Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
25. Apríl , 2024, 20:02:09
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 35 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Carpathian guitars - MULEN  (Prečítané 129422 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
marosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 420



« Odpoveď #45 kedy: 09. December , 2012, 12:45:23 »

tak toto sa mi velmi lubi.  Na zdravie!
Zaznamenané
1Mulen1
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 140



« Odpoveď #46 kedy: 09. December , 2012, 12:53:09 »

to si si niekde objednal? Myslim hlavne elektroniku a riadiaci soft.

A tie vedenia linearne si ako robil? lebo to je celkom problem, aby to bolo rovno  Zdravíčko


Linearne vedenia a elekronika je kupena cez ebay... ale elekronika čo je na tomto obrazku je momentalne v krabici lebo robila si čo chcela a kupil som si poriadnu elekroniku a teraz to šlape jak hodinky :)
Zaznamenané

1Mulen1
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 140



« Odpoveď #47 kedy: 09. December , 2012, 12:54:43 »

tak toto sa mi velmi lubi.  Na zdravie!

Hehe konečne si mi aj niečo pochvalil :D
Zaznamenané

tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #48 kedy: 09. December , 2012, 13:01:01 »

takato ppci handmade cnc? akoze wat da fak? tak, toto uz ano.  Zdravíčko
Zaznamenané

KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #49 kedy: 09. December , 2012, 13:05:27 »

ked mozem mat telo a krk spravený v presnosti 0.05mm prečo by som mal pouzivat rašplu. A myslim ze umenie tam ostava tak či tak.
Lebo heslo handmade výrobcov je "Tvarová a zuková jedinečnosť každého nástroja"  Bavím sa skvele
Ide tak trochu aj o zachovanie remesla a sebazdokonaľovanie sa a šetrenie peňazí (výroba trvá dlhšie, tak nemíňame toľko na matriál  Bavím sa skvele)
Zaznamenané
1Mulen1
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 140



« Odpoveď #50 kedy: 09. December , 2012, 13:26:10 »

Lebo heslo handmade výrobcov je "Tvarová a zuková jedinečnosť každého nástroja"  Bavím sa skvele
Ide tak trochu aj o zachovanie remesla a sebazdokonaľovanie sa a šetrenie peňazí (výroba trvá dlhšie, tak nemíňame toľko na matriál  Bavím sa skvele)

hehe tak to suhlasím ale moje heslo je ked uz mam doma cnc prečo by som to struhal ručne :D a zvukovú jedinečnost maju aj cnc gitary :) preto som vlakno nenazval handmade ale homemade :) kazdý si pomahame ako vieme ty si vyrabas sam šablony a ja mašinku :)
Zaznamenané

1Mulen1
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 140



« Odpoveď #51 kedy: 09. December , 2012, 13:29:11 »

takato ppci handmade cnc? akoze wat da fak? tak, toto uz ano.  Zdravíčko

ubezpečujem ta ze to je fakt iba hobby cnc :) este chcem vymenit trapezove šroby za guličkové a dorobit vakuovy stol na uchytavanie materialu ...... ale to ked pozeram borcov čo doma vyrabaju mašinky na cncfore fuuuuu na to sa veru nechytam   Žmurk  je to trošku iná liga
Zaznamenané

pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #52 kedy: 09. December , 2012, 13:30:25 »

Sánka dolu šéfe. Gitara mi síce vizuálne nesedí (kobyla, lebka), ale to je fuk. Vitaj na fóre  Na zdravie!
Zaznamenané
marosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 420



« Odpoveď #53 kedy: 09. December , 2012, 15:39:32 »

Hehe konečne si mi aj niečo pochvalil :D
ale sak ja som neni voci tvojej robote zaujaty aj ked si mi frajerku pretiahol. len som napisal svoj nazor. branko tu do mna rypal ,tak som ho rozviedol. mozno z tej dalsej budem paf. proste sa mi lubi hand made doslova. nelubi sa mi na nej to co "subjektivne" ostatnym. s tej frezy som paf uz teraz. vyzera ako s profesionalnej linky. dotiahnuta do detailov aj farba je pekna, linearne vedenie je krasne ,lebo uz som kadejake videl... Zdravíčko
Zaznamenané
1Mulen1
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 140



« Odpoveď #54 kedy: 09. December , 2012, 16:42:28 »

tak je to prvy kusok a človek sa učí najlepšie prakticky :) Napriklad s čim niesom spokojny ako som zabrusil pražce .... nemal som s tym žiadne skusenosti ale myslim ze na druhom kúsku to bude uplne o inom :) a tá zelena kobylka je tam preto ze original wilkinson kobylky stoja okolo 60€ a teraz na nu nemam love tak som sa aspon takto vynašiel
Zaznamenané

palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #55 kedy: 09. December , 2012, 17:42:41 »

parada!!! kaslat gitary, chcem cnc a stahovat si modely z internetu  Popiskujem si

inak aku mieru aizacie pouzivaju velke firmy? maju aj nieco na prazce, resp. co MUSIA robit rucne?
Zaznamenané
marosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 420



« Odpoveď #56 kedy: 09. December , 2012, 17:59:12 »

parada!!! kaslat gitary, chcem cnc a stahovat si modely z internetu  Popiskujem si

inak aku mieru aizacie pouzivaju velke firmy? maju aj nieco na prazce, resp. co MUSIA robit rucne?
maju specialnu cirkularku s 24 kotucmy, ale videl som to na nete u dakeho slovenskeho vyrobcu. velke firmy nic nerobia rucne mozno okrem lakovania a lestenia. este aj struny navyjaju vrtackou. masterbuilder pride do skladu a vybere si najlepsie kusi dielov a sklada.
« Posledná zmena: 09. December , 2012, 18:00:24 od marosisko » Zaznamenané
1Mulen1
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 140



« Odpoveď #57 kedy: 09. December , 2012, 18:15:31 »

ja som robil aj zarezy pre pražce na cnc frezke aj diery pre značky... su spravene uplne presne akurat to trvalo lebo som kupil 0.5mm frezičku a išiel som postupne do hlbky po 0.5 mm a ani rychlost som nemal vysoku aby sa frezka nezlomila
Zaznamenané

KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #58 kedy: 09. December , 2012, 18:32:30 »

Fender Custom shop je ručná robota, chlapíci drevo ručne opracovávajú, možno aj polotovar si vyrábajú sami.
Veľa výrobcov (tuším aj Igor Keller) používaa šablóny na pražce, to je pravítko, ale miest cm tam sú vzdialenisti odišné - vzdialeosť pražcov.
Zaznamenané
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #59 kedy: 09. December , 2012, 18:47:30 »

Fender Custom shop je ručná robota, chlapíci drevo ručne opracovávajú, možno aj polotovar si vyrábajú sami.
Veľa výrobcov (tuším aj Igor Keller) používaa šablóny na pražce, to je pravítko, ale miest cm tam sú vzdialenisti odišné - vzdialeosť pražcov.

to mas odkial s fender custom shopom?
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 35 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.087 sekund, 22 otázok.