Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 01:09:23
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Seymour Duncan - DejaVu delay  (Prečítané 1156 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« kedy: 20. December , 2011, 19:28:48 »

Zaobstaral som si novy efekt - este ho nemam ako vyskusat. Ale len tak sa spytam, ci s nim nema nikto skusenost. Ja len v kutiku duse verim ze bude normalne fungovat v seriovej slucke mesa caliber 50.


* seymour duncan delay.jpg (20.8 KB, 300x300 - prehliadnuté 332 krát.)
« Posledná zmena: 20. December , 2011, 19:29:59 od exhumer » Zaznamenané

WEIRD THRASH
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #1 kedy: 23. December , 2011, 10:27:42 »

tak vcera som to konecne mohol zapojit(mal som ho v seriovej slucke) - efekt mozem len doporucit, nezere signal- true bypass (ale da sa nastivt aj doznievanie delayu po vypnuti - vtedy nie je true bypass), hra ako ma, da sa lahko nastavit ako kto potrebuje a ma mnoho pouzitelnych features - mozete miesat medzi digitalnym a analogovym delayom, su tam analogove modulacie...
Zaznamenané

WEIRD THRASH
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #2 kedy: 30. December , 2011, 21:53:03 »

Asi som efekt prilis prechvalil. Dnes sa mi stala neprijemna vec - delay akoby "zamrzne". Bud zhasne alebo svieta diody, pripadne len 1 z nich a nereaguje - neda sa vypnut, iba ak sa vytiahne adapter. Skusal som viac adapterov, aj baterku aj kable...stale to robi - obcas ide obcas nejde. Som z toho zufaly - vedel by sa mi na to niekto pozriet? Kupoval som to z 2. ruky takze zaruka tam uz asi nie je.
Zaznamenané

WEIRD THRASH
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #3 kedy: 31. December , 2011, 00:04:53 »

zrovna dnes som si pozeral videa na youtube na tento delay. Smola, velka neprijemnost sa ti udiala. Treba sa popytat u distributora, ci sa to opakuje, pripadne ako sa da tento problem riesit.
Zaznamenané
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #4 kedy: 27. Apríl , 2012, 05:32:02 »

Skusim sa opytat aj ked je to asi hlupost. Moze nieco v slucke aparatu sposobovat, ze sa ten delay vypina? Chalan co mi to predal to skusal doma (nema efektovu slucku, cize napriamo) a jemu to nerobi. Ja som skusal aj baterku a 2 adaptery a robilo to. Ide aj o to ze vacsina efektov co som skusal, znelo v slucke zle (chorusy, flangery a ine delaye) - degraduje to nejakym sposobom signal(na delayoch opakovanie nebolo skoro vobec pocut), chorusy a flangery divno piskali a vela tych efektov bolo true bypass. Aparat mam mesa boogie caliber 50+ kde je seriova slucka. Co som cital fora, tak problemy so sluckami su - problemy na vstupe a vystupe(napr. zoxidovane samice), opotrebovane kapacitory v hlave atd.
Zaznamenané

WEIRD THRASH
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 27. Apríl , 2012, 10:25:12 »

neviem, ci netrepnem... ale stare marky boli tym zname, ze im liezlo zo sendu strasne vela voltov a kopec efektov to neznieslo a hralo uplne nahovno. to iste som mal problem aj s acousticom... nove marky to maju urcite vyriesene k dokonalosti, ale Calibre sa robili tusim este koncom 80tych rokov, takze ktovie, ci nemas presne aj ty ten problem... ja ked som mal chvilocku Caliber, tak sa priznam, ze som mu v slucke nikdy nic neskusal...
Zaznamenané
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #6 kedy: 28. Apríl , 2012, 12:48:28 »

neviem, ci netrepnem... ale stare marky boli tym zname, ze im liezlo zo sendu strasne vela voltov a kopec efektov to neznieslo a hralo uplne nahovno. to iste som mal problem aj s acousticom... nove marky to maju urcite vyriesene k dokonalosti, ale Calibre sa robili tusim este koncom 80tych rokov, takze ktovie, ci nemas presne aj ty ten problem... ja ked som mal chvilocku Caliber, tak sa priznam, ze som mu v slucke nikdy nic neskusal...
ale to by sa dalo nejak vyriesit, ci?
Zaznamenané

WEIRD THRASH
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 28. Apríl , 2012, 13:22:48 »

ale to by sa dalo nejak vyriesit, ci?

hlavne musis vediet, ci je to ten problem... mne to brdo na acousticu robil zasahom do zapojenia, nejake odpory ci co tam daval, ale ze to je vzdy velmi citlive, ze to moze rozosrat zvuk celeho aparatu... sa musis ale poradit s niekym, kto sa vyzna naozaj, cize ne so mnou :)
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #8 kedy: 28. Apríl , 2012, 17:14:00 »

=nove marky to maju urcite vyriesene k dokonalosti,



nie nemaju :) v anglictine tomu nadavaju ze line level signals a je to presne to co popisujes, niektore efekty proste nemozu byt v tej signalovej ceste lebo im prepaluje vstup
Zaznamenané

exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #9 kedy: 10. December , 2012, 07:53:51 »

Zabudol som napisat, ze efekt bol ok(mal som to zapojene cez gator napajanie a tento jediny efekt bol v slucke, ostatne boli napriamo a to robilo paseku) a ze vrelo odporucam. Potenciometer miesajuci digitalny a analogovy delay je asi ta najlepsia vychytavka :)
Zaznamenané

WEIRD THRASH
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.061 sekund, 23 otázok.