Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
26. Apríl , 2024, 15:55:09
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Kúpa Akustickej gitary  (Prečítané 13442 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #15 kedy: 14. December , 2012, 11:13:58 »

No ja som rovnaky model od Dowiny mal a velmi sa mi nepacil
Zaznamenané
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #16 kedy: 14. December , 2012, 11:26:22 »

Takze i to tvrzeni ze Marris natrhne kakac Cortovi je vytrzeno z kontextu, a s jinymi kusy by ten brutalni sex mohl dopadnout presne opacne Žmurk
Nuž, ja by som tu oponoval, pretože konštrukčne je Marris omnoho ďalej, ja by som síce radšej vyberal niečo čo už má značku Dowina, pretože značka Marris už pár rokov neexistuje a je to iba dopredaj, čiže sa môže stať, že ostali už nie najlepšie kusy.
Čo sa týka Marrisov, tak majú najlepšie drevo aké sa na lacných gitarách objavuje, je prirodzene sušené (žiadne sušičky, všetko sa donedávna sušilo v Devínskej novej vsi v dome Petka Marinova, ktorý drevo osobne vyberal a následne selektoval čo bude Dowina, čo Marris. Na Marrise síce nenájdeme Dolomitický smrek, ale smrek z inej časti nášho kontinentu. Drevo nieje vyberané iba podľa oka, ale je aj laboratórne testované (to bežne nerobia ani stavitelia zvučných mien), na niektoré Marrisy boli dokonca vrchné dosky hrúbkované a rebrované na Slovensku, až tak boli posielané do východných fabrík.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #17 kedy: 14. December , 2012, 11:37:44 »

značka Marris už pár rokov neexistuje a je to iba dopredaj, čiže sa môže stať, že ostali už nie najlepšie kusy.
To je hlupost, ved znacka gitar Marris patri firme Dowina a stale sa vyrabaju nove a nove modely. Ziadny dopredaj ani posledne kusy Si píš!!!
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #18 kedy: 14. December , 2012, 11:40:21 »

Ak by som sa mal rozhodovat medzi Cort JADE1 a Marris306NT, tak urcite Marris. Mam obe gitarky vyskusane, aj skladom.
Zaznamenané
KubBasak
stály hosť
*****
Príspevkov: 1208



« Odpoveď #19 kedy: 14. December , 2012, 13:02:32 »

To je hlupost, ved znacka gitar Marris patri firme Dowina a stale sa vyrabaju nove a nove modely. Ziadny dopredaj ani posledne kusy Si píš!!!
Dík za info, ja som totiž vedel tak, že už všetko je označené ako Dowina
Zaznamenané
Respo
nováčik
*
Príspevkov: 7


« Odpoveď #20 kedy: 14. December , 2012, 15:36:39 »

Ďakujem za všetky komenty :).Tak zoberem tu marris +(ladička,puzdro,pas) k tomu.Takže ak by mal niekto nejaku pripomienku tak limit je do 200 eu :)... chcem to kupiť ako na ježiška sebe :)
Zaznamenané
Respo
nováčik
*
Príspevkov: 7


« Odpoveď #21 kedy: 16. December , 2012, 18:02:14 »

Tak som si obiednal tu Morrisu :) Ďakujem za radu!.
Zaznamenané
Kimlo
stály hosť
*****
Príspevkov: 754


comfortably numb


WWW
« Odpoveď #22 kedy: 19. December , 2012, 13:32:33 »

pochvalim sa tu aj ja...som vcera v TN u Maja kupil CORT Earth 70 ... ale ako hra doma, to neviem... do jeziska mam zakaz ju vybalit :D
Zaznamenané

Ibanez Blazer Custom
Epiphone LP Standard
http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,71076.0.html
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #23 kedy: 19. December , 2012, 13:42:04 »

ja som si tento rok tiez kupil pod stromcek marrisu jumbo a tiez musim pockat do 24teho... ale problem ju bol schovat pred rodinou lebo u nas si kazdy kupuje darceky sam, nesmie ostatnym povedat co si kupil aby bol moment prekvapenia  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Respo
nováčik
*
Príspevkov: 7


« Odpoveď #24 kedy: 22. August , 2013, 22:18:57 »

ďakujem za rady, síce tu píšem až po pol roku :) ale mám ju doma tu marrisu a musim pochváliť za tie peniaze najlepšia kvalita.
Naučíl som sa na ních veľa pekných pesničiek, skvelý zvuk.

Doporúčam aj ostatným :)
Zaznamenané
filipjj
okukávač

Príspevkov: 1


« Odpoveď #25 kedy: 07. September , 2013, 10:43:30 »

ahoj tiez by som rad kupil v najblizsej dobe gitaru. nieco jednoduche a nie priliz drahe a nieco na com by som si vedel zahrat skladby od beatles s tam by som bol spokojny. viete mi poradit? dakujem.
Zaznamenané
arnysimilar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 480



WWW
« Odpoveď #26 kedy: 07. September , 2013, 13:13:24 »

Vitaj na fóre.  Na zdravie!
My sme hrali Beatles pred 25 rokmi na starých otlčených španielkach s kovovými strunami (však Robo?) a priskrutkovanými kobylkami (nakoľko tie gitary boli stavané len na ťah nylónových strún). Taká gitka sa dala kúpiť nová za 150 Kčs a stará zohnať za fľašku pálenky. :D To boli časy.  Zdravíčko
« Posledná zmena: 07. September , 2013, 13:15:17 od arnysimilar » Zaznamenané

Byť hlupákom je veľmi ťažké, pretože je veľmi veľka konkurencia...
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #27 kedy: 07. September , 2013, 13:35:41 »

ahoj tiez by som rad kupil v najblizsej dobe gitaru. nieco jednoduche a nie priliz drahe a nieco na com by som si vedel zahrat skladby od beatles s tam by som bol spokojny. viete mi poradit? dakujem.
Naposled som bol vyberat akusticku gitaru pre kamosa a velmi sa mi pacila Craftera za nejakych 250€ v Made. Obycajna elektroakustika s vyrezom, telom ako grand auditorium modely, velmi prijemny krk, fakt pekny zvuk. Ak ju kupi, tak spravim ukazky.

Inak v pohodke gitarky su aj Takamine, ale mne na nich vadi krk.
Zaznamenané

gm_viktor
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683



« Odpoveď #28 kedy: 06. Jún , 2014, 10:40:58 »

ozivim torchu temu...
chceme pre znameho kupit k narodeninam akusticku gitaru, cenova kategoria tak +-500e..
po akych znackach, modeloch sa pozriet? v akustickych gitarach sa nevyznam vobec, takze nejake odporucania by boli fajn, pojdem poskusat a vyberiem mu potom nejaky lepsi kus..
keby je ta kategoria 500e nezaujimava, a trebars za 700e sa da kupit nieco o par tried lepsie, tak samozrejme zainvestujeme  Žmurk
dik za odpovede
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #29 kedy: 06. Jún , 2014, 14:53:52 »

Od ceny okolo 500€ sa dá už kúpiť celomasívna Dowina. Nedosahuje síce zvukom na tie lepšie nad 1000€, ale už je výrazne cítiť ten rozdiel oproti polomasívnym. Takže na tvojom mieste by som išiel poskúšať hlavne tie a vyberať z čo najviac kusov.
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.078 sekund, 22 otázok.