Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
25. Apríl , 2024, 01:14:44
Strán: 1 [2] 3 4 ... 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Rolling stones  (Prečítané 13401 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #15 kedy: 10. November , 2012, 01:07:16 »

Mne sa nepáčia moc živáky Stones z obdobia s Mickom Taylorom ako ten čo tu hodil Progáč (Mick Taylor vtedy so Stones hral asi 2 týždne, ale napr. toto je z toho istého obdobia, iba v klube

Iak Who sú super, ale nikdy som z nich nemal pocit, že by robili niečo ozaj prelomové, mimo My generation
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #16 kedy: 10. November , 2012, 01:51:38 »


Iak Who sú super, ale nikdy som z nich nemal pocit, že by robili niečo ozaj prelomové, mimo My generation

Prelomove mozno nie, ale trebars taka Quadrophenia je napadmi nabita viac ako cela tvorba Rolling Stones dokopy.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #17 kedy: 10. November , 2012, 08:00:02 »

Quadrophenia je dokonaly album, ten je normalne kacirstvo pocuvat na shuffle, ten album je ako film a treba ho pocuvat pekne od zaciatku az do konca. Sorry za OT  Zdravíčko A neobhajujte tolko tych stoneov  Bavím sa skvele
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #18 kedy: 10. November , 2012, 08:31:05 »

Who nemali nic prelomove? Sak celi boli prelomovi. Od stylu hry na bicie, energie na podiu, hudobne aj kompozicne na uplne inej urovni a aj texty mali dobre. Aj zvukovo to bolo dobre nahrate narazam konkretne na Who sell out, co bol 1967 rok a ten zvuk je uplne super ( mam original LPcko tak neposudzujem remaster ) to iste sa tyka aj Who's next. Ked to porovnam s dobovymi napr. aj Beatles, tak zvuk ovela lepsi.

Od RS mam rad par veci, ale uprimne tiez nechapem tolku slavu...
Zaznamenané

KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #19 kedy: 10. November , 2012, 10:11:37 »

Práveže mne chýbajú v The Who nápady, ale je pravda, že to môže byť subjektívny pocit  Je to frajer
Áno, muzikantsky boli prelom, aj čo sa týka bicích, ale hlavne basa a to konkrétne struny Rotosound RS 66
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #20 kedy: 10. November , 2012, 10:29:41 »

Práveže mne chýbajú v The Who nápady, ale je pravda, že to môže byť subjektívny pocit  Je to frajer

Pocul si celu Quadropheniu? Tak skus, ci tam nie su napady...


Áno, muzikantsky boli prelom, aj čo sa týka bicích, ale hlavne basa a to konkrétne struny Rotosound RS 66

Faktom je, ze struny pouzivane pri starych kapelach sme este nerozoberali. Popiskujem si
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #21 kedy: 10. November , 2012, 10:47:21 »

Pocul si celu Quadropheniu? Tak skus, ci tam nie su napady...

Faktom je, ze struny pouzivane pri starych kapelach sme este nerozoberali. Popiskujem si

John Entwistle sa veľkou mierou podieľal na vývoji roundwound basových strún, bol to jeho nápad a prvé roundwond struny boli práve Rotosound RS 66  Žmurk

Quadropheniu som  počul celú, ale zas ma to nejak extra za srdce nechytilo  No hanbím sa..
« Posledná zmena: 10. November , 2012, 10:48:30 od KubBasak » Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #22 kedy: 10. November , 2012, 12:33:15 »

Quadropheniu som  počul celú, ale zas ma to nejak extra za srdce nechytilo  No hanbím sa..

skus koncepcny Who sell out, alebo Tommy a zvaz rok, v akom to bolo napisane Žmurk tie su moje oblubene. a komercne asi cely who's next
Zaznamenané

KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #23 kedy: 10. November , 2012, 13:05:28 »

skus koncepcny Who sell out, alebo Tommy a zvaz rok, v akom to bolo napisane Žmurk tie su moje oblubene. a komercne asi cely who's next
Počul som asi všetky ich albumy, na každom sú fajn veci, ale iektoré mi tak trochu vadia, takú čudnú melodiku majú  No hanbím sa.. Ale vieš, že si to pustím  Na zdravie!
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #24 kedy: 10. November , 2012, 13:29:28 »

nj, niektore albumy su neni na prve pocutie  :)
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #25 kedy: 10. November , 2012, 13:46:19 »

Tato kapela je podla mna skor generacna vec. Kto nezazil socik, ked sa nedalo k nicomu poriadnemu dostat, tak ten nepochopi - kde jsou mi stouni??!
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #26 kedy: 10. November , 2012, 13:54:03 »

fuu podla mna tie stare les pauly s tymi novymi strunami nehraju dobre  Popiskujem si
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #27 kedy: 10. November , 2012, 14:01:09 »

Tato kapela je podla mna skor generacna vec. Kto nezazil socik, ked sa nedalo k nicomu poriadnemu dostat, tak ten nepochopi

to by znamenalo, ze vo zvysku sveta by RS nebol vobec popularny, lebo tam socik nebol...ale boli :)
Zaznamenané

KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #28 kedy: 10. November , 2012, 14:12:26 »

fuu podla mna tie stare les pauly s tymi novymi strunami nehraju dobre  Popiskujem si
facepalm vôbec si nepochopil o čo tu ide. Do roku 1965 boli na trhu iba flatwound basové struny, to znamená hladké (na obrázku dole), potom John Entwistle v spolupráci s firmou Rotosound vyvinul ruondwound struny (na obrázku hore), čím rozšíril zvukové možnosti basgitary a zvuku dodal ostrosť  Žmurk

Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #29 kedy: 10. November , 2012, 14:17:08 »

to by znamenalo, ze vo zvysku sveta by RS nebol vobec popularny, lebo tam socik nebol...ale boli :)


RS je rotosound?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 4 ... 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.097 sekund, 22 otázok.