Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 08:22:29
Strán: 1 [2] 3 4 ... 17 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Masozruti vs. bylinozravci  (Prečítané 39404 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
yeah
Hosť
« Odpoveď #15 kedy: 19. November , 2012, 10:14:14 »

byvaly spoluziak na strednej zacal so zhromazdovanim bukovskeho literatury a tak sa stalo, ze si nosil na desiatu kadejaky posny pohankovy sajrajt atd. kym mu po par rokoch nepovedali, ze ma uplne napicu kvny obraz, potom mu zlyhala imunita a dostal taku tu chorobu, ze sa mu zacali zapalovat klby v tele, polroka lezal doma... tak zacal znova zrat maso. ako pise niekto nadomnou, musis aj adekvatne ziv. zdroj potravy nahradit a nieco nahradit ani nejde.

... v suvislosti s tym bukovskym teraz pouzivame ustalene slovne spojenie, ze "usiel bukovskemu z lopaty"  Bavím sa skvele
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #16 kedy: 19. November , 2012, 10:14:22 »

jedna teria tvrdí že človekovi začal rast mozok ked prešiel z bylinnej na mäsitú stravu a s poprasku energie mu začal pučat mozok , na druhej strane kus tažkeho masa može hnit v nejakej klučke čreva aj 2-3 mesiace , mali sme na škole pekny predmet - náuka o výžive a tam nam tvrdili že pokial človek nevyrastie je dobre prímat živočíšne bielkoviny - potom už v pohode aj bez , ... ako sa hovorí v chine - maso sa masom živý
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #17 kedy: 19. November , 2012, 10:21:06 »

v cine nepouzivaju makke i na konci slovies jak kukam
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #18 kedy: 19. November , 2012, 10:23:17 »

maso je inak fajn... ja ho mam rad, zerem ho.. neviem ci sa nemylim ale nie je to prave maso co nam sposobuje produkciu testosteronu.? si pamatam jak tu niekto pisal ze bol chvilu vegan a ze mal z toho totalne soft cock  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #19 kedy: 19. November , 2012, 10:25:20 »

hnitie mesa dlzka traviaceho traktu atd je sice pekne ale to plati pri surovom mese, a to je u ludi uplne inak kedze vecsina ho konzumuje tepelne upravene. treba tiez povedat ze keby bol clovek pravy bylinozravec snad by dokazal stravit celulozu a vlakninu co sa tiez nedeje, on totiz zere primarne plody

a konieckoncov clovek bol snad pocas 99% svojej existencie zberac a lovec, a jeho primarnou vyhodou bola vzdy schopnost prisposobit sa a to aj tym ze nebol odkazany na jeden druh potravy

co sa tyka toho hnitia masa, tak neviem nakolko spravne info mas ty, ja sice odbornik na potravu nie som, ale zo zdroja ktory povazujem za dost presny a doveryhodny viem, ze maso taktiez tepelne upravene zacina este pocas travenia hnitie. rad sa ale necham poucit.
a ze clovek je bylinozravec netvrdim, je to zvlastny druh vsezravca. vonkajsie a vnutorne znaky su ale jednoznacne na strane bylinozravcov.
A ze clovek bol lovec, no ano, a? co z toho ostalo dnes? ako suvisi boj o vlastne prezitie a lov zvierat v nehostinnych zivotnych podmienkach so sedenim a honenim pecera pri telke, s absolutne neobmedzenymi moznostami a masovym "lovom" statisicov trpiacich zvierat vo velkochovoch len pre vlastne pohodlie a tradiciu, lebo tak to stara mama na dedine robili a moji predkovia co lovili mamuty tiez..?
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #20 kedy: 19. November , 2012, 10:27:20 »

neviem ci sa nemylim ale nie je to prave maso co nam sposobuje produkciu testosteronu.?

ano, uplne sa mylis
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #21 kedy: 19. November , 2012, 10:30:02 »

„Mezi obsahem nasycených a nenasycených tuků v potravě a hladinou testosteronu existuje vztah pozitivní úměrnosti, a to zejména u mužů, kteří cvičí s břemeny,“ říká sportovní fyziolog Dr. Jeff Volek z Ball State University (Indiana, USA). Z tohoto hlediska muži, kteří omezují příjem masa, mají ve srovnání s muži, kteří jsou velkými jedlíky masa, nižší hladinu testosteronu. Bylo také zjištěno, že vegetariáni měli vždy nižší hladinu testosteronu v krvi, i když jejich strava obsahovala stejné množství tuků, bílkovin a sacharidů jako u osob, které jedly maso. Znamená to, že nezáleží jen na obsahu tuku ve stravě, ale také na tom, odkud tuky pocházejí.''   

tak ja uz neviem :D
Zaznamenané

miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #22 kedy: 19. November , 2012, 10:30:48 »

milujem na veganoch jednu vec, ze ich strasne trapia statisice trpiacich zvierat. ale to ako sa ma ich sused, alebo ci kamos nepotrebuje pomoc, je im ukradnute  Bavím sa skvele
Zaznamenané

stoka!
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #23 kedy: 19. November , 2012, 10:34:27 »

milujem na veganoch jednu vec, ze ich strasne trapia statisice trpiacich zvierat. ale to ako sa ma ich sused, alebo ci kamos nepotrebuje pomoc, je im ukradnute  Bavím sa skvele

Asi tak. Pritom ale tiez zabudaju na utrpenie rastlin a na ich prava na dostojny zivot. Je mi do plaču
« Posledná zmena: 19. November , 2012, 10:34:47 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #24 kedy: 19. November , 2012, 10:34:31 »

milujem na veganoch jednu vec, ze ich strasne trapia statisice trpiacich zvierat. ale to ako sa ma ich sused, alebo ci kamos nepotrebuje pomoc, je im ukradnute  Bavím sa skvele

ja sice vegan (aspon zatial) nie som, ale zaujimaju ma vsetky trpiace bytosti, samozrejme v prvom rade ludia, ale ze by mi prave niektory  sused visel dolu hlavou zaveseny za nohu, s podrezanym hrdlom a niekto by ho stahoval z koze pri tom, ako je este pri vedomi som si nevsimol
Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #25 kedy: 19. November , 2012, 10:36:15 »

to nebolo na margo teba krtko, len tak vseobecne co som stihol vypozorovat  Bavím sa skvele
Zaznamenané

stoka!
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #26 kedy: 19. November , 2012, 10:37:02 »

vsak a v prirode akoze nikto netrpi a vsetko je rozpravkove? si uz niekedy videl ako vlky zezeru jelena, alebo lev volaku antilopu? uplne je to popici pre ne  Bavím sa skvele
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
stevino179
Hosť
« Odpoveď #27 kedy: 19. November , 2012, 10:41:37 »

tak Progi aj rastliny su žive organizmy
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #28 kedy: 19. November , 2012, 10:48:03 »

toto je strasne obohrata debata, poznam forum, kde prebieha uz roky. v zasade ide o to, ze pokial vegetarian/vegan neni j*ebnuty a svoje nazory nenuti militantne celemu svetu, tak v pohode rozumiem jeho etickym dovodom. z odborneho hladiska sam argumentovat neviem, ale co som tak vypozoroval, tak vegetarianstvo/veganstvo v podobnych debatach taha zvacsa za kratsi koniec, takze ktovie. roky som mal kolegu vegana, vzdy sme debatovali a velakrat som sa nim nechal krmit. v zasade mam na vegansku stravu asi taky nazor, ako na nealkoholicke pivo - chut by sa aj podobala, ked sa chce, ale inak po kazdej inej stranke nahovno :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #29 kedy: 19. November , 2012, 10:50:05 »

vsak a v prirode akoze nikto netrpi a vsetko je rozpravkove? si uz niekedy videl ako vlky zezeru jelena, alebo lev volaku antilopu? uplne je to popici pre ne  Bavím sa skvele

mysliem, ze zozratie vlkom pre antilopu asi nebude tak paradny zazitok, ako pre tie kurátka vo velkochovoch, od narodenia Ja som čert..
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 17 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.063 sekund, 22 otázok.