Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 04:59:09
Strán: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 35 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Carpathian guitars - MULEN  (Prečítané 129566 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #450 kedy: 27. Február , 2015, 13:35:47 »

Tak po dlhšej dobo som dokončil další kúsok :)

super, krásna gitara, gratulace  :)
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
kato
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 425



« Odpoveď #451 kedy: 27. Február , 2015, 17:51:31 »

Tak po dlhšej dobo som dokončil další kúsok :)
Tak tejto uprave sa hovori macacie alebo kocici oko, zmakol si to na 1 super nadhera.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #452 kedy: 27. Február , 2015, 18:12:54 »

pekna, jedine co mi na tom dizajnovo vadi su rohy..nie tak tvar, ale ze su prilis blizko k telu, ak by isli o par stupnov viac od tela, tak by to posobilo na oko viac priodzenejsie, podla mna  Žmurk
Zaznamenané
Filko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 271



« Odpoveď #453 kedy: 01. Marec , 2015, 10:14:08 »

...tvar urcite zaujimavy, ale niesom si isty ci ten vyrez v mieste kde si vela gitaristov pri hre opiera pravu ruku (predlaktie) je dobre riesenie  Neviem
ťažko z fotky povedať , ja som si myslel že mockinbird je neforemná gitara na hranie a ked som si ju kúpil tak som zistil že je jedna z najviac ergonomických gitár čo som skúšal  Bavím sa skvele
Zaznamenané
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #454 kedy: 01. Marec , 2015, 11:17:29 »

ťažko z fotky povedať , ja som si myslel že mockinbird je neforemná gitara na hranie a ked som si ju kúpil tak som zistil že je jedna z najviac ergonomických gitár čo som skúšal  Bavím sa skvele

trochu si nepochopil o com pisem ...mockinbird je prave tvar gitary na ktorej si pohodlne opres pravu ruku ...takze by som tieto dva tvary gitar vobec neporavnaval
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
Filko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 271



« Odpoveď #455 kedy: 08. Marec , 2015, 08:59:24 »

trochu si nepochopil o com pisem ...mockinbird je prave tvar gitary na ktorej si pohodlne opres pravu ruku ...takze by som tieto dva tvary gitar vobec neporavnaval
ja som tým myslel , že čo nie je na prvý pohľad pohodlné môže byť
Zaznamenané
1Mulen1
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 140



« Odpoveď #456 kedy: 12. November , 2015, 22:29:40 »

Chalani tak asi takto ..... prestahoval som sa z garaže do dielne ... kupil dalšie stroje tak som zasa trochu pozadu s výrobou a ešte ma aj brzdí to že sa zasa musím prestahovat neda sa s najomcom rozumne dohodnut tak všetky stroje čo som tam navlačil a nieje toho málo idem vláčit znovu. Ale budem mat konečne poriadnu samostatnú uzavretú lakovnu s odsávacou stenou a nemusím chodit lakovat kamaratovi do lakovne. Posielam zatial fotky tej zebranovice čo som hovoril a nový projekt ... moderný telecaster  (ten bude aj v prevedení mahagon - top vlnkový javor) tak som zvedavý ako sa mi to podarí

A inak kto je registrovaný na FB tak tam mam už aj nejaké videá natočené https://www.facebook.com/mulenguitars


* 1.jpg (84.75 KB, 960x580 - prehliadnuté 456 krát.)

* 2.jpg (66.36 KB, 960x748 - prehliadnuté 488 krát.)

* 3.jpg (78.6 KB, 960x795 - prehliadnuté 519 krát.)

* 4.jpg (84.93 KB, 960x720 - prehliadnuté 469 krát.)

* 5.jpg (135.37 KB, 768x955 - prehliadnuté 460 krát.)

* 6.jpg (84.5 KB, 960x720 - prehliadnuté 469 krát.)
Zaznamenané

exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #457 kedy: 18. December , 2015, 18:02:11 »

Ahoj, vedel by si vyrobit gibson les paul standard, podla kvazi norlin specifikacii cca 1973(krk z 3ks mahagonu, sandwich telo)? Aky najlepsi mahagon(lahky a rezonantny) a javor sa da zohnat?
Zaznamenané

WEIRD THRASH
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #458 kedy: 18. December , 2015, 18:31:41 »

mne sa to moc nevidi... ze to bude hrat tak, ako hravali Gibsony z tej ery, cize 40 rokov dozadu, je podla mna velmi otazne a skorej by som povedal, ze to tak hrat v zivote nebude, lebo faktorov mozme menovat milion... takze naco komplikovat vyrobu sendvicovanim a viackusym krkom atd... bud si nechat spravit dobry Les Paul z adekvatnych materialov a nemoze to byt zle, alebo ak je poziadavka na konkretnu zvukovu variantu, tak kupit overenu konkretnu zvukovu variantu, cize original Norlin...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #459 kedy: 18. December , 2015, 18:37:18 »

mne sa to moc nevidi... ze to bude hrat tak, ako hravali Gibsony z tej ery, cize 40 rokov dozadu, je podla mna velmi otazne a skorej by som povedal, ze to tak hrat v zivote nebude, lebo faktorov mozme menovat milion... takze naco komplikovat vyrobu sendvicovanim a viackusym krkom atd... bud si nechat spravit dobry Les Paul z adekvatnych materialov a nemoze to byt zle, alebo ak je poziadavka na konkretnu zvukovu variantu, tak kupit overenu konkretnu zvukovu variantu, cize original Norlin...

Asi tak. Tie Norliny maju pomerne vela svojskych specifikacii (ci uz vydarenych alebo moc nie) a neviem, ci ma vyznam ich napodobnovat. Hlavne tazko zozenies rovnaky mahagon, aj ked snimace a elektroniku hej. Ale dat si dnes robit sendvicovy LP s menej typickymi uhlami, tvarom krku atd. mi pride ako dost zbytocne, hlavne ked originaly v nie povodnom stave sa daju stale zohnat za vcelku ok ceny.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #460 kedy: 18. December , 2015, 19:00:54 »

tak si mozno necham spravit klasicky :)
Zaznamenané

WEIRD THRASH
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #461 kedy: 18. December , 2015, 19:54:35 »

pokial Ti ide o uhly, volute, atd.. preco nie.  ale 3ks krk a sendic, to podla mna nie je uplny recept na ten konkretny zvuk. podla mna, pokial by si mal ten isty mahagon, co pouzivali oni, tak by si sa priblizil viac, ako ked to spravis z nejakeho ineho a dodrzis sendvicovanie... mozem sa samozrejme mylit, ale presne Ti to nezagarantuje aj tak nikto  Neviem
Zaznamenané
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #462 kedy: 18. December , 2015, 20:41:50 »

To viem, len zo srandy som rozmyslal ake by to asi bolo. Vysuseny hondurasky mahagon asi nezozeniem, tak je to zrejme jedno.
Zaznamenané

WEIRD THRASH
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #463 kedy: 19. December , 2015, 05:54:13 »

Ono hlavne tie sendvic tela realne moc na zvuk vplyv nemali, kedze vsetky co som mal boli vzdy rezonantnejsie ako tie neskorsie jednokus tela od polky 70s dodnes mimo CS. Skor tam hrali ulohu pouzite dreva a snimace, pripadne sklony krkov atd. Hlavne tie LP vseobecne otazeli odkedy sa preslo na vyrobu vo vtedy novej fabrike Nashville.

70-75 Kalamazoo je uplne ina trieda a typ LP ako 75 Nashville a dalej. 
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
1Mulen1
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 140



« Odpoveď #464 kedy: 29. December , 2015, 23:52:28 »

Ja som za každú výzvu, pokial by sa zohnali snimače a dodržia sa sklony a uhly tak by sa to dalo a honduraský mahagon sa dá tiež zohnat.  Ja používam ten tažší mahagon hlavne na krk je pevnejší a do tela frezujem komory a ešte sa mi nestalo že by mnou vyrobené LP nehralo ale samozrejme stat sa može.
Zaznamenané

Strán: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 35 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 23 otázok.