Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 11:52:40
Strán: 1 [2] 3 4 ... 35 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Carpathian guitars - MULEN  (Prečítané 129145 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #15 kedy: 08. December , 2012, 10:37:36 »

to si sa velmi nenarobil. vyzera to pekne opracovane na prvy krat zato sa pytam. nepaci sa mi dizajn loga nie jeho spracovanie. celkovo dizajn gitary je dost uleteny.
Sak ukaz tvoj produkt, maestro ! :)

btw, krasna robota, mne sa ta tmavozelena paci :)
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #16 kedy: 08. December , 2012, 10:39:06 »

mna by skor zaujimalo, ako si vyrobil doma CNC frezu  Bavím sa skvele

podla nakresov plexiny
Zaznamenané

marosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 420



« Odpoveď #17 kedy: 08. December , 2012, 13:03:21 »

Sak ukaz tvoj produkt, maestro ! :)

btw, krasna robota, mne sa ta tmavozelena paci :)

sak ja ti ukazem. to neni o maestro. to je pasova vyroba. naprogramovat cnc frezu je ovela jednoduchsie ako presne vypilit a orasplovat hmatnik. to ako ked ti niekto vytlaci obraz na atramentovej tlaciarni, alebo spravy gitarove solo na pc.  ale sak pekna ,dobre moze byt. to ja len moj vztah k takejto robote. ta gitara je zmaknuta ,lebo ju urobil stroj ,ale to co uz bolo na "majstrovi" podla mna neni nic moc... 
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #18 kedy: 08. December , 2012, 13:15:54 »

Raz bola taka debata kdesi, ked sa porovnavalo rucne pajkovanie vs. strojove. To stojove zapajkovalo kazdy kontakt na 100%, kde pri rucnom pajkani clovek neraz moze urobit studeny spoj. Ale samozrejme, ziadna technika nemusi byt vzdy 100%. :)

btw, ak mas presnu predstavu o nejakom krku a zadanim udajov do stroja ti to vie dany stroj vyrobit, tak preco by som sa mal jebat s nejakou rasplou a brusenim sa blizit k nejakemu idealu krku.

Napriklad.
Zaznamenané

marosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 420



« Odpoveď #19 kedy: 08. December , 2012, 13:19:13 »

Raz bola taka debata kdesi, ked sa porovnavalo rucne pajkovanie vs. strojove. To stojove zapajkovalo kazdy kontakt na 100%, kde pri rucnom pajkani clovek neraz moze urobit studeny spoj. Ale samozrejme, ziadna technika nemusi byt vzdy 100%. :)

btw, ak mas presnu predstavu o nejakom krku a zadanim udajov do stroja ti to vie dany stroj vyrobit, tak preco by som sa mal jebat s nejakou rasplou a brusenim sa blizit k nejakemu idealu krku.

Napriklad.
aby sa to mohlo volat umenie...
okrem ineho na nete stiahnes plno 3D objektov a aj gitary. takze uz sa len dostat k cnc freze a to je tiez umenie...
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #20 kedy: 08. December , 2012, 13:22:13 »

Ja som velky fanusik CNC pri stavbe nastrojov.  Na zdravie!
Podla mna nenahraditelna vec z viacerych pohladov.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #21 kedy: 08. December , 2012, 13:25:21 »

aby sa to mohlo volat umenie...
okrem ineho na nete stiahnes plno 3D objektov a aj gitary. takze uz sa len dostat k cnc freze a to je tiez umenie...
Frezu ma dnes kazdy sikovnejsi stolar. Dokonca poznam takych asi troch.

"aby sa to mohlo volat umenie..." - to uz co je ? Bavím sa skvele To si pozeraj potom masterbuilderov, ktori vyrobia gitaru a vlozia ju za sklo a tam aj bude cely svoj cas. PRS neni umenie ? Resp. co je umenie, co sa hratelnych gitar tyka ?

Pre mna je umenie vytvorit gitaru - akymkolvek sposobom - aby bola hratelna, ladila, splnala moje poziadavky a aby aj cosi vydrzala.  
Zaznamenané

Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #22 kedy: 08. December , 2012, 13:30:07 »

Pointa je ta, ze ked to niekto robi vsetko rucne, tak musi mat vacsi skill a cit pre vec a viac sa namakat na tom. Cize je viac majstrom manualneho remesla ako ked niekto nahodi kopu udajov do frezy a ta spravi tu robotu zanho.
Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #23 kedy: 08. December , 2012, 13:30:25 »

Frezu ma dnes kazdy sikovnejsi stolar. Dokonca poznam takych asi troch.
Fuuha zíram a čo s takou cnc frézou robí šikovnejší stolár? okrasy do ikei?
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #24 kedy: 08. December , 2012, 13:32:10 »

Fuuha zíram a čo s takou cnc frézou robí šikovnejší stolár? okrasy do ikei?
Napriklad.
Zaznamenané

1Mulen1
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 140



« Odpoveď #25 kedy: 08. December , 2012, 13:54:17 »

mna by skor zaujimalo, ako si vyrobil doma CNC frezu  Bavím sa skvele

No popravde cnc frezku som vyrobil lahšie ako gitaru :D Moja prva cnc frezka bola z MDF dosky tu som predal a spravil som zo železa :) aj fotky zo stavby frezky mam niekde ale to sem asi nepatrí :)
Zaznamenané

BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #26 kedy: 08. December , 2012, 13:57:44 »

No popravde cnc frezku som vyrobil lahšie ako gitaru :D Moja prva cnc frezka bola z MDF dosky tu som predal a spravil som zo železa :) aj fotky zo stavby frezky mam niekde ale to sem asi nepatrí :)

Daj to sem Žmurk

Inak klobuk dole. Vkus hodnotit nema zmysel. Objektivne to vyzera na paradny nastroj. Bodli by slusne ukazky.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #27 kedy: 08. December , 2012, 14:10:36 »

pekna gitara, pokial hra dobre, tak je uplne jedno, ci bolo telo a krk frezovane alebo nie..
Zaznamenané
marosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 420



« Odpoveď #28 kedy: 08. December , 2012, 16:00:22 »

Frezu ma dnes kazdy sikovnejsi stolar. Dokonca poznam takych asi troch.

"aby sa to mohlo volat umenie..." - to uz co je ? Bavím sa skvele To si pozeraj potom masterbuilderov, ktori vyrobia gitaru a vlozia ju za sklo a tam aj bude cely svoj cas. PRS neni umenie ? Resp. co je umenie, co sa hratelnych gitar tyka ?

Pre mna je umenie vytvorit gitaru - akymkolvek sposobom - aby bola hratelna, ladila, splnala moje poziadavky a aby aj cosi vydrzala.  
tema sa vola "moje home made guitar" nechapem preco riesis moje prispevky. su to moje nazory a patria tvorcovy tejto temy. moj pocit je taky ze obdivujem ludi ktory rucne urobia gitaru. vyrobit gitaru na cnc freze nieje nic osobne a chvalihodne. este aj to co mohol tvorca ovplivnit sa mi nelubi. pre mna je fascinujuce nieco tvorit a nie mat to hotove v rukach. chapes tomu. ja nehovorim ze ta gitara je zla a ze nebodaj zle hra ,alebo neladi. robil som v dielni s cnc frezou chlapik co to obsluhoval zrovna umelec nebol...
Zaznamenané
pet
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 90



« Odpoveď #29 kedy: 08. December , 2012, 17:11:15 »

Pointa je ta, ze ked to niekto robi vsetko rucne, tak musi mat vacsi skill a cit pre vec a viac sa namakat na tom. Cize je viac majstrom manualneho remesla ako ked niekto nahodi kopu udajov do frezy a ta spravi tu robotu zanho.


Aj keby si hneď mal hotové diely napríklad kúpené z Warmothu, tak príprava, nalakovanie a posklaskladanie vyžadujú stále dostatok zručnosti. Mám za sebou pár gitár aj ručne aj na CNC a s niektorými robenými na CNC bolo viac roboty. Aj tak väčšina hand made výrobcov robí hlavne podľa šablón - niektorí si ich dokonca ani nerobia sami ale si ich kúpia. Čiže skutočná "majstrovská" práca sa potom týka akurát profilu krku. Samozrejme pokiaľ sa nejedná o telo s profilom typu LP alebo PRS...
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 35 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.043 sekund, 23 otázok.