Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
22. September , 2024, 07:39:46
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zoom R8  (Prečítané 4367 krát)
0 užívateľov a 5 Hostí prehliada túto tému.
Dugerr
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 143


« kedy: 29. November , 2012, 21:24:30 »

Nedavno som si všimol tuto srandu, a rozmyšlam či sa to oplati kupiť, ked nieje k dispozicii PC, respektive či to nieje pohodlnejšie a kvalitnejšie ako nahravanie ( na amaterskej urovni) cez zvukovku do PC. Nema to niekto doma, alebo neskušal to niekto z vas ? :)
Zaznamenané
majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #1 kedy: 02. December , 2012, 16:29:46 »

Tak na bicie to určite nie je.
Zaznamenané
Dugerr
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 143


« Odpoveď #2 kedy: 02. December , 2012, 16:34:03 »

ja to chcem na gitaru nie na bicie :) bicie sa dorobia v EZdrummer-ovi :)
Zaznamenané
lava_ruka_boha
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 70


« Odpoveď #3 kedy: 02. December , 2012, 16:35:19 »

skusal som, ale len tak dietne, nebolo vela casu, ale za ten den co som to mal k dispozicii poviem ze sa oplati, ked sa s tym trosku pohras tak sa na tom da spravit v pohode nahravka a mne sa to viac pozdavalo ako nahravat cez zvukovku do pc, zobral som si to so sebou, pc som nepotreboval a nahraval som.
Zaznamenané
majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #4 kedy: 02. December , 2012, 16:43:55 »

Tak na gitaru ti je zas zbytočne toľko stôp a do 200e zoženieš zvukovku s lepším prevodníkom ako hento.
Zaznamenané
Dugerr
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 143


« Odpoveď #5 kedy: 02. December , 2012, 17:59:51 »

Tak na gitaru ti je zas zbytočne toľko stôp a do 200e zoženieš zvukovku s lepším prevodníkom ako hento.

tak ale zas mna zas laka ta vyhoda že nebudem musieť robiť všetko cez PC, a 8 stôp prečo nie ? Ma to looper, nahraš podmaž dve gitary, do toho dalšia, a dalšia + niejaky atmosfericky FX efekt  Bavím sa skvele myslim že sa to využiť celkom da... akurat že nedavno som kupil behringer zvukovku za 28€ na ulici našiel subwoofer požičal si reprak a všetko ide ako ma.. :D Porovnavane odbornikom s Mesa boogie a malo to rovnaky zvuk uplne , len musim kupiť kvalitnejši leukoplast lebo reprak ma len kabliky a vopchal som ich do cinču, a dakedy to tam treba kus pritlačiť ale to sa vyrieši
Zaznamenané
Revival
nováčik
*
Príspevkov: 33


« Odpoveď #6 kedy: 02. December , 2012, 20:05:18 »

na bicie odporucam Addictive a Battery
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 07. December , 2012, 08:47:05 »

objadnane... tesim sa na to. do teraz som pouzival boss micro br, ale strelil som jo a idem do tohto viac stop (+ nekonecne virtualnych) sampler, programovatelne bicie v roznych metroch, gitar efekt processor, metronom z volitelnym outputom, + stereo kondenzatorve microfony, + interface k pocitacu + Cubase 5 LE !... jasna volba pre mna pretoze som vyuzijem naplno vsetky jeho funkcie.

vrelo odporucam

kupujem to aj s dovodu, ze ked nahravam gitary, nechcem uz viac sedavat za pocitacom a veci kuskovat - takato masinka ma nuti skor vec ponat vcelku a byt zas viac gitaristom ako opravovacom/programovacom :-)
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 07. December , 2012, 08:52:17 »

+ prenosnost a ide to na 4 tuzkove baterie... fakt mi to dava kopec vyhod, co sa mi casto hodia. podotykam este, ze nevyradujem pocitac zo svojho nahravacieho procesu. v nom sa bude vsetko mixovat a efektovat. zoom r8 budem pouzivat VYHRADNE na trackovanie surovych gitar z podu x3 (a ak budu dopbre zvuky i zo zoomu) a na zive hranie s loopmi/bubenikom (podla kliku) (ma to programovatelny playlist, cize mozeme frcat cely koncertny program v roznych metroch plynule za sebou)


Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
Dugerr
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 143


« Odpoveď #9 kedy: 07. December , 2012, 09:31:11 »

tak po vyplate objednavam asi tiež, len ma sere že muziker to ma lacnejšie ako thomann  Smútim
Zaznamenané
kuna
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 398



« Odpoveď #10 kedy: 04. Marec , 2013, 14:22:29 »

ola rozhodujem sa medzi boss micro br80 a zoom r8 ak ma nekto skusenosti z timhle verjajgom piste co se vice oplati
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 04. Marec , 2013, 14:37:30 »

ola rozhodujem sa medzi boss micro br80 a zoom r8 ak ma nekto skusenosti z timhle verjajgom piste co se vice oplati

tiez som sa rozhodoval medzi tymito dvomi. v prvom rade si porovnaj ich funkcie. to je klucove. ja osobne som nakoniec ocenil, ze zoom ma pohodlnejsie, klasickejsie ovladanie (fadre) a ze moze sluzit aj ako sampler a tiez interface a ze mal pribaleny software cubase 6 LE. tvoje preferencie mozu byt ine, napr. velkost pripadne pokrocily rezim pre trenovanie gitarovej hry... vtedy by som bral boss br80 (micro br som vlastnil a bol som velmi spokojny)
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 04. Marec , 2013, 14:40:23 »

este jedna vec predsa - som zo zoom R8 plne spokojny, robi presne co som od neho chcel. ale aj tak ma prekvapil - negativne - gitarove efekty a simulacie su PRISERNE v porovnani s bossom. ak ti ide o zvuk gitary primarne, urcite boss  Na zdravie!
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
kuna
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 398



« Odpoveď #13 kedy: 04. Marec , 2013, 14:54:23 »

este jedna vec predsa - som zo zoom R8 plne spokojny, robi presne co som od neho chcel. ale aj tak ma prekvapil - negativne - gitarove efekty a simulacie su PRISERNE v porovnani s bossom. ak ti ide o zvuk gitary primarne, urcite boss  Na zdravie!
primarne mi ide o toto aparat mam v skusobni takze potrebujem neco male mobilne co okamzite dokaze aj zaznamenat napady kedze si to nahravat na mobil je ciganske,a este sa chcem opitat jednu dolezitu vec ci sa daju nastrihavat riffi do stopy alebo proste musis zahrat celu stopu na supu ako pri analogu a este k boss ,zo zabudovanymi mikrofonmi sa da dobre zosnimat aparat alebo radsej pouzit simulacie z neho
Zaznamenané
lava_ruka_boha
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 70


« Odpoveď #14 kedy: 04. Marec , 2013, 21:11:22 »

ja som si u nas kupil R8 par mesiacov do zadu za nejakch 249,-€ a vobec nelutujem tu investiciu. male, prenosne, PC mi k tomu netreba, prenasam aj do skusobne aj domov v pohode to slape ako ma, zatial dokonale uspokojuje moje potreby  :) kvalitou nahravky mi to postacuje, ved nejdem na tom robit profi nahravky, na zaznamenavanie napadov a robenie nejakych demo-nahravok super vec  Som za vodou kámo
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.067 sekund, 23 otázok.