Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 08:07:35
Strán: [1] 2 3 ... 17 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Masozruti vs. bylinozravci  (Prečítané 39403 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« kedy: 18. November , 2012, 15:11:57 »

Dokonca zaviedol aj zakaz fajcenia v restauraciach, nakolko podporoval zdravy zivotny styl aj abstinenciu. EU to dnes znovuobjavuje.  Bavím sa skvele

Za chvilu aj maso zakazu zrat.
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #1 kedy: 18. November , 2012, 16:09:17 »

Za chvilu aj maso zakazu zrat.

to by bola asi jedna z najrozumnejsich a najprirodzenejsich veci na svete
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #2 kedy: 18. November , 2012, 17:06:45 »

to by bola asi jedna z najrozumnejsich a najprirodzenejsich veci na svete

clovek je vsezravec nie? preco najprirodzenejsie?
Zaznamenané

Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #3 kedy: 18. November , 2012, 17:42:51 »

clovek je vsezravec nie? preco najprirodzenejsie?

clovek sa oznacuje za vsezravca asi fakt len preto, ze je schopny zozrat maso a neskapat na to (hned). inac drviva vacsina vnutornych ci vonkajsich znakov je identicka s bylinozravymi stvoreniami. http://maso.skrabalek.cz/

a preco najprirodzenejsie? no ja neviem, je prirodzenejsie si zotrocit celu zivocisnu risu a degradovat zvierata na stroje na maso, vajcia, mlieko a kozuch? z uplne iracionalnych dovodov, pre vlastnu pohodlnost a tradiciu? okrem etickych dovodov ktore su myslim ze uz sami uplne dostacujuce, su tu zdravotne dovody. sice este aj dnes nieje problem sa docitat kadejake neodborne myty starich mám, ze mlieko a maso je zdrave. nie, nie je. zivocisne bielkoviny su ten najvacsi karcinogen aky dokazes do svojho tela dostat. okrem toho, kedze clovek zial ani v dlzke tenkeho creva sa nepodoba na vsezravca a s dlzkou 10 az 11 nasobku dlzky tela to ma takmer rovnako ako bylinozravec, zacina maso hnit po konzumacii este daleko pred tym, nez ho tvoj traviaci trakt spracuje a vyluci. nic prirodzene mi na tom nepripada. to, ze je nieco legalne, neznamena ze je to spravne. tych dovodov a argumentov je samozrejme x
« Posledná zmena: 18. November , 2012, 17:50:23 od Krtko » Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #4 kedy: 18. November , 2012, 18:42:54 »

neješ nič čo má oči ? na Moskovskej v pitevni mali seansu budhisti  ,tí v oranžovom , nejaký komouš furt do nich rýpal , že aj zelenina aj stromy žijú a tak , ten budhista sa ho pýta ,, chcete ríct že zabíjíme mrkef ? "
« Posledná zmena: 18. November , 2012, 18:47:06 od mirostrat » Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #5 kedy: 18. November , 2012, 19:25:42 »

Aspon ostane viac masa nam.
Zaznamenané
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #6 kedy: 19. November , 2012, 00:46:36 »

Eskimaci tiez ocenuju cerstvu zeleninu  Som frajer
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #7 kedy: 19. November , 2012, 01:02:45 »

Eskimaci tiez ocenuju cerstvu zeleninu  Som frajer

ty si eskimak? zdrvujuci argument
Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #8 kedy: 19. November , 2012, 01:14:22 »

clovek sa oznacuje za vsezravca asi fakt len preto, ze je schopny zozrat maso a neskapat na to (hned)
On nielen, ze neskape. On dokaze pri pravidelnej konzumacii kvalitneho masa celkom bezne dozit 80+ rokov. Naco zrat klicky?
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #9 kedy: 19. November , 2012, 01:17:08 »

lebo male koniky lubi boh, on lubi tiez aj mna
Zaznamenané
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #10 kedy: 19. November , 2012, 07:04:03 »

On nielen, ze neskape. On dokaze pri pravidelnej konzumacii kvalitneho masa celkom bezne dozit 80+ rokov. Naco zrat klicky?

Pretoze VEGAN POWER!!!
Zaznamenané
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #11 kedy: 19. November , 2012, 08:34:54 »

clovek sa oznacuje za vsezravca asi fakt len preto, ze je schopny zozrat maso a neskapat na to (hned). inac drviva vacsina vnutornych ci vonkajsich znakov je identicka s bylinozravymi stvoreniami. http://maso.skrabalek.cz/

a preco najprirodzenejsie? no ja neviem, je prirodzenejsie si zotrocit celu zivocisnu risu a degradovat zvierata na stroje na maso, vajcia, mlieko a kozuch? z uplne iracionalnych dovodov, pre vlastnu pohodlnost a tradiciu? okrem etickych dovodov ktore su myslim ze uz sami uplne dostacujuce, su tu zdravotne dovody. sice este aj dnes nieje problem sa docitat kadejake neodborne myty starich mám, ze mlieko a maso je zdrave. nie, nie je. zivocisne bielkoviny su ten najvacsi karcinogen aky dokazes do svojho tela dostat. okrem toho, kedze clovek zial ani v dlzke tenkeho creva sa nepodoba na vsezravca a s dlzkou 10 az 11 nasobku dlzky tela to ma takmer rovnako ako bylinozravec, zacina maso hnit po konzumacii este daleko pred tym, nez ho tvoj traviaci trakt spracuje a vyluci. nic prirodzene mi na tom nepripada. to, ze je nieco legalne, neznamena ze je to spravne. tych dovodov a argumentov je samozrejme x

hnitie mesa dlzka traviaceho traktu atd je sice pekne ale to plati pri surovom mese, a to je u ludi uplne inak kedze vecsina ho konzumuje tepelne upravene. treba tiez povedat ze keby bol clovek pravy bylinozravec snad by dokazal stravit celulozu a vlakninu co sa tiez nedeje, on totiz zere primarne plody

a konieckoncov clovek bol snad pocas 99% svojej existencie zberac a lovec, a jeho primarnou vyhodou bola vzdy schopnost prisposobit sa a to aj tym ze nebol odkazany na jeden druh potravy
« Posledná zmena: 19. November , 2012, 08:39:21 od vikur » Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #12 kedy: 19. November , 2012, 09:06:50 »

On nielen, ze neskape. On dokaze pri pravidelnej konzumacii kvalitneho masa celkom bezne dozit 80+ rokov. Naco zrat klicky?


nevite kde mam klicky od auta?>
Zaznamenané

bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #13 kedy: 19. November , 2012, 09:30:42 »

ty si eskimak? zdrvujuci argument

o nic lepsi ani horsi ako tvoj argument  Zdravíčko nech si kazdy je co uzna za vhodne. napriklad kamos co drzal diety a neviem co ine, zacal jedavat stylom paleo. nevyznam sa v tom, ale je v hojnom objeme maso s obsahom tukov kedykolvek a obmedzuje sacharidy. Asi takto nejako http://www.kokosovysvet.sk/medu/18-h2-Paleodieta-h2/54-15-pravidiel-paleo-stravy. Nechapal som ze do par mesiacov viditelne schudol a citi sa v pohode a zere od nevidim do nevidim.

Takze pre vacsinu stylov stravovania su argumenty pre aj proti. Ak vyhovuje tak gratulujem.
Btw frajerka je vegetarianka  a tiez funguje, len uz ma konecne denne nepresviedca, ze to je jedina cesta  Žmurk
Zaznamenané
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #14 kedy: 19. November , 2012, 10:08:15 »

ak clovek vysadi maso tak vaznym sposobom riskuje zdravie ak tie ziviny nenahradi inou stravou. nakolko vegetarianstvo/veganstvo nie je len o tom ze vysadim maso no musis prekopat tym cely svoj sposob stravovania. to co je prirodzene si myslim ze za ten dlhy cas sa uz vyvinulo. telo neni jebnute a ak mu chuti maso tak naco sa tomu srat do cesty?
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 17 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.095 sekund, 22 otázok.