Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 23:18:55
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 35 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Carpathian guitars - MULEN  (Prečítané 129490 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
1Mulen1
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 140



« Odpoveď #120 kedy: 30. December , 2012, 03:00:13 »

ahaa taaak preglejku  ha ha ha ked bude mat niekto želanie preglejkovu guitar tak nieje problem hehe  Na zdravie!
Zaznamenané

KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #121 kedy: 30. December , 2012, 08:32:44 »

števo nechapem prečo by to nemalo dobre hrat  Beeee jasen a javor su velmi dobre rezonančne dreva a este tam mam aj komory  Žmurk
Tu by som si dovolil trochu nesúhlasiť. Jaseň a javor sú rezonančné drevá tak ako každé iné, nie každý kus je dobrý  Žmurk
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #122 kedy: 30. December , 2012, 10:20:33 »

ja netvrdím že to nehrá -ani náhodou môže to píst /aj ked podla mna každá rezonovať nebude/  ,len tvrdím že vybrat dobru akustickú dosku je celkom veda a neni to otom že objedanm si pekny jasen  , javor ....a bude to bomba , sa pozrite na fokus , cort .... a company obvykle maju pekne dosky aj riadne cnc a hrajú jak polená
akože ja chlapa obdivujem ako spravil tu frézu  Zdravíčko fakt klobúk dole pan majster , aj prevedenie gitar je na výbornej úrovni len tvrdím že výroba hudobných nástrojov je o selekcii skúsenostiach a je to tak trocha aj veda o akustike   
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #123 kedy: 30. December , 2012, 10:22:36 »

cort
ty si tych cortiek vela v ruke nedrzal, ze?
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #124 kedy: 30. December , 2012, 10:39:40 »

ale držal a dost aké su pekne také su hluché a čím dlhšie ich máš doma tým su hluchšie to sú dobre gitari len tak pre ťažko sefektovaných  /alebo safektovaných / metlákov , to poznám take tie spory typu mam handmade fokus Lp a je to uuuplne delo hra ako gibson.... pcha
ale keď sa vrátim k téme , ked je to na tej cnc freze také relatívne jednoduché je to skvela vec na experimenty  , bolo by pochodiť po dedinách po padlášoch nekake staré dosky pohladat alebo staré hrady atak ved aj stradivarky boli spravené udajne  s trámu
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #125 kedy: 30. December , 2012, 11:27:31 »

ja netvrdím že to nehrá -ani náhodou môže to píst /aj ked podla mna každá rezonovať nebude/  ,len tvrdím že vybrat dobru akustickú dosku je celkom veda a neni to otom že objedanm si pekny jasen  , javor ....a bude to bomba , sa pozrite na fokus , cort .... a company obvykle maju pekne dosky aj riadne cnc a hrajú jak polená
akože ja chlapa obdivujem ako spravil tu frézu  Zdravíčko fakt klobúk dole pan majster , aj prevedenie gitar je na výbornej úrovni len tvrdím že výroba hudobných nástrojov je o selekcii skúsenostiach a je to tak trocha aj veda o akustike   

s tym suhlasim.. to ze je nieco drevo este neznamena ze je to vhodne na stavbu hudobneho nastroja
Zaznamenané

BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #126 kedy: 30. December , 2012, 11:30:42 »

Presne, napríklad breza, bonsai alebo preglejka Beeee
Zaznamenané
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #127 kedy: 30. December , 2012, 11:34:47 »

Števino, nič v zlom, ale handmade Fokus je asi ako demokracia v KĽDR  Bavím sa skvele Proste napísané to tam môže byť, ale ani jedno to nevidelo. Fokusy sú maximálne nalakované v ČR a stoja potom 4x toľko ako tie čo sa lakujú v Číne
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #128 kedy: 30. December , 2012, 11:59:48 »

Inak, co sa toho ebenu tyka... hral som uz na barsjake gitary, kde telo bolo od jasena po mahagon a vzdy hmatnik eben. Nikdy som nemal pocit, aby bola gitara nejak uvrieskana, prevyskovana, atd...

Podla mna je dolezitejsie nastavenie gitary (rozne sklony v spravnych polohach) nez samotny vyber driev/snimacov. Mozno vznikne flame, ale ako som spominal v niektorych temach - donedavna som mal doma gitary na nastavovanie a z jednej gitary som dostal LEN NASTAVENIM krku niekolko roznych charakterov zvuku. Raz gitara plieskala jak dabel, druhym nastavenim sa tvarila ako hlucha. :)

Spominam to presne tu: http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,363.msg475905.html#msg475905
Zaznamenané

1Mulen1
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 140



« Odpoveď #129 kedy: 30. December , 2012, 12:06:53 »

chalani ja ani netvrdím ze som profi vyrobca a vyrabam profi nastroj .... jednoducho ma to baví ovela viac jak sedet kazdy piatok sobotu v hospode a čo tam niekto prepije ja dam do dreva a lakov :) inak ten jaseň je z 20 rokov starých schodov čo sme mali predtym na baraku a ked sa davala dlažba tak som si to odložil takze ziadne čersvé drevo. A do dreva sa nevyznam a neviem aky by malo mat zvuk ked po nom poklepem som len obyčajný hobbysta :)
Zaznamenané

BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #130 kedy: 30. December , 2012, 12:07:42 »

Pokračuj a jeb na internetových pisálkov, vymakáš sa aj sám Žmurk
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #131 kedy: 30. December , 2012, 12:11:40 »

chalani ja ani netvrdím ze som profi vyrobca a vyrabam profi nastroj .... jednoducho ma to baví ovela viac jak sedet kazdy piatok sobotu v hospode a čo tam niekto prepije ja dam do dreva a lakov :) inak ten jaseň je z 20 rokov starých schodov čo sme mali predtym na baraku a ked sa davala dlažba tak som si to odložil takze ziadne čersvé drevo. A do dreva sa nevyznam a neviem aky by malo mat zvuk ked po nom poklepem som len obyčajný hobbysta :)
Vyber dreva je sice dolezita vec, dava nastroju zvukovy charakter, ale je x dalsich veci, ktore musia (resp. mali by) s vyberom dreva suvisiet. Nakoniec - know-how. Som presvedceny, ze aj keby hocijakemu vyrobcovi na svete ponukol Fender drevo, tak nevyrobi gitaru Fender.
Zaznamenané

BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #132 kedy: 30. December , 2012, 12:12:23 »

No veď to som mu hovoril teraz!
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #133 kedy: 30. December , 2012, 12:21:32 »

Inak, co sa toho ebenu tyka... hral som uz na barsjake gitary, kde telo bolo od jasena po mahagon a vzdy hmatnik eben. Nikdy som nemal pocit, aby bola gitara nejak uvrieskana, prevyskovana, atd...
eben na hmatniku sa skor prejavi v attaku, eben ma rychly attack, ton potom znie trosku akoby komprimovane
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #134 kedy: 30. December , 2012, 12:31:31 »

eben na hmatniku sa skor prejavi v attaku, eben ma rychly attack, ton potom znie trosku akoby komprimovane

To je vzdy len teoria, ktora sa nemusi a moze v praxi stat pravdou. Mam 2 gitary s ebenom na hmatniku, jelsa telo, javor krk a hraju diametralne odlisne. Aj na sucho. Pritom sa to vsetko tvari ako strat. :) O tom ataku by som skor povedal pri Grebenstrate, ked je javor na hmatniku.
Zaznamenané

Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 35 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.034 sekund, 23 otázok.