Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
23. Apríl , 2024, 03:33:59
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Squier Stratocaster MIK 1994  (Prečítané 5640 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
mesiah
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« kedy: 09. December , 2012, 09:16:25 »

Nedá mi, aby som sa nepochválil novým prírastkom  Bavím sa skvele Podarilo sa mi, ako veľkému fandovi značky Squier kúpiť starého Strakáča made in Korea r.v. 1994. Na gitare podľa opotrebenia bolo hrané asi každý deň. Je to preglejka, hrúbka  tela 4cm, čiže o 0,5cmm menej ako normal, snímače keramické veľmi podobné, ako mám na mojom Kórejcovi, akurát stredný je už opačne vinutý. Farba pod pickguardom biela, inak žltá. Ku gitare len toľko, že je neuveriteľná. Aj čo sa týka pohodlia, dohmatu. Viem, že ma tu ukameňujete, ale má neuveriteľný sustain, na sucho hrá ako španiela. Krásny harmonický tón, proste fasa. Jo, a má poprdeli krk. Už je síce riadne vyhmataný až na drevo, ale pražce sú O.K. Mal som doteraz bieleho Fendra MIM, ale potom, čo som kúpil toto išiel do fake, bol pocitovo o kategóriu nižšie.

Pripájam aj nejaké photos:








Porovnanie s Mexikom.
« Posledná zmena: 09. December , 2012, 10:51:33 od mesiah » Zaznamenané

cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #1 kedy: 09. December , 2012, 09:43:29 »

pekna  Na zdravie! ktora hra tucnejsie? mexiko ci squier? lebo aspon z mojej skusenosti su mexika dost tucne...
Zaznamenané
mesiah
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #2 kedy: 09. December , 2012, 10:01:47 »

Mexiko som bral, lebo hralo vcelku fajn. Časom som začal zisťovať, že oproti gitarám, čo mám doma je to čaj. Nehovorím, že úplne na hovno, ale slabota. Máš pravdu, Mexiko bolo tučnejšie, táto je viac cinkavá. Ale poznáš ten pocit, keď si zavesíš gitaru a nemáš čo riešiť  Bavím sa skvele Pri tejto je to tak. Je proste max. pohodlná a ľahučká.
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #3 kedy: 09. December , 2012, 10:29:05 »

Je to preglejka



ale ne, vsak ked si spokojny. ja osobne mam radsej, ked je telo max z dvoch vrstiev dreva  :)
Zaznamenané
mesiah
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #4 kedy: 09. December , 2012, 10:32:39 »

Poviem ti tak, treba si na tom zahrať.
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #5 kedy: 09. December , 2012, 10:38:15 »

Poviem ti tak, treba si na tom zahrať.
neboj, uz som mal v rukach par preglejkovych skvajerov  Na zdravie! ako vravim - hlavna je tvoja spokojnost  Žmurk
« Posledná zmena: 09. December , 2012, 10:38:46 od styrioci » Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #6 kedy: 09. December , 2012, 10:40:07 »

račej nejdem nič písať ale vyzerá super  Zdravíčko ,
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #7 kedy: 09. December , 2012, 10:42:41 »

kedy sa tymito drevami prestanete zaoberat. Skusim - paci sa mi no nech je aj z hovna suseneho. Je pekna a gratulujem Na zdravie!
Zaznamenané

mesiah
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #8 kedy: 09. December , 2012, 10:45:58 »

Kto je z Piešťan, alebo z okolia, srdečne pozývam na kávu a môže vyskúšať a nezávisle ohodnotiť. Ale určite je dôležitý subjektívny pocit. Ďakujem za komenty.
Zaznamenané

stevino179
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 09. December , 2012, 10:53:23 »

chcelo by to časom nejak objektivizovať tento fenomen  , keby bol nejaký merací stroj na sustain a akusticky tlak aj keď to neni to najdôležitejšie ale aspoň by sa ukázalo v čom je sila dobrej preglejky
Zaznamenané
mesiah
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #10 kedy: 09. December , 2012, 11:03:23 »

Stevino, do takých detailov by som nezachádzal a určite nejdem niekoho ani presviedčať, že preglejka je lepšia, ako drevo, lebo rozhodne nie je. Vždy ide o pocit z gitary.
Zaznamenané

stevino179
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 09. December , 2012, 11:18:59 »

NJ vec vkusu  Zdravíčko
Zaznamenané
Sanchez
stály hosť
*****
Príspevkov: 802



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 09. December , 2012, 11:43:04 »

Stevino, do takých detailov by som nezachádzal a určite nejdem niekoho ani presviedčať, že preglejka je lepšia, ako drevo, lebo rozhodne nie je. Vždy ide o pocit z gitary.

Asi tak:-)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #13 kedy: 09. December , 2012, 13:44:25 »

Poviem ti tak, treba si na tom zahrať.

poznam tie gitary dobre, vela som ich drzal v ruke. podla mna hrali nahovno, divna farba zvuku, nemastne - neslane - sterilne. snimace tiez nic moc a HW tiez len taky kadejaky, hlavne mechaniky. paralelne vtedy vyrabali v Cine seriu Bullet, co boli neskutocne polena, krky jak krompace, trebalo im podkladat papieriky medzi krk a telo, ale tie hrali jak hovado - tlsty zvuk, sustain, charakter. mali strasne silne snimace, do Marshallu JCM900 s tym snimacmi bez nakopavania zvuk jak prasa. hentie korejske preglejky, inak o dost drahsie, boli fakt taky cajik smiesny nepodareny.

ale inak blahozelam, ak si spokojny, tak je vsetko na svojom mieste :)
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #14 kedy: 09. December , 2012, 14:11:41 »

ale su aj japan preglejky , no nič vec vkusu naozaj ,
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.034 sekund, 22 otázok.