Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 23:48:51
Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 35 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Carpathian guitars - MULEN  (Prečítané 129500 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #150 kedy: 30. December , 2012, 16:08:10 »

pekne napisane, to je pravda.. az potom budete robit tu DC3 tak dajte na porovnanie predlohu vs vysledok ze ci aj to bude vyzerat rovnako luxusne alebo len z 10 metrovej dialky ked si zalepi clovek jedno oko .. lebo aj take tie nase 'PRS' som videl ze laky dotecene jak keby vyrobca mal pici a odbiehal od prace kazdych 10 minut kukat farmar hlada zenu  Bavím sa skvele ono je to podobne ako ked dojde clovek do skolky a tam vidi 3 rocne dieta malovat uja co ho vzdy pocas rodinnej navstevy chyta pod stolom za susku.. a potom stretne cloveka co vie pajcnut rembrandta.. no.. a obaja tito ludia vedia malovat.. len.. trochu inak  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 30. December , 2012, 16:09:45 od kaolko » Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #151 kedy: 30. December , 2012, 16:12:14 »

O starych zazracnych nastrojich ktere hraji nejlip nebudu diskutovat, protoze se zaslepenymi sektáři se diskutovat neda.

Inak uplny suhlas, az mozno na toto. :) Je fakt, ze vacsina starych Fendrov alebo Gibsonov hra dost odlisne ako sucasne a to nielen kusy z 50tych ci 60tych rokov ale aj 70s. Proste pouzivalo sa vtedy najma ine drevo (casto aj konstrukcia) a pokial by si mal moznost skusat mnoho takych gitar, tak by si dosiel na to, ze to nie je sektarska chimera.  :)
« Posledná zmena: 30. December , 2012, 16:12:46 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
puci
nováčik
*
Príspevkov: 31


« Odpoveď #152 kedy: 30. December , 2012, 16:43:39 »

chalani ja ani netvrdím ze som profi vyrobca a vyrabam profi nastroj .... jednoducho ma to baví ovela viac jak sedet kazdy piatok sobotu v hospode a čo tam niekto prepije ja dam do dreva a lakov :) inak ten jaseň je z 20 rokov starých schodov čo sme mali predtym na baraku a ked sa davala dlažba tak som si to odložil takze ziadne čersvé drevo. A do dreva sa nevyznam a neviem aky by malo mat zvuk ked po nom poklepem som len obyčajný hobbysta :)
Moje hand made gitary ,ešťe mi chýba Ibanez na jar sa nan chystám.


* df.JPG (147.17 KB, 788x591 - prehliadnuté 379 krát.)

* ôú.JPG (139.49 KB, 820x615 - prehliadnuté 378 krát.)
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #153 kedy: 30. December , 2012, 16:53:34 »

pekne.. vcelku by som rad videl zaber na ten strat cerveny vpravo hore a to modre PRS vlavo od neho..vyzeraju pekne... nemas detailne fotky tych dvoch?
Zaznamenané

marosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 420



« Odpoveď #154 kedy: 30. December , 2012, 17:49:49 »

konecne tu bola jedna normalna tema a museli ste ju zadrbat svojimi chujovinami. sak to zmazte dakto. aspon tri posledne strany.
vsetko ma svoj postup. na vyber dreva pristupuj okom. nakupuj v tom velkosklade a uc sa. casom budes lepsi a budes si objednavat drevo neviem skade. to by bolo fasa vyrobit super gitaru na prvy sup.... sak aj tu posudzujeme vsetci vzhlad. no a teraz daj ukazku cisteho zvuku toho telecastera a nech niekdo zhodnoti ,lebo na to som ja neni vybaveny...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #155 kedy: 30. December , 2012, 17:59:34 »

konecne tu bola jedna normalna tema a museli ste ju zadrbat svojimi chujovinami...

pisalo sa o gitarach, pisalo  sa konstruktivne a nerozumiem, s cim je problem...
Zaznamenané
puci
nováčik
*
Príspevkov: 31


« Odpoveď #156 kedy: 30. December , 2012, 18:16:19 »

pekne.. vcelku by som rad videl zaber na ten strat cerveny vpravo hore a to modre PRS vlavo od neho..vyzeraju pekne... nemas detailne fotky tych dvoch?
Nejaké fotky bysa našli.


* ddf (1).jpg (129.62 KB, 820x615 - prehliadnuté 401 krát.)
Zaznamenané
puci
nováčik
*
Príspevkov: 31


« Odpoveď #157 kedy: 30. December , 2012, 18:17:05 »

pekne.. vcelku by som rad videl zaber na ten strat cerveny vpravo hore a to modre PRS vlavo od neho..vyzeraju pekne... nemas detailne fotky tych dvoch?


* ddf (2).jpg (125.85 KB, 656x492 - prehliadnuté 384 krát.)
Zaznamenané
puci
nováčik
*
Príspevkov: 31


« Odpoveď #158 kedy: 30. December , 2012, 18:17:44 »

pekne.. vcelku by som rad videl zaber na ten strat cerveny vpravo hore a to modre PRS vlavo od neho..vyzeraju pekne... nemas detailne fotky tych dvoch?


* fd.jpg (123.13 KB, 820x615 - prehliadnuté 394 krát.)
Zaznamenané
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #159 kedy: 30. December , 2012, 18:33:57 »

ze vacsina starych Fendrov alebo Gibsonov hra dost odlisne ako sucasne a to nielen kusy z 50tych ci 60tych rokov ale aj 70s.

urcite hrajou jinak, ale lip? o tom muzem zase flejmovat do haleluja.
dnes uz vetsina veci hraje slusne a to lip/hur je obvykle akorat osobni libido, ne zadna objektivni kvalita.
To ze zrovna urcita sekta se rozhodla, ze jedine tento zvuk je ten spravny (a ani nebohy Leo Fender s tim nic nesvede). Navic zalezi co na to hrajes, ok na LedZep revival jsou nejlepsi ty legendarni kousky, ale existuje spousta jine muziky. A zas muze flejmovat jestli je to muzika nebo ne atd furt dokola :)

Prvni mulenova kytara vypadala velice slusne (a to jsem videl prvni kousky od jinych kytararu), jeho cnc freza je very impresive, takze jestli zacne pro zabavu vyrabet slusne kytarky (klidne ne legendarni), tak to bude jenom dobre.
Zaznamenané

mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #160 kedy: 30. December , 2012, 19:00:07 »

Hej, mas pravdu, ze Fender je dost rozmanity pojem. Skor sa ale sustredim na tu "špinu" vo zvuku. A tu som zatial stretol len pri Fendri

to si dufam robis srandu. ak nie, tak radsej ani neodpovedaj  Neviem
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #161 kedy: 30. December , 2012, 19:01:59 »

urcite hrajou jinak, ale lip? o tom muzem zase flejmovat do haleluja.
dnes uz vetsina veci hraje slusne a to lip/hur je obvykle akorat osobni libido, ne zadna objektivni kvalita.
To ze zrovna urcita sekta se rozhodla

Iste, je tu strasne vela subjektivity. Ale tak stelesnenie zvuku dobreho Les poolu su prave skor tie hutne znejuce stare a vacsina gitaristov si zvykne skor vybrat take. Takisto stare Fendre hraju ovela hutnejsie a tak akosi bohatsie, menej banjovito, tiez vacsina ludi uprednostnuje tie.

Alebo, das skor prednost rezonantnemu kusu s hutnym a citatelnym tonom a super sustainom alebo menej rezonantnemu mrtvemu, zablatenemu? Asi 99% gitaristov si vyberie ten prvy nie?
« Posledná zmena: 30. December , 2012, 19:02:45 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
marosisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 420



« Odpoveď #162 kedy: 30. December , 2012, 19:16:31 »

pisalo sa o gitarach, pisalo  sa konstruktivne a nerozumiem, s cim je problem...
cele forum je o gitarach. tak nechaj tak. rieste si tu uvahy o zvukoch fendrov a ja budem medzi prispevkamy o now how firiem hladat prispevky tykajuce sa mulenovych dvoch gitar...
« Posledná zmena: 30. December , 2012, 19:17:57 od marosisko » Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #163 kedy: 30. December , 2012, 20:11:20 »

cele forum je o gitarach. tak nechaj tak. rieste si tu uvahy o zvukoch fendrov a ja budem medzi prispevkamy o now how firiem hladat prispevky tykajuce sa mulenovych dvoch gitar...

http://www.accidentalmusings.com/wp-content/uploads/2011/05/butthurt.jpg
Zaznamenané

1Mulen1
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 140



« Odpoveď #164 kedy: 30. December , 2012, 21:52:26 »

Ja som nahodou rad ze sa to tu rozbehlo  Žmurk a aby ste nepovedali ze nic cez sviatky nerobím tak som dnes naprogramoval krk a vyfrezoval ale iba spodnu stranu este ma čaka vrch a tam tie skoky pri hlave si nevšimajte to budem este brusit :) kedze je to tele tvar tak som sa rozhodol aj pre tele krk akurat 22 pražcov ale trošku bude na zaver upraveny šak uvidite :)


* Picture 0130.jpg (84.25 KB, 800x330 - prehliadnuté 396 krát.)

* Picture 0140.jpg (60.96 KB, 800x254 - prehliadnuté 416 krát.)

* Picture 0150.jpg (57.33 KB, 800x248 - prehliadnuté 421 krát.)

* Picture 0160.jpg (77.21 KB, 800x376 - prehliadnuté 432 krát.)
Zaznamenané

Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 35 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.118 sekund, 23 otázok.