Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
18. Apríl , 2024, 06:35:03
Strán: 1 ... 31 32 [33] 34 35 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Carpathian guitars - MULEN  (Prečítané 129259 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #480 kedy: 28. Apríl , 2016, 12:46:36 »

no a preco myslis, ze ten Samick je kopia ? vsak to je cele ine, akurat to ma FR a HB + SC pri krku.
Zaznamenané
1Mulen1
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 140



« Odpoveď #481 kedy: 28. Apríl , 2016, 12:51:14 »

odfrezovat myslis, tak ako pises ? ze odfrezovat ? neda sa nejako odlepit a znovu pouzit ? ? para - zehlicka - dlatko ? ci blbost ?

Tak neviem jake je tam použité lepidlo ale kedže krk má byt stabilný tak paru, žehličku a nič čim by sa mohlo drevo napiť vodou by som nepoužíval. A potom taký spoj znova zalepit. Je to možno len moj názor, nevravím že je ten najsprávnejší, ale aby to bolo kvalitne spravené jediné ma napada zbavit sa pražcov, hodit to pod cnc zrovnat hmatník až po výstuhu, dať novú vystuhu nalepit novy hmatník a  spravit nove pražce, pri krku stačí fakt málo a už sa nedá dat nízky dohmat
« Posledná zmena: 28. Apríl , 2016, 12:52:56 od 1Mulen1 » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #482 kedy: 28. Apríl , 2016, 13:03:54 »

no lebo ked sa restauruju stare strunne nastroje alebo aj stare cenne elektricke gitary, tak sa robi s dorazom na dochovanie co najvacsej casti originalnych dielov. cize odfrezovanie hmatnika je priam barbarsky cin. podla mojho nazoru, ak uz raz bolo drevo riadne vysusene, potom po napareni alebo nejakom zmacani vyschne naspat raz-dva, akurat zafixovat, nech neschne do nechcenej polohy. videl som opravy hovadsky dokrutenych krkov tak, ze sa riadne naparili a nechali vyschnut zatazene a fixovane v spravnej polohe...

ale je pravda, ze naozajstne skusenosti nemam ziadne, len tak teoretizujem od stola  Neviem a takisto je otazne, pri akej girtare ma zmysel vobec nejaky sposob pouzit alebo radsej sa na to vykaslat  Neviem
Zaznamenané
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #483 kedy: 28. Apríl , 2016, 13:06:16 »

rastis , mne to v tých dobách tak pripadalo , že je to kópia , aj teraz , možno nejaká moja haluza  :) a to je jedno , dobre sa mi na tom hralo , krk aj hmatník taký rovno pre mňa , čo sa týka tej opravy , tak asi najlepšie nový krk a to závisí od ceny , či sa s tým oplatí hrať , pri dnešných cenách gitár  , kua , len tie pražce ma serú , že sú nové a lúto mi ich je vyhodiť  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 28. Apríl , 2016, 13:08:06 od mirostrat » Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
1Mulen1
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 140



« Odpoveď #484 kedy: 28. Apríl , 2016, 13:13:03 »

no lebo ked sa restauruju stare strunne nastroje alebo aj stare cenne elektricke gitary, tak sa robi s dorazom na dochovanie co najvacsej casti originalnych dielov. cize odfrezovanie hmatnika je priam barbarsky cin. podla mojho nazoru, ak uz raz bolo drevo riadne vysusene, potom po napareni alebo nejakom zmacani vyschne naspat raz-dva, akurat zafixovat, nech neschne do nechcenej polohy. videl som opravy hovadsky dokrutenych krkov tak, ze sa riadne naparili a nechali vyschnut zatazene a fixovane v spravnej polohe...

ale je pravda, ze naozajstne skusenosti nemam ziadne, len tak teoretizujem od stola  Neviem a takisto je otazne, pri akej girtare ma zmysel vobec nejaky sposob pouzit alebo radsej sa na to vykaslat  Neviem

Rastis určite to nejako asi odlepit ide, určite su experti čo tak robili xy starých gitár, ale ja som doteraz vyrabal vždy novú gitaru, servisy maximalne prelakovat, prepražcovat, zrovnat hmatník, vymenit kobylku, tremolo, samé štandardné veci, ale čo sa tyka odlepovania hmatníka s tým nemam skusenosti to čo som napisal je postup jak by som to robil ja aby to bolo čo najkvalitnejšie :) už som tak robil 2 telecasterov ked som zle chytil nultý bod do cnc a mal som zle nafrezovane pračce na dvoch telecasteroch ... tak som normalne odfrezoval hmatník nalepil nový a nafrezoval správne pražce.
Zaznamenané

mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #485 kedy: 28. Apríl , 2016, 13:23:53 »

chlapci , ja skúsim nájsť na nete nejakú firmu , kde by sa to dalo napariť a odfajčiť ten hmatník od krku  :) možno nejaká tepláreň , alebo výmenička , no musím sa opýtať kamošou , videl som to ináč na nete , také videá , so žehličkou to naparoval a potom odlepil , tuším Broken Wings to tu niekde dával
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
kato
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 425



« Odpoveď #486 kedy: 28. Apríl , 2016, 16:08:47 »

chlapci , ja skúsim nájsť na nete nejakú firmu , kde by sa to dalo napariť a odfajčiť ten hmatník od krku  :) možno nejaká tepláreň , alebo výmenička , no musím sa opýtať kamošou , videl som to ináč na nete , také videá , so žehličkou to naparoval a potom odlepil , tuším Broken Wings to tu niekde dával
Never vsetkemu co vidis a  yoy tube.
Zaznamenané
kato
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 425



« Odpoveď #487 kedy: 28. Apríl , 2016, 16:11:24 »

no lebo ked sa restauruju stare strunne nastroje alebo aj stare cenne elektricke gitary, tak sa robi s dorazom na dochovanie co najvacsej casti originalnych dielov. cize odfrezovanie hmatnika je priam barbarsky cin. podla mojho nazoru, ak uz raz bolo drevo riadne vysusene, potom po napareni alebo nejakom zmacani vyschne naspat raz-dva, akurat zafixovat, nech neschne do nechcenej polohy. videl som opravy hovadsky dokrutenych krkov tak, ze sa riadne naparili a nechali vyschnut zatazene a fixovane v spravnej polohe...

ale je pravda, ze naozajstne skusenosti nemam ziadne, len tak teoretizujem od stola  Neviem a takisto je otazne, pri akej girtare ma zmysel vobec nejaky sposob pouzit alebo radsej sa na to vykaslat  Neviem
Presne tak.alebo si kupit novy krk.
Zaznamenané
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #488 kedy: 28. Apríl , 2016, 17:30:21 »

chlapci , ja skúsim nájsť na nete nejakú firmu , kde by sa to dalo napariť a odfajčiť ten hmatník od krku  :) možno nejaká tepláreň , alebo výmenička , no musím sa opýtať kamošou , videl som to ináč na nete , také videá , so žehličkou to naparoval a potom odlepil , tuším Broken Wings to tu niekde dával

...opytaj sa Kellera, viem ze take nieco uz kedysi robil  ...neviem si predstavit ze co to moze stat, ale lacne to asi nebude a ci sa mu bude chcet stym babrat
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #489 kedy: 29. Apríl , 2016, 05:58:22 »

určite to nebude lacné , skoro  jak vždy , oprava drahšia jak spravit nové a na bazáre sa vála kopec gitiek za málo šupiek
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
mirostrat
stály hosť
*****
Príspevkov: 1118


zlomená Jolana Iris


« Odpoveď #490 kedy: 29. Apríl , 2016, 07:02:03 »

NO JA SKAPEM V LUFTE  Si píš!!! http://hudba.bazos.sk/inzerat/60633268/Samick.php 
Zaznamenané

http://bandzone.cz/lustifon      chcem hlučný lampák čo sa mi na kolo stane do košíka
1Mulen1
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 140



« Odpoveď #491 kedy: 12. Máj , 2016, 19:15:45 »

komu sa nelení tomu sa zelení :)


* CAM00018.jpg (1079.27 KB, 2592x1944 - prehliadnuté 599 krát.)
Zaznamenané

1Mulen1
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 140



« Odpoveď #492 kedy: 13. Jún , 2016, 19:26:09 »

Stratocastrovalo sa :)


* IMG_1578.jpg (628.77 KB, 1628x2442 - prehliadnuté 438 krát.)

* IMG_1579.jpg (593.24 KB, 1659x2488 - prehliadnuté 439 krát.)

* IMG_1582.jpg (674.04 KB, 2382x1588 - prehliadnuté 441 krát.)

* IMG_1583.jpg (687.82 KB, 1659x2488 - prehliadnuté 450 krát.)

* IMG_1587.jpg (622.21 KB, 1560x2340 - prehliadnuté 455 krát.)

* IMG_1590.jpg (764.27 KB, 2469x1646 - prehliadnuté 446 krát.)
Zaznamenané

cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #493 kedy: 14. Jún , 2016, 08:56:53 »

ta modra je paradna  Na zdravie!
Zaznamenané
kato
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 425



« Odpoveď #494 kedy: 17. Jún , 2016, 08:33:32 »

ta modra je paradna  Na zdravie!
Modra je dobra.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 31 32 [33] 34 35 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.038 sekund, 23 otázok.