Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 21:20:28
Strán: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 35 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Carpathian guitars - MULEN  (Prečítané 129472 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
stevino179
Hosť
« Odpoveď #135 kedy: 30. December , 2012, 12:33:38 »

Mulen ten 20 ročný jasen môže bit zaujímavý  Zdravíčko ,
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #136 kedy: 30. December , 2012, 12:51:35 »

Som presvedceny, ze aj keby hocijakemu vyrobcovi na svete ponukol Fender drevo, tak nevyrobi gitaru Fender.
7


Ale to zas nie, si poskusaj starych lawsuit Japoncov, mnoho z nich hra ovela "fendrovitejsie" ako dnesne Fendre.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #137 kedy: 30. December , 2012, 13:08:18 »

... aj keby hocijakemu vyrobcovi na svete ponukol Fender drevo, tak nevyrobi gitaru Fender.

co je gitara "Fender" ? z ktorej fabriky ? z ktorej linky ? z ktorej dekady vyroby ? z ktoreho z tych X druhov driev co pouzivuju / li ? je nieco, co je specificke len pre Stratocastre Fender a ine hocijake azijske alebo domarobene kopie to nemaju ?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #138 kedy: 30. December , 2012, 13:23:11 »

co je gitara "Fender" ? z ktorej fabriky ? z ktorej linky ? z ktorej dekady vyroby ? z ktoreho z tych X druhov driev co pouzivuju / li ? je nieco, co je specificke len pre Stratocastre Fender a ine hocijake azijske alebo domarobene kopie to nemaju ?

Asi tak. Specialne tie stare najslavnejsie 50s a 60s Fendre zneju tak odlisne od neskorsich, ze potom vlastne ani Fendre uz nie su Fendre.  Popiskujem si
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #139 kedy: 30. December , 2012, 13:29:01 »

co je gitara "Fender" ? z ktorej fabriky ? z ktorej linky ? z ktorej dekady vyroby ? z ktoreho z tych X druhov driev co pouzivuju / li ? je nieco, co je specificke len pre Stratocastre Fender a ine hocijake azijske alebo domarobene kopie to nemaju ?
Hej, mas pravdu, ze Fender je dost rozmanity pojem. Skor sa ale sustredim na tu "špinu" vo zvuku. A tu som zatial stretol len pri Fendri. Ci uz strat, tele, jaguar... Proste Fender, ziadna jeho napodobenina. Tazko to popisat, najradsej by som ti to ukazal na konkretnych nastrojoch. :)

Aj trebars moj strat od Grebena hra vyborne, ale je to taky hi-fi strat mladenec. Chyba mi tam stary, špinavy zvuk Fendra. Podobny pocit mam aj zo Suhr. Vsetko take hifi straty.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #140 kedy: 30. December , 2012, 13:31:14 »

a tu spinu citis aj v mexickom Standarde, aj v americkom Standarde, aj v americkom Highway, aj v japonskom reissue ? tu istu ?
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #141 kedy: 30. December , 2012, 13:34:21 »

a tu spinu citis aj v mexickom Standarde, aj v americkom Standarde, aj v americkom Highway, aj v japonskom reissue ? tu istu ?
V podstate hej, len pri tych nizsich seriach o cosi menej. :)
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #142 kedy: 30. December , 2012, 13:35:45 »

Branko, hociaky stary Tokai, Greco vyssie rady tam tej cvachtavej spiny budu mat podstatne viac ako sterilne USA Standard Straty napr. (ano, vzdy si do nich rad kopnem) Bavím sa skvele. Prave tie mi pridu uplne vykastrovane zvukovo.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #143 kedy: 30. December , 2012, 13:38:38 »

V podstate hej, len pri tych nizsich seriach o cosi menej. :)

a cim to, ze to tam fendre (hocijake) maju, a nefendre nie ? bars by aj ten nefender bol z rovnakej japonskej fabriky, ako japonsy fender ? vsak to nedava ziadnu logiku... tajny recept stareho Lea, ktory sa pouziva vyhradne a len na fendre ?
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #144 kedy: 30. December , 2012, 13:42:09 »

a cim to, ze to tam fendre (hocijake) maju, a nefendre nie ? bars by aj ten nefender bol z rovnakej japonskej fabriky, ako japonsy fender ? vsak to nedava ziadnu logiku... tajny recept stareho Lea, ktory sa pouziva vyhradne a len na fendre ?
A co ja viem, Rasto ? :) Vsak urcite su vyborne straty, trebars aj "lepsie" jak Fender. Ako pisem - know-how zrejme. Nie je o len o vyrezani dosky v tvare stratu, atd...

Preco vacsina kopii PRS nehra jak PRS ? A pritom sa takmer kazdy stavitel drzi PRESNE vykuchanych rozmerov, driev, hocicoho... Zahada.  Bavím sa skvele To iste by sa dalo hovorit o aparatoch, ale to je ina tema.

Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #145 kedy: 30. December , 2012, 13:46:53 »

no zrovna ked vidim niektore tie dosky co pouzivaju v PRS, tak dost pochybujem, ze nejaky napodobnovatelia pouzivaju tie iste. kdezto Fender nikdy neposobil, ako firma, kde sa s drevami az tak velmi seru + ked priratam k tomu, ze kde vsade sa robia a ako roznorodu suciastkovu zakladnu za tie roky postriedali, tak naozaj mi nejde do hlavy, ako sa moze podarit udrzat nejaku zvukovu vlastnost, ktora sa u inej vo vsetkom rovnakej gitare neda najst...
Zaznamenané
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #146 kedy: 30. December , 2012, 13:54:18 »

S kamošom občas hráme v triu, 2 basy, bicie, on hrá už pár rokov na Highway one Jazz bass, fajn basa, ale keď sopm do skúšobne doniesol svoj Jazz bass, tak práve ten môj bol "viac Fender", proste tá jeho basa postráda špinu, ktorá je Fenderu tak vlastná
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #147 kedy: 30. December , 2012, 14:47:31 »

proste tá jeho basa postráda špinu, ktorá je Fenderu tak vlastná

 Nechajte ma vydýchať Kks, aka spina preboha? Strat rocnik 57 bude hrat uplne inac ako 61, 69na bude hrat inac, 73ka inac, 79na kurevsky inac ako vsetky horeuvedene, 99 USA Standard hraju zas uplne inac, tak neviem preboha co sa tu riesi aka spina vlastna udajne vsetkym Fendrom. Popiskujem si Japonci Tokai, Greco, Fernandes z konca 70tych rokov/zaciatku 80tych inak hraju Stratom povedzme z konca 60 tych rokov blizsie ako vacsina sucasnych Fendrov a to som ich skusal pozehnane, verte mi (aj originaly zo zaciatku 70s).  :)
« Posledná zmena: 30. December , 2012, 14:48:23 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #148 kedy: 30. December , 2012, 15:57:58 »

Brano.. pod tou spinou nemyslis ty nahodou twang? lebo ja fakt neviem co mas na mysli.. a to sa snazim zapojit vsetky udy ktorymi rozmyslam
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #149 kedy: 30. December , 2012, 16:04:39 »

Vyrobit slusnou kytaru je remeslo. Nic vic, nic min. Postupne se to naucili mexicani, japonci, cinani se to prave uci, tak proc by to nezvladl cech nebo slovak. Kdyz se pouzije slusne drevo a neojebe se konstrukce ta kytara proste bude hrat dobre.
Ty legendarni zazracne nastroje totiz neumi na prani ani fender, ani gibson ani nikdo... protoze to se proste podari. O starych zazracnych nastrojich ktere hraji nejlip nebudu diskutovat, protoze se zaslepenymi sektáři se diskutovat neda. A je uplne fuk ze vsechny ty nezazracne nastroje z tech let uz davno vyletely kominem a ze nejlepsi stradivarky pri blind testu odbornici nepoznaji od modernich skřipek... kytaristi chcou hračky a zivi to cely tenhle byznys, tak co.

Ale chtel jsem napsat neco jineho, kdyz tu presne padl ten zazracny Leuv recept..... zrovna Leo Fender si stezoval, ze vyrabi perfektni nove kytary a vsihcni chcou akorat nejake ty jeho stare (podle neho uz davno prekonane) kousky :)
A jestlize tuhle "vintage psychozu" nedokazal zlomit on, tak kdo jiny by mohl...

Mulen at si z techto chytrych kecu nic nedela, protoze vypisovat se na foru umi kazdy keyboard hero, ale neco udelat, to uz je "trosku" slozitejsi. Zajimave jak spousta lidi vi jake drevo bys ty mel pouzit a pritom v zivote v ruce nedrzeli rašpli. A jak zvukove hodnoti tvoje kytary, ktere videli jenom na obrazku. Ja ti fandim a rad bych pristi rok zkusil tu "DC3".
« Posledná zmena: 30. December , 2012, 16:06:39 od hyenik » Zaznamenané

Strán: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 35 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.091 sekund, 23 otázok.