu linku na gitare a hodim na to vst pitch nastaveny o oktavu dole. Nie je to sice to prave orechove, ale zatial staci
Zaznamenané
Strán: 1 ... 5 6 [7] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.034 sekund, 22 otázok.